Porady na zdrady 2016

Dwie kobiety zostawione przez swoich partnerów zakładają firmę, w której chcą rozwiązywać problemy miłosne. Wszystko idzie zgodnie z planem do czasu, gdy pojawia się trener Maciej.

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 24 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Mikołaj Roznerski
jako Maciej Woltyński
Anna Dereszowska
jako Dominika Fretkowska "Fretka", przyjaciółka Kaliny
Krzysztof Czeczot
jako Antek
Weronika Rosati
jako Beata Woltyńska, żona Macieja
Tomasz Karolak
jako Tymek, kolega Macieja
Maria Pakulnis
jako Matka Antka
Olga Borys
jako Sylwia
Robert Koszucki
jako Rafał, narzeczony Kaliny
Michał Koterski
jako Trener boksu
Jerzy Dudek
jako Mężczyzna grający w golfa z Rafałem

Fabuła

Zdradzona w dniu ślubu Kalina (Magdalena Lamparska) i porzucona przez chłopaka Fretka (Anna Dereszowska), rozkręcają nietypowy biznes, który raz na zawsze ma rozwiązać problemy z męską wiernością. Postanawiają pomagać kobietom i na zlecenie testować lojalność ich partnerów. Wszystko idzie dobrze do chwili, gdy Kalina ma uwieść Macieja (Mikołaj Roznerski) – coacha i specjalistę do spraw damsko-męskich. Jego żona, Beata (Weronika Rosati) podejrzewa go o zdradę i chce mieć na to niezbite dowody. Kalina doceniając klasę "przeciwnika", bierze się do pracy ze zdwojoną energią. Jednak tym razem cały plan bierze w łeb. Maciej nie jest jak inni mężczyźni, których z łatwością udało się przyłapać na zdradzie. Serce dziewczyny – mimo podjętych postanowień – znów zaczyna bić mocniej, a wielka miłość to tylko kwestia czasu… opis dystrybutora

Gatunek
Komedia, Romans

Szczegóły

Premiera
2017-02-24 (kino)
Dystrybutor
Kino Świat
Wytwórnia
Figaro Film Production Ltd.
Kino Świat (koprodukcja)
MX35 (koprodukcja)
Kraj produkcji
Polska
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
97 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 10 wiadomości

Recenzje

Porady na zdrady to niezobowiązująca raz lepsza, raz gorsza komedia, która wygląda jak z okładki magazynu lifestylowego, ale nie dokonuje lobotomii na widzu. 4

Trochę porad ciśnie się na usta, kiedy ogląda się film Porady na zdrady. Wcale nie są one wysuwane w stronę bohaterek i ich soft trudnego i dramatycznego życia, a w stronę reżyserów. Komedia romantyczna to nie jest podgatunek, nie wartościuje się pośród pozostałych i nie trzeba go tak infantylizować i traktować skrótowo. "Żyli długo i szczęśliwie" można naprawdę wyjąć chociaż raz z gotowej już foremki polskiej kinematografii współczesnej. Chwilami się udaje pobałamucić, jednak jest to dalej zbyt posłuszny długi odcinek serialu z datą przydatności, nieprzekraczającą czasu trwania seansu.

Nasze bohaterki zostają zdradzone przez swoich chłopaków bądź narzeczonych, w podobnym czasie. Przyjaciółki zamiast upijania smutków decydują się na zemstę pod postacią założenia firmy testerek wierności. Pomysł pada oczywiście pod wpływem alkoholu i nienawiści do rasy męskiej, jednak już w ciągu kilku następnych dni dziewczyny nie mogę narzekać na zainteresowanie. Fretka fotografuje delikwentów wiernych niewierności, a Kalina jest przynętą. Zazwyczaj wiele nie trzeba. Dekolt, miłe słówka i kolejny zostaje złapany na gorącym uczynku. Oczywiście, jak wiadomo, dziewczyny igrając z cudzymi uczuciami, ryzykują też własne i może dojść do katastrofy.

Katastrofy, której od początku się spodziewamy. Jedynym zaskoczeniem jest chyba gratka zaserwowana przez bohatera Tymka (Tomasz Karolak), który napisał poradniki o wszystkim - od kaktusów po związki i jego próba zostania polską wersją Toma Cruisa w Magnolii - couch samców, złamanej, męskiej dumy. Nie najgorsze kpiarstwo z "rozwoju osobistego" i wszechobecnych specjalistów od tego. Wszystko w zbyt kolorowych zdjęciach i rzeczywistości z okładki magazynu lifestylowego idzie od punktu "A" do punktu "B". Jest moment kobiecej dominacji, słabości, zakochania, wpadki i dramatów. Znany przepis, który chwilami smakuje, ale o wiele częściej nam przypomina, że ktoś tu znowu pomylił proporcje i nie przeczytał ile trzeba cukru.

Porady na zdrady to quasi nastrój z Bridget Jones, czy filmu Druhny, jednak bez tej zadziorności, czy rynsztokowego humoru i brawury. Jednak w tym zestawie filmowych powtórzeń zdarzają się momenty błyskotliwe, jak przerysowana postać grana przezabawnie przez Czeczota.

Porady na zdrady to quasi nastrój z Bridget Jones, czy filmu Druhny, jednak bez tej zadziorności, czy rynsztokowego humoru i brawury. Jednak w tym zestawie filmowych powtórzeń zdarzają się momenty błyskotliwe, jak przerysowana postać grana przezabawnie przez Czeczota.

Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 6

free_dom 2019-04-24 5

Bardzo przewidywalny. Od początku wiadomo jak się skończy.

Sweet_Foxy 2018-07-07 3

Fajny pomysł, ale zupełnie zmarnowany potencjał.

Dar 2017-03-19

jestem swiezo po seansie i bardzo mi sie film podobal :)

Elizkak 2017-01-10

Typowa komedia romantyczna ;) Z tym że temat nowszy i ciekawszy, chętnie popatrzę jak się testuje facetów. Zwłaszcza z Dereszowską na ekranie :)

Anna_L 2017-01-10

zapowiada się całkiem ciekawie :) ja tam lubię takie lekkie filmy :)

Współtworzą