Stare wygi 2009/I

Old Dogs

Życie dwóch przyjaciół i partnerów w biznesie zostaje nagle przewrócone do góry nogami. Poprzez dziwny zbieg okoliczności zostają postawieni w sytuacji, w której muszą się zaopiekować 7-letnimi bliźniakami.

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 3 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 40 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

John Travolta
jako Charlie
Robin Williams
jako Dan
Kelly Preston
jako Vicki
Conner Rayburn
jako Zach
Lori Loughlin
jako Amanda
Seth Green
jako Craig
Bernie Mac
jako Jimmy Lunchbox
Matt Dillon
jako Barry
Ann-Margret
jako Martha
Rita Wilson
jako Jenna
Amy Sedaris
jako Kobieta z Condo

Fabuła

Życie dwóch przyjaciół i partnerów w biznesie zostaje nagle przewrócone do góry nogami. Poprzez dziwny zbieg okoliczności zostają postawieni w sytuacji, w której muszą się zaopiekować 7-letnimi bliźniakami. nathalie

Gatunek
Komedia, Familijny
Słowa kluczowe
bliźniak, tokio, piękna kobieta, golf zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2010-01-22 (kino), 2009-11-25 (świat), 2010-05-21 (dvd)
Dystrybutor
Forum Film Poland
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
88 minut
Budżet
35 000 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 2 wiadomości

Recenzje

Czas na nowy rozdział 7
  • 2011-06-13
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Walt Disney był geniuszem. Swoimi niezwykłymi historiami potrafił zaciekawić widza i był gwarantem niepowtarzalnego widowiska, które najczęściej z upływem lat uzyskiwało miano kultowego. Po śmierci Disney’a, jego spadkobiercy starają się dotrzymać mu kroku i trzeba im przyznać, że robią to wręcz perfekcyjnie.

Prekursor i mistrz kina rysunkowego, oprócz bajek wielokrotnie sięgał do familijnych, rodzinnych produkcji. To rozrywka na odpowiednim poziomie, określona trzema słowami: lekki, łatwy i przyjemny. To stwierdzenie idealnie pasuje do najnowszego filmu wyprodukowanego przez disnejowskich czarodziejów, pod tytułem Stare wygi.

Większość z was z pewnością nie pamięta Gangu dzikich wieprzy, opowiadającego przygody podstarzałych panów, którzy znudzeni szarą codziennością wybierają się w motocyklową podróż bezdrożami Ameryki. Celowo przytoczyłem tytuł tej ciekawej komedii, ponieważ ma ona sporo wspólnego ze Starymi wygami. Oprócz osoby jej reżysera Walta Beckera (stworzył min. Wiecznego studenta), w głównej roli ponownie spotkamy Johna Travoltę. Jego ekranowym kolegą jest Robin Williams, aktor uniwersalny, czujący się dobrze zarówno w komediach, dramatach jak i sensacjach. Oba te filmy poruszają także trudny dla każdego mężczyzny temat, jakim jest późny okres wieku średniego. Czas ten wiąże się nie tylko z większą ilością zmarszczek. To moment na wielkie zmiany, których konsekwencje wprowadzą spore zamieszanie.

Dwaj biznesmeni Dan i Charlie osiągnęli już niemal wszystko. Droga do sukcesu sprawiła, że zapomnieli o swoim prywatnym życiu. Z czasem zaczęło im czegoś brakować. Pustkę rodzinnego ogniska z pewnością wypełni niespodziewana wizyta. Do miasta przyjeżdża dawna miłość Dana, wraz z dwójką niesfornych bliźniaków. Kobieta uświadamia byłemu kochankowi, że jest ich ojcem i musi się nimi zaopiekować. Świeżo upieczony tata razem z wujkiem Charliem jeszcze zatęsknią za nudnym i pozbawionym zobowiązań życiem.

Stare wygi niezaprzeczalnie są komedią, która w założeniu miała charakteryzować się starym, wartym uwagi, stylem. Wytwórnia Disney zawsze trzymała fason i nie wychodziła poza granice dobrego smaku. Ich najnowsza produkcja niemal mieści się w tych konwenansach, chociaż chwilami gubi obrany kierunek. Decydując się na Stare wygi nie spodziewajmy się wybitnego kina. To typowy rozrywkowy kąsek dla mas, gdzie podczas jego trwania możemy się odpowiednio zrelaksować. Opatrzony w humor na umiarkowanym poziomie, nie czyni z nas bezmózgich odbiorców. Chociaż historia jest banalna, tym faktem nie trzeba się w ogóle przejmować, bo zabawa i tak jest przednia. Obaj główni aktorzy spisali się wyśmienicie. Współczesne kino familijne zaczyna chyba powoli ewoluować i nabierać innego kształtu, co może nie wszystkim przypaść do gustu. Stare wygi to delikatny disnejowski eksperyment, który w świecie filmowym przyjął się dobrze i święci trumfy. Mam nadzieję, że polskiemu widzowi też się spodoba.

1 z 2 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Pressbook

Dwóch gwiazdorów, dwie techniki — Zgodnie z oczekiwaniami twórców filmu, dwaj główni gwiazdorzy prezentowali dwa całkowicie odmienne style pracy. – Sporo improwizowaliśmy, daliśmy naszym gwiazdom wiele swobody – mówił Panay. – John to styl improwizacji doskonale przemyślanej i zaplanowanej. Robin to istny żywioł, przypomina karabin maszynowy, pełen niespodziewanych pomysłów. Becker nie należy do... zobacz więcej

Komentarze 5

Avatar square 200x200

Michal_Dajer 2010-04-03 7

Dobry – Całkiem przyzwoita produkcja, która niesie przesłanie jak to ważne są wartości rodzinne. Bardzo dobra gra aktorska Williamsa, nieco słabiej zagrał Travolta, który ostatnio troszkę jakby osiadł na laurach.

Mi fabuła się podobała, może niezbyt ambitna, ale to nie ten typ produkcji od której wymagamy nie wiadomo czego. Było kilka bardzo śmiesznych momentów, było kilka wzruszających.

Było więc wszystko to czego oczekuje się od produkcji familijnej.

Moja ocena 7/10.

matt2 Michal_Dajer 2010-04-11 5

Wszystko się zgadza: są momenty wzruszenia i są śmiechu. Film jednak powtarza niestety schematy konstruowania scenariuszu z lat 90tych (np seria "I kto to mówi", "Kochany urwis").
Nic z tym złego, jednak dla współczesnego kinomana, jest to nudne i przejedzone.

Dlatego też mimo że jest to dobra komedia, z mojej strony 5/10 – Średni.

dannyXXX 2010-03-07

masakra – Lubie Travolte ale ten film to masakra jest jakas.Beznadziejny!!!!!

i_darek1x 2010-02-23 5

Średni ! – Ma kilka zabawnych scen ale bez przesady !Ogólnie średniak i tyle !

kebab666 2010-01-24

Świetny :) – Jak to u Disney’a bywa, dużo śmiechu, trochę wzruszeń. Ogólnie świetna zabawa! POLECAM! :)

Współtworzą