Sezon na słówka 2005

Bee Season

Główną bohaterką opowieści jest Eliza Naumann, 10-letnia, zupełnie przeciętna dziewczynka, która pewnego wieczoru wygrywa krajowy konkurs ortograficzny. Wydarzenie to sprawia, że oczy wszystkich zwracają się na Elizę i jej dość ekscentryczną rodzinę.

Reżyseria
,
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Obsada Zobacz pełną obsadę

Richard Gere
jako Saul Naumann
Juliette Binoche
jako Miriam Naumann
Flora Cross
jako Eliza Naumann
Max Minghella
jako Aaron Naumann
Kate Bosworth
jako Chali
John R. Searle
jako On sam

Fabuła

Główną bohaterką opowieści jest Eliza Naumann, 10-letnia, zupełnie przeciętna dziewczynka, która pewnego wieczoru wygrywa krajowy konkurs ortograficzny. Wydarzenie to sprawia, że oczy wszystkich zwracają się na Elizę i jej dość ekscentryczną rodzinę. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat

Szczegóły

Premiera
2005-09-30 (świat)
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
104 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 1

BC_Leszcz 9

Niezły dramat psychologiczny z mistycznym podtekstem. – Richard Gre i Juliete Binoche wraz z dwójką nieznanych na ekranie filmowym dzieci tworzą obraz zewnętrznie szczęśliwej rodziny w której jednak pozorne szczęście ukrywa tylko pustkę ich życia. Richard Gre nie gra tym razem romantycznego amanta tylko "odpowiedzialnego" ojca i męża który swoją troskliwą dominacją tyranizuje całą rodzinę całkowicie zreszta tego nieświadomy. Nutka mistycyzmu, rozważania nad istotą boga i do tego sugestia jakiejś mrocznej tajemnicy tworzą swoiste napięcie które utrzymuje widza w napięciu przez cały film, a do tego film zaskakuje zakończeniem które pozostawia nam temat do refleksji. Świetny film, nieprzeciętny, ambitny ale bez przesady. Pozwala się zrelaksować, odpocząć, odskoczyć od codziennośći życia. Gorąco polecam, film wart obejrzenia.

Współtworzą