Ga, ga: Chwała bohaterom 1985

Film

Jest XXI wiek. Ziemia opiewa w bogactwie i szczęściu. Do tak elitarnego niegdyś zawodu kosmonauty nie ma już chętnych, więc wszechobecne promy kosmiczne obsługują już tylko więźniowie. Jednym z nich jest Scope, którego wysłano z misją na odległą planetę Australia 458. Na miejscu okazuje się, że ma dokonać morderstwa na… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Daniel Olbrychski
jako Scope
Jerzy Stuhr
jako Chudy, urzędnik opiekujący się Scopem na Australii 458
Mariusz Benoit
jako Właściciel domu dla bohaterów
Marek Walczewski
jako Oficer śledczy
Leon Niemczyk
jako Showman z tv
Włodzimierz Musiał
jako Drugi bohater
Krzysztof Majchrzak
jako Policjant z urwaną ręką
Henryk Bista
jako Pastor
Jerzy Trela
jako Dyrektor więzienia
Jan Nowicki
jako Al, sutener, opiekun Once
Dorota Stalińska
jako Dojrzała prostytutka

Jest XXI wiek. Ziemia opiewa w bogactwie i szczęściu. Do tak elitarnego niegdyś zawodu kosmonauty nie ma już chętnych, więc wszechobecne promy kosmiczne obsługują już tylko więźniowie. Jednym z nich jest Scope, którego wysłano z misją na odległą planetę Australia 458. Na miejscu okazuje się, że ma dokonać morderstwa na zlecenie, po czym zostanie publicznie stracony na stadionie. Scope buntuje się i próbuje ucieczki. Czy mu się uda? tompawel

Gatunek
Sci-Fi
Słowa kluczowe
surrealizm, więzień, astronauta, podróż kosmiczna
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1986-09-26 (kino), 2004-01-12 (dvd)
Kraj produkcji
Polska
Inne tytuły
Ga-ga: Glory to the Heroes
Ga, Ga - Glory the Heroes
Wiek
od 18 lat
Czas trwania
84 minut
Wiadomości 1
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 2
dawidek98 8

Jedyny dobry film Piotra Szulkina. Teksty, które mnie rozbawiły: "Wsiądziesz tu, wysiądziesz na obcej planecie i zamocujesz chorągiewkę. Potem możesz zbierać próbki, fotografować, onanizować się, czy co tam chcesz", "Proszę pana, nich się pan w ogóle nie krępuje. Z taką siksą wszystko pan może proszę pana – na wszystkie sposoby: tak, tak, tak, tak – szczególnie pan – bohater! He,he – dla takiej pindy, to nawet zaszczyt. Szczerze panu powiem – ja jej zazdroszczę!", "Proszę robić wszystko co pomyśli głowa, bez żadnych zahamowań" i"Przyjdę na ceremonię i będę płakał".

Czechu 6

Dziwne mam odczucia – jakoś film mnie nie powalił na kolana, trochę zamulający, zwłaszcza gra Olbrychskiego. Świetny za to Jerzy Stuhr, jak na niego patrze to od razu się cieszę jak głupi:). Trochę porównań do PRL-u, i chyba o to chodziło w tym filmie. No i nie mogę nie wspomnieć Katarzyny Figury, nie można oderwać od niej wzroku, co za dziewczyna to kiedyś była:)

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

2
tompawel
22 pkt.
3
fever
9 pkt.
4
Redox
8 pkt.
5
jacks
5 pkt.
6
agata
4 pkt.
7
agatkar16
3 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…