Wiedźmin

6,9
5,8
Wiedźmin Geralt, zmutowany łowca potworów, szuka swojego miejsca w świecie, gdzie ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra.
Interesuję się szeroko pojętą sztuką. Pasjonuje mnie muzyka – sam gram na gitarze – grafika komputerowa, animacja, film, literatura, oraz wszelkie sztuki plastyczne. Ponadto piszę dla wielu serwisów internetowych głównie zajmujących się kulturą oraz – wspomnianą przed chwilą – sztuką. Recenzje, które piszę – i nie tylko – są bliskie mojemu sercu wówczas, kiedy mam oceniać film animowany. To właśnie ten gatunek filmowy towarzyszył mi od najwcześniejszych lat mojego życia, przez filmy takie, jak „Gdzie jest Nemo”, czy „Potwory i spółka” zainteresowałem się głębiej samą kinematografia oraz grafiką komputerową, która coraz bardziej uzależnia od siebie współczesne kino. Chciałbym stworzyć przede wszystkim własny film animowany, więc zapraszam chętnych do pomocy! To właśnie animacja zapoznała mnie z komiksem, ona sprawiła, że skłoniłem się sięgnąć po swój pierwszy zeszyt komiksowy. A następnie sięgnąłem po książkę i w ten sposób zadomowiłem się w literaturze.

Recenzja sezonu 2 - Pierwszy sezon był bardzo wyczekiwanym tytułem. A co z drugim sezonem? Sytuacja wyglądała bardzo podobnie. 7

Pierwszy sezon był bardzo wyczekiwanym tytułem. A co z drugim sezonem? Sytuacja wyglądała bardzo podobnie. Wiedźmin i jego kolejne odsłony stały się tak samo ważne dla widzów, jak największe netfliksowe produkcje. Oczywiście słychać tutaj głosy z każdej strony - świetny, słaby, fenomenalny, beznadziejny i tak bez końca. Każdy ma swoje zdanie na temat kolejnych przygód Geralta i ma prawo mówić o tym na głos. Różnorodność opinii pokazuje jedno - mnogość interpretacji, gustów oraz wizji. Postać Wiedźmina od lat przyciąga osoby z różnych środowisk - niekoniecznie powiązanych z tematyką fantasty. To jest właśnie najpiękniejsze. 

Wiedźmin (2019-) - Henry Cavill

Sezon opowiada o tym, co dzieje się po śmierci Yennefer, która straciła życie w bitwie o Wzgórze Sodden. Geralt z Rivii postanawia zabrać księżniczkę Cirillę w możliwie najbezpieczniejsze miejsce tak, aby nie spotkała jej żadna krzywda. Główny bohater chce zatroszczyć się możliwie najlepiej i sprawić by księżniczka znalazła się w miejscu, gdzie żadna niecna siła nie będzie miała dostępu. Pewnie myślisz teraz, że będzie to najbardziej zmasowana zbrojownia… jednak nie. Wyborem staje się dom dzieciństwa Geralta w Kaer Morhen. Dookoła nie ma żadnych zmian. Ciągłe walki i zgrzyty między różnymi postaciami. Jednak Geralt jest poza tym wszystkim. Jedyne o czym teraz myśli to ochrona księżniczki, której zagraża coś znacznie poważniejszego. A tym czymś okazuje się potężna moc, jaką ma w sobie dziewczyna. 

Scenarzyści nie mieli łatwego zadania, ponieważ przedstawiany fragment przygód jest stosunkowo statyczny. W ten sposób trzeba było szukać sposobów, które pozwolą nieco zdynamizować poszczególne sceny. W przeciwnym wypadku widz mógłby się mocno nudzić. Na ekranie widać te starania i to należy docenić, że niełatwe wyzwanie zostało podjęte przez ekipę. Sam efekt jest zależny od poszczególnych etapów filmu. Jednak są sceny, że faktycznie można się nieraz poderwać z kanapy lub krzesła.

Wiedźmin (2019-) - Henry Cavill

Od czego zależy magia w świecie filmu? Oczywiście w dużej mierze jest ona podyktowana przede wszystkim muzyką. To właśnie owe dźwięki sprawiają, że widz wchodzi bardziej lub mniej w fantastyczny świat wymyślony przez Andrzeja Sapkowskiego. Ścieżka dźwiękowa w obrazie jest bardzo zróżnicowana. Pojawiają się tutaj jednocześnie bardzo stonowane melodie, które pozwalają na generowanie jeszcze większego skupienia u widza. Jednak nie samą nostalgią człowiek żyje. Pojawiają się tutaj również wojenne tony, które sprawiają, że każda dynamiczna scena staje się jeszcze bardziej poruszająca - aż trudno usiedzieć w decydujących momentach. 

Oczekiwanie na drugi sezon Wiedźmina nie trwało krótko. Fani musieli wytrzymać bagatela 2 lata na kolejne przygody swojego ulubionego bohatera. I teraz pojawia się wiekopomne pytanie - czy było warto? Każdy ma swoją własną odpowiedź na to pytanie. Jednak warto podkreślić, że faktycznie względem sezonu pierwszego, widowisko jest znacznie mniej ciekawe. Możliwe, że wynika to po prostu z etapu przygód, jakie przypadają na sezon 2, który przez to uchodzi w cień pierwszego. 

0 z 1 osoba uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie
Komentarze do filmu 19
MARTIN007 7

Lekkie błędy są, ale i tak przyjemnie ogląda się. Aktorsko dobrze jest, Yennefer, Ciri świetnie odegrane postaci. Ale Cavill najlepszy i tak,oraz jego walki. Muzyka w tle dobrze gra. Na minus Triss, momentami oświetlenie i smok, który wygląda jak pterodaktyl.Jest co poprawić żeby być rewelacyjnym serialem fantasy.

MegaTM MARTIN007 5

@MARTIN007 a widziałeś w podobnym klimacie "Miecz prawdy"? Jak nie to obejrzyj, to dasz 5-6 max ;)

Anonimowy

Dobrze się to oglądało. Niestety trochę za mało Wiedźmina, a wątek Ciri przynudza i jak dla mnie mogli go skrócić. Chronologia wydarzeń trochę zagmatwana. To utrudnia odbiór ludziom, którzy ze światem stworzonym przez Sapkowskiego nie mieli styczności. Liczę na to, że kolejny sezon będzie lepszy i będę mógł podnieść ogólną ocenę serialu.

JustynaMacugowska 9

Serial obejrzany z zapartym tchem. Muszę przyznać, że bardzo mi się podobał. Cavill w tytułowej roli idealnie się odnalazł. Świetne sceny walk, chodź jakiś taki niedosyt mam jeśli chodzi o ich ilość i ilość potworów. Jednak wynika to pewnie z tego, że mnóstwo materiału było do opowiedzenia, aby nieobznajomieni z twórczością Sapkowskiego mogli co nieco zrozumieć z serialu. Dla mnie problemem były tylko linie czasowe. Po uważnym oglądaniu ogarnęłam je, jednak w duży błąd wprowadza brak starzenia się Jaskra.

TomekABCD 9

Serial mi się bardzo podobał, chociaż przyznam, że gdzieś w połowie odcinków musiałem na chwilę zatrzymać film żeby ogarnąć, że chronologia nie jest przestrzegana (przez chwile nawet myślałem, że w różnych królestwach czas płynie w innym tempie czy coś). Ogólnie nie lubię oglądać wydarzeń, których przyszłość znam, więc 1 odcinek z 8 musiałem przeboleć. Jeszcze te zbroje mieli trochę takie jakby zbyt nowe (prosto z aliexpress) , rozumiem, że Król może taką mieć, ale Wiedźmin itp?

spoilerchan 6

Cavill sprawdził się jako wiedźmin i ratuje serial. Jak się przebrnie przez pierwsze dwa odcinki, to jest coraz lepiej- trzeci odcinek wg mnie jest najlepszy w całym sezonie.
Walki są solidne, Geralt robi robotę. Walka ze strzygą- rewelacja.
Postać Yennefer jako jedyna wprowadzona w całości w klarowny sposób. Netflix popełnia błąd nie wprowadzając postaci od zera, za dużo wątków rozpoczął i bez znajomości książek człowiek nie jest w stanie połapać się o co chodzi. Szkoda, że nie HBO zabrało się za produkcję.
Najgorszym ogniwem serialu jest Triss. Bardzo źle wygląda, jak stara cyganka.

Więcej informacji

Proszę czekać…