Porywający serial o templariuszach – najbardziej tajemniczym i wpływowym zakonie rycerskim czasów średniowiecza. Założony na początku XII wieku Zakon Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona, czyli templariuszy, wyrasta na jedną z najbardziej wpływowych i majętnych organizacji kościelnych w średniowiecznej Europie. Jednym z podstawowych zadań zakonników jest ochrona Świętego Graala oraz Ziemi Świętej. Sir Landry (Tom Cullen), członek zakonu i niezwykle dzielny wojownik, stara się ze wszystkich sił przewodzić walecznym braciom i wypełniać swoją powinność wobec Boga i króla.
Odcinki 18 dodaj odcinek
Sezony
Lata

HBO 17-12-08 (Polska)

Po upadku Akry, Święty Graal, kielich, z którego Chrystus pił podczas Ostatniej Wieczerzy, zaginął w głębinach morza. W tym samym czasie w wyniku spisku ginie wielki mistrz zakonu templariuszy...
Landry (Tom Cullen) razem z Parsifalem (Bobby Schofield) szukają mordercy mistrza templariuszy. Nieoczekiwanie w Paryżu pojawia się papież Bonifacy VIII, co może pokrzyżować misterne plany De Nogareta (Julian Ovenden).
Z rozkazu papieża Bonifacego VIII (Jim Carter), Landry (Tom Cullen) i Tancrede (Simon Merrells) wyruszają na poszukiwanie Świętego Graala.
Przy pomocy pogańskich symboli Landry (Tom Cullen) próbuje poznać swoja przeszłość. Tymczasem Gawain (Pádraic Delaney) prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa mistrza templariuszy.
Król Philip (Ed Stoppard) prosi templariuszy o ochronę pałacu przed planowanym ślubem z księżniczką Isabellą (Sabrina Bartlett), obawiając się ataku Anglików.
Landry ryzykuje wszystkim, aby spotkać się z Bractwem Światła. Machinacje De Nogareta zostają ujawnione wkrótce potem, jak zostaje uhonorowany przez króla.
Tajemnicza kobieta pomaga Landry’emu w jego misji poszukiwania Graala. Zbiegły De Nogaret knuje, jak wrócić do władzy. Joanna spieszy z pomocą oblężonej Nawarze.

8. IV 1x8

Landry i jego rycerze zostają zdradzeni. Joanna decyduje się na dramatyczny ruch, by chronić Nawarrę. De Nogaret ryzykuje życiem, by spotkać się z królem.
Zdesperowany Landry liczy, że pomoże mu wielki mistrz Jakub de Molay, ale czeka go proces przed papieżem Bonifacym. Joanna planuje ucieczkę od Filipa.
Filip rozkazuje armii najemników De Nogareta zaatakować Landry’ego i templariuszy na drodze w Lesie Wersalskim. Tymczasem Joanna ucieka z Graalem.
Wygnany z zakonu templariuszy po wyjściu na jaw romansu z królową Joanną, Landry musi pracować pod czujnym okiem tajemniczego weterana wypraw krzyżowych, by uzyskać odkupienie. Król Filip formułuje plan działania przeciwko templariuszom, mając do czynienia z powrotem swego nieobliczalnego, najstarszego syna, księcia Ludwika.
Landry kontynuuje szkolenie w Zakonie Templariuszy pod surowym przewodnictwem Talusa, doświadczonego w boju mistrza. DeNogaret błaga króla Filipa o wystąpienie w sądzie przeciwko Templariuszom.

13. Faith 2x3

Templariusze przygotowują się do wykończenia Lucyferian, którzy zamordowali niektórych braci. Landry zastanawia się nad swoim istnieniem, czując, że Bóg go porzucił. Jednak Mistrz Talus podzielił się z nim swoim osobistym świadectwem tego. Mistrz Talus i Landry wraz z innymi rycerzami modlą się w dziękczynieniu za ich bezpieczeństwo.
Tajemniczy rycerz przybywa do świątyni w Chartres i przynosi Templariuszom druzgocące wiadomości. Louis chce mieć dziedzica, co tworzy konflikt między nim a jego żoną. Król Filip wysyła Gawaina na misję, gdzie staje twarzą w twarz ze swoimi dawnymi współbraćmi.
Landry spotyka się ze swoją córką, ale po raz kolejny musi ją zostawić. Coraz bardziej niecierpliwy wobec strategii prawnej DeNogareta, król Filip przygotowuje swoją armię do wojny. Margaret odkrywa jedną z mrocznych tajemnic księcia Louisa.
Król Filip rozpoczyna potężny atak na świątynię Chartres, zapoczątkowując bitwę, która zadecyduje o losie templariuszy.
W piątek trzynastego schwytani i sprowadzeni do Paryża templariusze muszą stanąć przed sądem oskarżeni o herezję.
Landry i jego bracia templariusze są skazani na spalenie na stosie. Śmierć zakonu templariuszy jest nieuchronna.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…