Zombie pożeracze mięsa 1979

Zombi 2

Pewien jacht dryfuje w kierunku morza, ale tylko pozornie bez żywej duszy. Na jego pokładzie znajduje się zombie, które atakuje osobnika ze straży przybrzeżnej i powstrzymuje je dopiero seria strzałów z broni palnej wystrzelonej przez partnera. Ta wiadomość dociera na Ameryki. Dziennikarz Peter West z pomocą Ann Bowles… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 7 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Tisa Farrow
jako Anne Bowles
Ian McCulloch
jako Peter West
Richard Johnson
jako Dr. David Menard
Al Cliver
jako Brian Hull
Auretta Gay
jako Susan Barrett
Stefania D'Amario
jako Pielęgniarka
Olga Karlatos
jako Paola Menard
Ugo Bologna
jako Ojciec Anne
Dakkar
jako Lucas
Franco Fantasia
jako Fritz
Lucio Fulci
jako Wydawca
Leo Gavero
jako Fritz

Fabuła

Pewien jacht dryfuje w kierunku morza, ale tylko pozornie bez żywej duszy. Na jego pokładzie znajduje się zombie, które atakuje osobnika ze straży przybrzeżnej i powstrzymuje je dopiero seria strzałów z broni palnej wystrzelonej przez partnera. Ta wiadomość dociera na Ameryki. Dziennikarz Peter West z pomocą Ann Bowles postanawia zbadać całą sytuację, a śledztwo doprowadza go na Karaiby, gdzie tajemnicza plaga powoduje, że zmarli powstają z grobów. Cenobite

Gatunek
Horror
Słowa kluczowe
krew, przemiana, wyspa, zombie zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1979-08-25 (świat)
Kraj produkcji
Włochy
Inne tytuły
Zombie (USA)
Zombie 2: The Dead Are Among Us (USA) (tytuł roboczy)
Zombie Flesh Eaters (Australia) (Wielka Brytania)
Island of the Flesh-Eaters (tytuł niezdefiniowany)
Island of the Living Dead (tytuł międzynarodowy)
Gli ultimi zombi (Włochy) (alternatywna pisownia)
Zombie 2: Gli ultimi zombi (Włochy) (tytuł DVD)
Czas trwania
91 minut

Recenzje

We Are Going To Eat You...cause our teeth are really big! 7
  • 2010-04-12
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Możliwe spoilery Filmów o żywych trupach było już setki. Począwszy od lat sześćdziesiątych, aż do dziś ich popularność nie maleje zarówno wśród filmowców jak i widzów. Duży wkład w to miały włoskie produkcje lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, gdzie zombie występowały niemal w każdym horrorze. Przykładem na to może być choćby jeden z najbardziej znanych filmów Lucio Fulciego Zombie pożeracze mięsa.

Tym razem akcja toczy się wokół pary, córki próbującej odszukać zaginionego ojca i dziennikarza wietrzącego swój życiowy materiał. Anne i Peter po odnalezieniu przez policję opuszczonego jachtu jej ojca wyruszają na malutką wyspę Matool, by dowiedzieć się co stało się z załogą. Na miejscu okazuje się, że wyspę nawiedziła nieznana plaga przywracająca zmarłych do życia.

Jak widać fabuła nie jest niczym zaskakującym i o ile ogólny zarys wygląda bardzo dobrze to poszczególne fragmenty filmu znacznie odbiegają od siebie poziomem. Sporo scen jest po prostu przegadanych, a niemal cała akcja rozkręca się w końcowej części. Z drugiej strony to powolne podnoszenie napięcia i zbieranie całej historii do kupy z coraz to nowych faktów powoduje, że widz ciągle śledzi poczynania bohaterów nie chcąc pominąć czegoś istotnego.

Wiadomo jak to we włoskich horrorach nie mogło zabraknąć scen gore. Tu małą próbkę dostajemy już na samym początku, gdy zombie atakuje policjantów. Dalej jest już oczywiście tylko lepiej, bo krew tryska strumieniami, a wygłodniałe kreatury co rusz odgryzają komuś fragmenty ciała. Jest to zarówno przerażające jak i ohydne, ale wygląda naprawdę dobrze pomimo upływu 31 lat. Same żywe trupy nie są jak w filmach amerykańskich wytworem jakiejś nieznanej substancji, ale magii voodoo. Co do ich wyglądu to nie mam wielkich zastrzeżeń, a wręcz jestem zadowolony zważywszy, że cześć charakteryzacji wykonano nakładając na twarze i ciało masę z ciasta. Majstersztykiem w tym filmie jest walka zombie z rekinem, ta scena naprawdę pozostaje w pamięci i przykuwa uwagę.

Wielkim plusem jest również muzyka. Ścieżka dźwiękowa zasługuje na uwagę, ale w końcu odpowiada za nią Fabio Frizzi, skądinąd bardzo znany włoski kompozytor muzyki filmowej.

Nieco śmiesznie wygląda końcówka filmu gdzie, jak mówi narrator, zombie opanowały Nowy Jork, a tym czasem ruch uliczny obywa się normalnie.

2 z 4 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Postacie zombie charakteryzowano przy użyciu ciasta. zobacz więcej

Wpadka

W końcowej scenie, słyszymy, że gubernator Nowego Jorku wprowadził stan zagrożenia narodowego, jednak uczynić to może wyłącznie prezydent państwa. zobacz więcej

Komentarze 3

Rrouge 2016-01-11 7

scena z rekinem rządzi, ciarki wywołuje również scena wbijania się drzazgi w oko, dobra charakteryzacja zombie, znakomite gore i świetny klimat.

WielkiBialyKrolik 2008-01-29

POLECAM – Bardzo dobry film o "zombiakach" :)

zgadzam się, całkiem fajny, w sumie lata 8o to zasyp włoskich horrorów o zombiakach

Współtworzą