Kształt wody 2017

The Shape of Water

Baśń dla dorosłych, której akcja rozgrywa się u szczytu zimnej wojny, w Stanach Zjednoczonych około roku 1962. Elisa (Sally Hawkins) wiedzie monotonną, samotną egzystencję, a całą noc pracuje w pilnie strzeżonym, sekretnym laboratorium rządowym. Jej życie zmienia się na zawsze, gdy wraz z koleżanką z pracy, Zeldą (Octavia… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 8 zwiastunów

Zdjęcia Zobacz wszystkie 61 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Sally Hawkins
jako Elisa Esposito
Michael Shannon
jako Richard Strickland
Richard Jenkins
jako Giles
Octavia Spencer
jako Zelda Fuller
Michael Stuhlbarg
jako Dr Robert Hoffstetler
Doug Jones
jako Człowiek amfibia
David Hewlett
jako Fleming
Nick Searcy
jako Gen. Hoyt
Stewart Arnott
jako Bernard
Lauren Lee Smith
jako Elaine Strickland
Nigel Bennett
jako Mihalkov
John Kapelos
jako Pan Arzoumanian

Fabuła

Baśń dla dorosłych, której akcja rozgrywa się u szczytu zimnej wojny, w Stanach Zjednoczonych około roku 1962. Elisa (Sally Hawkins) wiedzie monotonną, samotną egzystencję, a całą noc pracuje w pilnie strzeżonym, sekretnym laboratorium rządowym. Jej życie zmienia się na zawsze, gdy wraz z koleżanką z pracy, Zeldą (Octavia Spencer), odkrywa, że w laboratorium przeprowadzany jest otoczony ścisłą tajemnicą eksperyment, który zaważyć może na przyszłych losach świata. opis dystrybutora

Gatunek
Przygodowy, Dramat, Fantasy, Romans, Thriller
Słowa kluczowe
krew, przyjaciel, naukowiec, laboratorium zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2018-02-16 (kino), 2017-08-31 (świat), 2018-06-20 (dvd)
Dystrybutor
Imperial - CinePix
Wytwórnia
Bull Productions
Double Dare You (DDY)
Fox Searchlight Pictures
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Untitled Guillermo del Toro/Cold War Project (tytuł roboczy)
Czas trwania
123 minut
Budżet
19 500 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 13 wiadomości

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Kręcenie zdjęć rozpoczęto 15 sierpnia w Hamilton (Ontario), a zakończono 6 listopada 2016 roku. zobacz więcej

Komentarze 9

Camizi 2018-07-20 3

Uwolnić orkę! …a potem przelecieć. No ja pierniczę, to ma być najlepszy film 2017 roku? Denne filmidło o tolerancji dla odmienności. A więc mamy starego geja, segregację rasową, wzmiankę, że Ruscy nie lubią żydów, głównego złego – białego hetero z charakterem gestapowca – no i najważniejsze, uwięzioną chodzącą na dwóch nogach rybę, z którą gzić się będzie główna bohaterka. Mocno obrzydliwe to dla mnie było. Swoją drogą postać grana przez Hawkins przez cały film bardzo mnie irytowała. Tak na marginesie – cały film kogoś mi to wodne stworzenie przypominało. No tak! Abe z Hellboya – dziwnym trafem innego filmu del Toro.
Ładne to wizualnie, ale nie jakieś nadzwyczajne. Kolejne "głębokie dzieło" pisane pod recenzentów (no bo jak cię nie zachwyciło to dzieło sztuki, to plebs z ciebie a nie krytyk, wracaj do oglądania Transformersów).

lorelei 2018-03-01 5

Del Toro kopiuje Jeuneta. Podłe czasy nastały dla filmu… A tak na serio: nie takiego ckliwego, konwencjonalnego melodramatu się spodziewałam.

Mrozikos667 2018-02-23 9

Znakomite amerykańskie filmy chwalone w US of A, niedoceniane w Polsce – mamy tu już jakiś dziwny trend. Przecież to jest przepiękne!

Khaosth 2018-02-22 8

8,5 // Gdzieś na styku "Amelii" i "Splice". Zadziwiająco udany i czarujący melodramat międzygatunkowy z dawką humoru i baśniową atmosferą (ala Jeunet).

befree 2018-02-14 5

Po zachwytach i świetnych recenzjach spodziewałem się czegoś więcej. Strona wizualna jest przemyślana i jednobrzmiąca, ale film jest zbyt prosty, nie wzbudza w człowieku chęci do przemyśleń, nie gra na emocjach, jest zbyt….płaski. Po seansie nic nie zostaje. Ot taki kawałek niezłego kina z innej bajki;-)

Współtworzą