Kształt wody 6.2

Baśń dla dorosłych, której akcja rozgrywa się u szczytu zimnej wojny, w Stanach Zjednoczonych około roku 1962. Elisa (Sally Hawkins) wiedzie monotonną, samotną egzystencję, a całą noc pracuje w pilnie strzeżonym, sekretnym laboratorium rządowym. Jej życie zmienia się na zawsze, gdy wraz z koleżanką z pracy, Zeldą (Octavia Spencer), odkrywa, że w laboratorium przeprowadzany jest otoczony ścisłą tajemnicą eksperyment, który zaważyć może na przyszłych losach świata.

Zgłoś naruszenie Zwiastun #1

Komentarze 5

Khaosth 2018-02-22 8

8,5 // Gdzieś na styku "Amelii" i "Splice". Zadziwiająco udany i czarujący melodramat międzygatunkowy z dawką humoru i baśniową atmosferą (ala Jeunet).

befree 2018-02-14 5

Po zachwytach i świetnych recenzjach spodziewałem się czegoś więcej. Strona wizualna jest przemyślana i jednobrzmiąca, ale film jest zbyt prosty, nie wzbudza w człowieku chęci do przemyśleń, nie gra na emocjach, jest zbyt….płaski. Po seansie nic nie zostaje. Ot taki kawałek niezłego kina z innej bajki;-)

Asmodeusz 2018-04-06 4

taka kontynuacja potwora z czarnej laguny, tak się to oglądało i oglądało ale do końca nie udało dotrwać film po prostu przewidywalny i mało ciekawy

i_darek1x 2018-01-23 6

To po prostu "Love Story" Film dobrze zrobiony i dobrze się ogląda … Obcy i kobieta z ziemi na zawsze ;)

Barbarka88Rz 2018-01-19 7

Od strony wizualnej jest wspaniale, magiczny klimat potęguje nostalgiczna ścieżka dźwiękowa Złotej Ery Hollywoodu. Obraz jest bardzo dobry, podobnie jak zdjęcia, scenografia i obsada.
Film, pomimo swojego piękna, okazał się do bólu przewidywalny. Może za dużo kart odkryto w zwiastunie.