Kształt wody 6.2

Baśń dla dorosłych, której akcja rozgrywa się u szczytu zimnej wojny, w Stanach Zjednoczonych około roku 1962. Elisa (Sally Hawkins) wiedzie monotonną, samotną egzystencję, a całą noc pracuje w pilnie strzeżonym, sekretnym laboratorium rządowym. Jej życie zmienia się na zawsze, gdy wraz z koleżanką z pracy, Zeldą (Octavia Spencer), odkrywa, że w laboratorium przeprowadzany jest otoczony ścisłą tajemnicą eksperyment, który zaważyć może na przyszłych losach świata.

Zgłoś naruszenie Fragment #1 - Elisa i Zelda

Komentarze 8

lorelei 2018-03-01 5

Del Toro kopiuje Jeuneta. Podłe czasy nastały dla filmu… A tak na serio: nie takiego ckliwego, konwencjonalnego melodramatu się spodziewałam.

Mrozikos667 2018-02-23 9

Znakomite amerykańskie filmy chwalone w US of A, niedoceniane w Polsce – mamy tu już jakiś dziwny trend. Przecież to jest przepiękne!

Khaosth 2018-02-22 8

8,5 // Gdzieś na styku "Amelii" i "Splice". Zadziwiająco udany i czarujący melodramat międzygatunkowy z dawką humoru i baśniową atmosferą (ala Jeunet).

befree 2018-02-14 5

Po zachwytach i świetnych recenzjach spodziewałem się czegoś więcej. Strona wizualna jest przemyślana i jednobrzmiąca, ale film jest zbyt prosty, nie wzbudza w człowieku chęci do przemyśleń, nie gra na emocjach, jest zbyt….płaski. Po seansie nic nie zostaje. Ot taki kawałek niezłego kina z innej bajki;-)

rudeez 2018-02-04 5

gatunkowy miszmasz. czy to romans, dramat, fantasy? przewinie się i motyw z musicalu. aktorsko jak dla mnie prym wiedzie shannon.