Trzeci cud 1999

The Third Miracle

Frank Shore (Ed Harris), pozbawiony złudzeń ksiądz katolicki, znany w kręgach kościelnych jako "zabójca cudów", zostaje wezwany przez biskupa na pilne spotkanie. Spotkanie dotyczy marmurowego posągu w jednym z podmiejskich klasztorów w Chicago. Posąg ten toczy krwawe łzy, zaś miejscowy ksiądz nalega, by otworzyć proces… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Sofia Polańska
jako Młoda Helen
Michael Rispoli
jako John Leone
Rony Clanton
jako Higgins
Ed Harris
jako Frank Shore
Charles Haid
jako Biskup Cahill
Susan Henley
jako Siostra Margaret
Ken James
jako Ojciec Paul Panak
Jade Smith
jako Młoda Maria
Monique Mojica
jako Siostra Mary Catherine
James Gallanders
jako Brat Gregory
Ron Gabriel
jako Dr Farkas
Anne Heche
jako Roxane

Fabuła

Frank Shore (Ed Harris), pozbawiony złudzeń ksiądz katolicki, znany w kręgach kościelnych jako "zabójca cudów", zostaje wezwany przez biskupa na pilne spotkanie. Spotkanie dotyczy marmurowego posągu w jednym z podmiejskich klasztorów w Chicago. Posąg ten toczy krwawe łzy, zaś miejscowy ksiądz nalega, by otworzyć proces beatyfikacyjny Helen O′Regan, kobiety szczerze oddanej wierze, która w owym klasztorze spędziła ostatni etap swego życia, i której wierni przypisują cudowną moc uzdrawiającą "łez". Zmagając się ze swoją wiarą oraz nie chcąc po raz kolejny ponosić "kosztów" emocjonalnych dochodzenia, które ma udowodnić, że "cud" nie jest prawdziwy, Frank decyduje się zgłębić życie Helen O′Regan. Spotkanie z córką Helen, Roxanne (Anne Heche), wywołuje w nim ogromny niepokój, gdyż wdzięki Roxanne budzą we Franku mężczyznę. Anonimowy

Gatunek
Dramat
Słowa kluczowe
druga wojna światowa, ksiądz, śledztwo, na podstawie powieści zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2000-06-09 (kino), 1999-09-13 (świat)
Dystrybutor
Solopan
Wytwórnia
American Zoetrope
Franchise Pictures
Haft Entertainment
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
119 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 1

Avatar square 200x200

luciano13 2006-07-10

bardzo dobry film – Widziałem ten film kilka lat tmu na C+, teraz raz jeszcze chciałem go obejrzeć i niestety nie można go dostać.
Wydaje mi się ze ten film jest po prostu zbyt dobry. Na tVN czy Polszmacie leci po raz setny "szmira madeinusa" a filmów dla "myślących inaczej" daremnie szukać.
Zastanawiałem sie jeszcze długo dlaczego Pani Agniszka Holland nakręciła tak dobry film, co się takiego wydarzyło w życiu Pani Agnieszki???
POZDROWIENIA, NAPRAWDĘ CIEPŁE DLA KAŻDEGO KTO TO CZYTA.

Współtworzą