Dusza towarzystwa 2018

Life of the Party

Przebojowa Melissa McCarthy znowu na studiach! Główna bohaterka Deanna (Melissa McCarthy) postanawia po rozwodzie z mężem wrócić na studia, by odbudować swoje życie. Okazuje się, że trafia do tej samej uczelni, co jej córka Maddie, która nie do końca akceptuje pomysł matki. Deanna chce przeżyć studenckie życie i odkryć siebie… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 30 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Melissa McCarthy
jako Deanna
Molly Gordon
jako Maddie
Gillian Jacobs
jako Helen
Adria Arjona
jako Amanda
Jessie Ennis
jako Debbie
Luke Benward
jako Jack
Matt Walsh
jako Dan
Julie Bowen
jako Marcie
Maya Rudolph
jako Christine
Debby Ryan
jako Jennifer
Chris Parnell
jako Pan Trurack
Stephen Root
jako Mike

Fabuła

Przebojowa Melissa McCarthy znowu na studiach! Główna bohaterka Deanna (Melissa McCarthy) postanawia po rozwodzie z mężem wrócić na studia, by odbudować swoje życie. Okazuje się, że trafia do tej samej uczelni, co jej córka Maddie, która nie do końca akceptuje pomysł matki. Deanna chce przeżyć studenckie życie i odkryć siebie na nowo. opis dystrybutora

Gatunek
Komedia

Szczegóły

Premiera
2018-05-11 (świat), 2018-09-19 (dvd)
Wytwórnia
New Line Cinema
On The Day Productions
On the Day
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
101 minut
Budżet
30 000 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 6 wiadomości

Recenzje

Dobra komedia z Melissą McCarthy? Tak, to możliwe! 6
  • 2018-10-17
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Fanem Melissy McCarthy nigdy nie byłem i raczej nie zostanę, dlatego też do kolejnych produkcji z tą aktorką podchodzę z lekką dozą ostrożności (tym bardziej, że w pamięci mam takie potworki, jak Tammy czy Ghostbusters. Pogromcy duchów). Nie inaczej było w przypadku tegorocznej komedii z udziałem tej aktorki – Dusza towarzystwa. Finalnie okazało się, że seans nie był tak zły, jak się zapowiadał.

Główną bohaterką filmu jest Deanna, dotychczas szczęśliwa mężatka i matka, której życie zmienia się całkowicie w momencie, gdy jej małżonek oświadcza, iż zamierza się z nią rozwieść. Kobieta nie ma zamiaru zbyt długo rozpaczać i wznawia studia (oczywiście, żeby było zabawniej wybiera tę samą uczelnię co jej córka), z których musiała zrezygnować z racji założenia rodziny. Deanna na nowo musi nauczyć się życia studenckiego, gdzie nauka idzie w parze z całonocnymi imprezami.

Dusza towarzystwa to przede wszystkim lekka, przyjemna i całkowicie bezbolesna rozrywka. Co prawda niekiedy twórcom zdarza się zejść w rejony spod znaku żenady, jednak w ogólnym rozrachunku rubaszny humor i wyreżyserowany slapstick sprawdza się w stu procentach. Osobiście do gustu przypadły mi momenty wykładów, gdzie pani w średnim wieku, jako jedyna rozumie żarty swojego wykładowcy (niegdyś kolegi ze studiów granego przez Chrisa Parnella) będącego aluzją do archeologii.

Sama Melissa McCarthy niczym nie zaskakuje. W zasadzie operuje tym samym warsztatem co zwykle – dużo w mniej pokładów energii i piszczącego głosu. Plejada postaci drugoplanowych to raczej stereotypowi bohaterowie, którzy są tylko tłem dla Deanny. Nie mniej pomiędzy McCarthy, a resztą obsady czuć ekranową chemię, przez co od razu możemy do nich zapałać sympatią. Fajnie wypadają sceny z tą "złą", czyli Debby Ryan, która od początku obiera sobie za cel Deannę. U Niejednego fana tak zwanych "sucharów" pojawi się uśmiech na twarzy, kiedy usłyszy wojenki słowne obu pań.

Dusza towarzystwa w reżyserii Bena Falcone’a pod żadnym pozorem nie jest tytułem, który zbawi gatunek lub też wyznaczy, jakieś nowe kierunki. To typowa amerykańska komedia, która pomimo wszechobecnej głupoty pozwoli Wam miło spędzić wieczór.

Dla fanów muzyki pop twórcy przygotowali również małe cameo. Jakie? Musicie przekonać się sami!

Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 1

i_darek1x 2018-08-08 5

Główna bohaterka jest niezastąpiona w rolach komediowych ;) Film lekki ,łatwy i przyjemny ! Szału może nie ma ? Ale kilka scen może pomoże na poprawę humoru ;)

Współtworzą