Tucker - Konstruktor marzeń 1988

Tucker: The Man and His Dream

Tytułowy bohater jest postacią autentyczną. Był wynalazcą o nieokiełznanej wyobraźni. Między innymi skonstruował, a następnie z wielkim trudem wyprodukował 50 sztuk samochodów przyszłości. Wielka trójka z Detroit: General Motors, Ford, Chrysler zniszczyła konstruktora. Jednak w chwili premiery filmu jeździło jeszcze 46… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
Jeff Bridges
jako Preston Thomas Tucker
Joan Allen
jako Vera Tucker
Martin Landau
jako Abe Karatz / Głos Waltera Winchell
Frederic Forrest
jako Eddie Dean
Mako
jako Jimmy Sakuyama
Elias Koteas
jako Alex Tremulis
Christian Slater
jako Junior Tucker
Nina Siemaszko
jako Marilyn Lee Tucker
Corin Nemec
jako Noble Tucker
Anders Johnson
jako Johnny Tucker
Marshall Bell
jako Frank, rzecznik prasowy
Jay O. Sanders
jako Kirby, adwokat Tuckera

Tytułowy bohater jest postacią autentyczną. Był wynalazcą o nieokiełznanej wyobraźni. Między innymi skonstruował, a następnie z wielkim trudem wyprodukował 50 sztuk samochodów przyszłości. Wielka trójka z Detroit: General Motors, Ford, Chrysler zniszczyła konstruktora. Jednak w chwili premiery filmu jeździło jeszcze 46 samochodów Tuckera, a wszystkie zastosowane w nim wynalazki i rozwiązania zostały stopniowo wcielone w seryjne wozy, produkowane przez te potężne amerykańskie koncerny. Anonimowy

Gatunek
Biograficzny, Dramat
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1988-08-12 (świat)
Wytwórnia
Lucasfilm
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
110 minut
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 4
suzzei 9

11 lat temu słyszałem o tym filmie, teraz go oglądam. Dynamika, realizacja oraz aktorzy, wszystko to było ustawione wręcz idealnie. Jeden z tych wyjątkowych.

dawidek98 10

Jeff Bridges w swojej roli życia. A sam film uważam, że jest genialny – historia tytułowego potentata, jego procesy sądowe, w których go zawsze uniewinniano zasługują na ogromny szacunek. Francis Ford Coppola w XX wieku czego się nie tknął, zamieniał w czyste złoto. Jestem pod ogromnym wrażeniem – oglądałem wczoraj i nie mogę zrozumieć, dlaczego ten film nie stał się popularny i podziwiany. Przecież ma wszystko to (nawet muzykę), co powinno posiadać prawdziwe arcydzieło kinematografii.

PoppinTom 7

Najcenniejszy element filmu to wypowiedź w sądzie na temat zagranicznej technologii bez której nie będziemy mogli się obyć bezcenna lekcja sprzed lat.

simonperch 5

Trochę nie trawię tej cyrkowej stylizacji.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
jacks
48 pkt.
2
majron
19 pkt.
3
kaskader
17 pkt.
4
Kolaborantka
3 pkt.
5
nathalie
1 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

  • Opisy
  • Recenzje
  • Słowa kluczowe

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…