Wszystko albo nic 2017

Všechno nebo nic

Kiedy oficjalnie przyznajesz, że liczysz swoje orgazmy, w nadziei na udany związek zawieszasz nad łóżkiem mandalę seksu, a wszyscy twoi przyjaciele są singlami, którzy bez powodzenia szukają prawdziwej miłości to znaczy, że trzeba coś w życiu zmienić. Lindę (Tatiana Pauhofová) od bardzo wczesnego wieku zaczęły interesować… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 21 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Klára Issová
jako Vanda
Ondřej Sokol
jako Martin
Paweł Deląg
jako Bystrican
Luděk Sobota
jako Ojciec Lindy
Zuzana Kronerová
jako Matka Lindy
Petr Vaněk
jako Leo
Krzysztof Tyniec
jako Aladár
Petra Hřebíčková
jako Szwagierka
Vladimíra Havlícková
jako Młoda Linda

Fabuła

Kiedy oficjalnie przyznajesz, że liczysz swoje orgazmy, w nadziei na udany związek zawieszasz nad łóżkiem mandalę seksu, a wszyscy twoi przyjaciele są singlami, którzy bez powodzenia szukają prawdziwej miłości to znaczy, że trzeba coś w życiu zmienić. Lindę (Tatiana Pauhofová) od bardzo wczesnego wieku zaczęły interesować książki z półki "tylko dla dorosłych". Obecnie, zrażona do relacji damsko-męskich i mająca na swoim koncie bezpowrotnie zakończony długoletni związek, jest współwłaścicielką księgarni z literaturą, której bliżej do "Kamasutry" niż "Krecika". Jej partnerką w interesie i najlepszą przyjaciółką jest Vanda (Klára Issová) – pragnąca przygód nimfomanka, która brzydzi się spotykaniem tego samego mężczyzny dwie noce z rzędu, nie mówiąc już o poznawaniu jego imienia. W prowadzeniu sklepu pomaga im Edzio (Ľubo Kostelný) – ubóstwiający mięsne potrawy gej, który podobnie jak jego dwie koleżanki, w głębi serca pragnie spotkać "tego jedynego". Wszystko zmieni się, gdy do życia grupy przyjaciół wkroczy czterech mężczyzn: wysoki, zadbany i niezwykle wrażliwy (szczególnie na dietę inną niż wegetariańska) Leo (Petr Vaněk), lekko siwiejący i lubujący się w młodszych kobietach profesor uniwersytecki (Krzysztof Tyniec), rozsądny i zabójczo przystojny biznesmen (Michał Żebrowski) oraz romantyczny i czarujący lekarz (Paweł Deląg). Chociaż miłość to same kłopoty, to i tak trójka przyjaciół odda się jej bez reszty. opis dystrybutora

Gatunek
Komedia, Romans
Słowa kluczowe
pogrzeb, ciąża, policzek, gej zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2017-03-17 (kino), 2017-01-12 (świat)
Dystrybutor
Kino Świat
Kraj produkcji
Czechy, Słowacja, Polska
Inne tytuły
All or Nothing (tytuł międzynarodowy)
Všetko alebo nič (Słowacja)
Wiek
od 13 lat
Czas trwania
107 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 3 wiadomości

Recenzje

To komedia romantyczna, która powtarza się nieznośnie i jej lekkość waży za dużo, bo jest z tworzywa sztucznego. 2

Z tytułu nowego, a raczej „nowego” filmu polskiego z kategorii komedii romantycznych (co tym razem jest określeniem już wartościującym) Wszystko albo nic do clue produkcji wybrałabym słowo „nic”. To zespół powtórzeń, marzący o byciu Bridget Jones albo Notting Hill z pazurem. Tampy ten paznokieć jednak niemiłosiernie, jak i sama produkcja.

Nasza bohaterka jest matką samotnie wychowującą córkę, ale nie samotną. Otaczają ją przyjaciółka i wspólniczka księgarni oraz przyjaciel gej – również tam pracujący. Obie się naczytały historii miłosnych i jedna z nich w nie wierzy, druga staje wręcz w opozycji przyjmując bardziej praktyczną i wyzwoloną strategię. Raz, drugi, trzeci wpada na tego samego mężczyznę, a potem wpada po same uszy. Zakochuje się, ale do żyli długo i szczęśliwe daleka droga i może wcale nie dotyczyć tego samego mężczyzny, który wpadł jej pod nogi.

Ten film to fałszowanie na ekranie i to jeszcze znanych, cudzych dźwięków, pseudo wyzwolonych produkcji z podglądaniem Seksu w wielkim mieście. Nie kopia, bo ze zbyt daleka widać że podrobiona. Mamy złego chłopca, który uwodzi, pociąga, pachnie jak żaden inny i snuje plany jak z bajki. W pewnym momencie jednak bohaterka dostaje prztyczek w nos, nie jedyna. Jej przyjaciółka po jednorazowej przygodzie ze swoim wykładowcą, w którym się kochała, ale 20 lat temu, zdecyduje się z nim zostać w związku. Wkracza udawany konflikt bez ciężaru – pragmatyzm kontra romantyzm. A jeszcze w pobliżu krąży lekarz, który nie jest uwodzicielskim bydlakiem, tylko dobrym chłopakiem.

Ale to już było i nie wróci więcej, chciałoby się zaśpiewać… ale wróciło. Od początku do końca wiemy co się wydarzy, gramy w otwarte karty, gdzie ktoś udaje że proponuje rozbieranego pokera, a to naprawdę remik. Żadnej temperatury, zwrotów akcji, tylko symulacja życia.

Wszystko albo nic jest komedią romantyczną i ma swoje prawa gatunkowe, jednak nie przegrywa podczas porównywania do filmów kultowych w swojej wadze, tylko ponosi porażkę w zestawieniu z kinem chociaż trochę myślącym i scalonym. Lekkość, która jest oczywista przy takich produkcjach waży tutaj tonę, bo jest sfilmowana z samego tworzywa sztucznego.

1 z 1 osoba uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 1

Avatar square 200x200

Smolorka 2017-03-20

Zdecydowanie nie polecam. Fabuła można powiedzieć młodzieżowa, zupełnie do przewidzenia. Jeden z tych filmów, na których chce się wyjść z trwającego seansu.

Współtworzą