LEGO® NINJAGO: Film 2017

The Lego Ninjago Movie

W pełnometrażowym filmie Ninjago do walki o Ninjago City staną: młody Lloyd, zwany również Zielonym Ninją, oraz jego przyjaciele – tajni wojownicy i Master Builderzy LEGO. Grupie przewodzi mistrz kung fu, Wu, równie mądry, co dowcipny. Bohaterowie filmu muszą pokonać złego lorda Garmadona, Najgorszego Gościa Wszech Czasów — i… zobacz więcej

Reżyseria
,
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 4 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 6 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Olivia Munn
jako Koko
Dave Franco
jako Lloyd
Justin Theroux
jako Garmadon
Michael Peña
jako Kai
Abbi Jacobson
jako Nya
Zach Woods
jako Zane
Fred Armisen
jako Cole
Jackie Chan
jako Mistrz Wu

Fabuła

W pełnometrażowym filmie Ninjago do walki o Ninjago City staną: młody Lloyd, zwany również Zielonym Ninją, oraz jego przyjaciele – tajni wojownicy i Master Builderzy LEGO. Grupie przewodzi mistrz kung fu, Wu, równie mądry, co dowcipny. Bohaterowie filmu muszą pokonać złego lorda Garmadona, Najgorszego Gościa Wszech Czasów — i jednocześnie ojca samego Lloyda. To epickie starcie mecha z mechem i ojca z synem wystawi na próbę członków groźnej, choć niezdyscyplinowanej grupy współczesnych wojowników ninja. Każdy z nich będzie musiał poskromić swoje ego i uczynić wszystko, by pokazać swoją prawdziwą moc. opis dystrybutora

Gatunek
Akcja, Animowany, Familijny, Komedia, Przygodowy
Słowa kluczowe
walka, relacja ojciec-syn, motocykl, sztuka walki zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2017-09-22 (kino), 2017-09-21 (świat), 2018-02-08 (dvd)
Dystrybutor
Warner Bros.
Wytwórnia
Warner Bros.
Warner Bros. Animation
Warner Animation Group zobacz więcej
Kraj produkcji
Dania, USA
Inne tytuły
Lego Ninjago filmen (Dania)
Czas trwania
74 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 7 wiadomości

Recenzje

Kolejna część przygód LEGO, tym razem ekipy Ninja nie ma takiej siły rażenia i nie robi wrażenia. Mniej wyobraźni, dużo nierówności, ale dalej przygodowo. 4

Co może być atrakcyjniejsze i hipnotyzować bardziej od klocków? Poruszające się, żyjące, mające swoje przygody, klocki. Dlatego twórcy nie zarzucili pomysłu i stworzyli kolejną część LEGO, tym razem jest to historia LEGO NINJAGO: FILM. I tutaj ciężko nie mieć wrażenia, że film odcina kupony, bo naprawdę sporymi fragmentami brakuje paliwa i jest „na siłę”. Jednak przygoda dalej trwa.

Tym razem mowa będzie o wojownikach ninja, którzy mając swoje żywioły, nieustannie ratują Ninjago City przed złym i żądnym władzy Lordem Garmadonem – przy każdej okazji żartobliwie wszyscy, nawet on sam i to dumnie, przypomina że jest najstraszniejszym człowiekiem wszech czasów. Tytuł nie byle jaki. Żeby było ciekawiej, jeden z wojowników Zielony Ninja – Lloyd, to syn tego złego i nieustannie tak naprawdę walczy ze swoim ojcem – ten jednak o tym nie wie. Zostawił Lloyda i jego matkę, kiedy chłopiec był mały, gdyż czuł, że się lepiej spełnia jako człowiek niszczący świat. Zielony Ninja podczas jednej z kolejnych misji musi użyć broni ostatecznej. Okazuję się nią być… no właśnie i tutaj zaczyna się lekko chwiać wyobraźnia twórców.

Mamy wrażenie, że produkcja jest bardzo nierówna. W jednym momencie mamy naprawdę karabin maszynowy udanych żartów, odniesień do superbohaterów, czy kultury współczesnej i szyderstwa z filmów o tych złych i tych dobrych oraz chociażby z tego całego coachingu. Jednak później dostajemy atak krótkich obrazów w przyspieszonym tempie albo momenty, gdzie wydaje nam się, że nikt nie wie co powiedzieć – bohaterowie improwizują i bawią się w nieudany stand up.

LEGO NINJAGO:FILM spełnia wszelkie warunki, by być udanym AHOJ PRZYGODO, jednak jest chwilami bardzo niespójny i dla oka starszego nie będzie infantylny (bo to produkcja dla dzieci przecież!), ale po prostu zrobiony jakoś na skróty, bez dłuższego zastanowienia. Wszystko co się udało, tak piekielnie skutecznie na poziomie szyderstwa i dekonstrukcji mitów, bez patosu, w LEGO BATMAN: Film, tutaj bywa. Natomiast LEGO PRZYGODA była istną orkiestrą pomysłów, tutaj niektóre instrumenty czasami fałszują albo grający robią sobie przerwy.

Jednak jeżeli macie ubawić dziecko czymś w kinie, to dalej wam się uda, bo ruszające się klocki nawet w gorszej kondycji, działają na tym poziomie. Na innym nie zawsze do siebie pasują i są połączone na siłę.

Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Film miał mieć swoją premierę 23 września 2016 r. Jednak z nieznanych powodów premiera została przesunięta o rok. zobacz więcej

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 1 powiązany

Komentarze 2

Dziadzia 2018-01-10 5

Nie jest to ten sam poziom co wcześniejsze filmy z serii Lego, mamy obniżenie poziomu. Jednak to było do przewidzenia. Za plusy trzeba uznać, że ciągle jest zabawnie i interesująco, momentami bardzo mocno wciąga. Mój syn bardzo był zadowolony po seansie, z drugiej strony to film skierowany głównie dla najmłodszych, dlatego szczerze polecam. Chociaż wydaję mi się, że przyda się lekkie przystopowanie i odświeżenie ekipy pracującej nad kolejnymi odsłonami.

MichalZ 2018-01-04

Doskonały film dla 5-latka. Dorosły może trochę się nudzić, ale dziecko bawiło się świetnie.

Współtworzą