Wściekły Nick 2016

Tschiller: Off Duty

Nick (Til Schweiger) jest twardym policjantem, który stracił żonę z rąk tureckiej mafii. Jego porywcza córka (Luna Schweiger) rusza do Stambułu, aby pomścić śmierć matki. Plan dziewczyny nie wypala i trafia w ręce nieobliczalnych gangsterów, którzy zajmują się wywozem młodych kobiet do nielegalnej kliniki transplantacji organów… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 9 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Til Schweiger
jako Niklas "Nick" Tschiller
Fahri Yardim
jako Yalcin Gümer
Luna Schweiger
jako Lenny
Özgür Emre Yildirim
jako Süleyman Seker
Egor Pazenko
jako Boris Golidzyn
Tamer Tirasoglu
jako Bülent
Evgeniy Sidikhin
jako Alexander Kinskij
Stefanie Stappenbeck
jako Isabella Schoppenroth
Eduard Flerov
jako Semjon Assinowitsch
Erdal Yildiz
jako Firat Astan

Fabuła

Nick (Til Schweiger) jest twardym policjantem, który stracił żonę z rąk tureckiej mafii. Jego porywcza córka (Luna Schweiger) rusza do Stambułu, aby pomścić śmierć matki. Plan dziewczyny nie wypala i trafia w ręce nieobliczalnych gangsterów, którzy zajmują się wywozem młodych kobiet do nielegalnej kliniki transplantacji organów w Moskwie. Na miejscu ma zostać poddana drastycznej operacji wykonanej przez bezwzględnego lekarza znanego jako „The Sandman”. Na wieść o zniknięciu córki, pełen furii Nick rusza na ratunek. Na miejscu trafia na trop tajemniczego Chekera, który stoi za porwaniem dziewczyny. Doskonale wytrenowany policjant zrobi wszystko, aby uwolnić swoje dziecko, a każdy kto stanie mu na drodze będzie musiał się liczyć z natychmiastową egzekucją. Kiedy uratowanie córki jest już na wyciągnięcie ręki, na drodze Nicka staje jego dawny przeciwnik – powiązany z rosyjską mafią bandyta Firat Astan. Czas ucieka. opis dystrybutora

Gatunek
Kryminał, Thriller, Akcja, Komedia

Szczegóły

Premiera
2017-02-17 (kino), 2016-02-04 (świat)
Dystrybutor
Kino Świat
Wytwórnia
Barefoot films
Syrreal Entertainment
Warner Bros. (koprodukcja) zobacz więcej
Kraj produkcji
Niemcy
Inne tytuły
Tschiller a.D. - Der Kinotatort (Niemcy) (tytuł pełny)
Nick Off Duty (tytuł międzynarodowy) (tytuł roboczy)
Off Duty (tytuł niezdefiniowany)
Czas trwania
140 minut
Budżet
8 000 000 EUR

Wiadomości zobacz wszystkie 4 wiadomości

Recenzje

Nick ratuje córkę przed gangsterami 4
  • 2017-07-19
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Film Christian Alvart Wściekły Nick to niestety gorsza kopia filmów Uprowadzona i John Wick. To taki typ kina, które próbuje silić się na produkcję rodem z Hollywood, aczkolwiek nie prezentując sobą nic odkrywczego, będąc jedynie pustą kalką lepszych obrazów.

Fabuła filmu jest dość prosta i banalna - koncentruje się na postaci policjanta Nicka (Til Schweiger), która musi ratować córkę porwaną przez groźnych gangsterów i zrobi totalnie wszystko aby ją odzyskać oraz ukarać winnych. Brzmi znajomo? no właśnie. Wściekły Nick to praktycznie sekwencja podobnych klisz, scen i zwrotów akcji jakie już mogliśmy zobaczyć chociażby w produkcjach przeze mnie już wspomnianych. Tu również główny bohater będzie musiał się zmierzyć z przeciwnikami, którzy oczywiście będą czuć przerażenie na jego widok. Na szczęście w filmie akcja ma dość szybkie tempo i jako kino sensacyjne dobrze sobie radzi. Nie ma tu za wiele melodramatu, ale i tak scenariusz ma wiele luk i nielogiczności. Til w filmie gra pierwsze skrzypce, kreuje postać charyzmatycznego, zdeterminowanego ojca, który bardzo kocha swoją córkę. Wiele mu jednak brakuje do bohaterów sportretowanych przez Jason Statham, Sylvester Stallone czy Arnold Schwarzenegger. Reszta postaci to tylko bezbarwne, mało wyraziste, schematyczne tło. Filmowy montaż i zdjęcia są przedstawione zbyt sztampowo i czasem tandetnie. Mamy tu owszem sceny walk, pościgów - ale to już wszystko było pokazywane zresztą niejednokrotnie w o wiele lepszej formie.

Wściekły Nick to typowy sensacyjniak, bez polotu i ikry. Sztuczne dialogi, fabuła i historia, którą w kinie znamy już prawie na pamięć, kiepski montaż i nie porywający scenariusz - to wszystko pokazuje jak nie kręcić tego typu filmów. Ten film nie porywa, ale też i mocno nie nuży, to kolejny seans do obejrzenia na raz i zapomnienia.

Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Film został nakręcony w okresie od 14 lipca do 15 września 2015 roku. zobacz więcej

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Współtworzą