Paddington 2 6.6

Tym razem rezolutny niedźwiadek o nienagannych manierach i skłon­ności do wpadania w tarapaty trafi w złe towarzystwo. Pomyłkowo osadzony w areszcie wśród zepsutych do szpiku kości typów spod ciemnej gwiazdy, naiwny Paddington zrobi wszystko, by sprowadzić ich na dobrą drogę. A że siłę przekonywania ma wielką, rzecz może się udać. Każdy przecież chętnie przyjmie pomocną łapę nawet jeśli jest nieco lepka od marmolady. Szczególnie jeśli futrzasty zada swe funda­mentalne pytanie: Misia w sercu nie masz?!

Obsada

Reżyseria
Średnia
Paul King -
Elżbieta Jeżewska (polski dubbing) 8.0
Scenariusz
Średnia
Paul King -
Simon Farnaby -
Michael Bond (twórca) -
Karolina Kowalska (tłumaczenie) (polskie dialogi) -
Producenci
Średnia
David Heyman
producent
-
Rosie Alison producent wykonawczy -
Alexandra Ferguson producent wykonawczy -
Ron Halpern producent wykonawczy -
Tim Wellspring producent liniowy -
Rob Silva producent towarzyszący -
Tim Wellspring kierownik produkcji -
Tim Grover nadzorca postprodukcji -
Diarmuid Hughes koordynator postprodukcji -
Erin Duffy koordynator produkcji (dodatkowe zdjęcia) -
Agnieszka Kołodziejczyk kierownik produkcji (polski dubbing) -
Aktorzy
Średnia
Ben Whishaw
Paddington (głos)
7.5
Guillaume Gallienne
Paddington (głos) (Francja)
8.0
Artur Żmijewski
Paddington (polski dubbing)
6.7
Michael Gambon
Wujek Pastuzo (głos)
8.0
Imelda Staunton
Ciocia Lucy (głos)
7.3
Madeleine Harris
Judy Brown
-
Samuel Joslin
Jonathan Brown
6.0
Sally Hawkins
Mary Brown
9.0
Hugh Bonneville
Henry Brown
6.0
Julie Walters
Pani Bird
7.4
Marie-France Alvarez Panna Dubois -
Sanjeev Bhaskar
Dr Jafri
-
Ben Miller
Płk Lancaster
-
Jessica Hynes
Miss Kitts
-
Robbie Gee
Pan Barnes
7.0
Nicholas Woodeson
Ubezpieczyciel
7.0
Alex Jordan Steve Visby -
Stewart Gilchrist Instruktor z Chakrabatics -
Jim Broadbent
Pan Gruber
7.4
Enzo Squillino Jr.
Pan Giuseppe
-
Tom Conti
Gerald Biggleswade, sędzia
-
Sam Payne Nelson -
Catherine Shepherd Matka Nelsona -
Louis Partridge G-Man -
Hugh Grant
Phoenix Buchanan
7.2
Peter Capaldi
Pan Curry
-
Claire Keelan
Oficer policji
6.0
Shola Adewusi Pierwsza pani Peters -
Nadine Marshall Druga pani Peters -
Geoffrey Lumb Oficer policji -
Meera Syal
Prokurator
-
Richard Ayoade
Śledczy sądowy
5.5
Michael Mears
Urzędnik sądowy
-
Kobna Holdbrook-Smith
Strażnik
-
Tom Davis T-Bone -
Noah Taylor
Phibs
7.0
Aaron Neil
Spoon
-
Nicholas Lumley
Farmer Jack
-
Virgile Elana Charley Rumble -
Jamie Demetriou Profesor -
Brendan Gleeson
Knuckles McGinty
7.5
Eileen Atkins
Madame Kozlova
8.5
Jennie Legat Pierwsza Madame Kozlova -
Tim Fitzhigham Magik -
Gus Brown Przewodnik na St. Paul -
Simon Farnaby Barry, ochroniarz -
Jean Evans Starsza zakonnica na St. Paul -
Dan Antopolski Ochroniarz na St. Paul -
Robert Stevenson Jimmy Kapuś -
Geoff Banks Piskliwy Pete -
Emeson Nwolie
Bob Kontrabas
6.0
Deepak Anand Zły Pies -
Stephen McDade Johnny Bankomat -
Cal McCrystal Sir Geoffrey Wilcott -
Joanna Lumley
Felicity Fanshaw
7.0
Joel Fry
Listonosz
-
Kya Garwood Felicity, asystentka Fanshaw -
Justin Edwards
Drzemiący policjant
-
David Sant Steward -
Maggie Steed
Gertrude Biggleswade
-
John Shearer Głos ze stoiska na targu (głos) -
Raj Awasti Gość na targu (niewymieniony w czołówce) -
Mohan Banerji Więzień (niewymieniony w czołówce) -
Michael Barron Przechodzień (niewymieniony w czołówce) -
Kishore Bhatt Więzień (niewymieniony w czołówce) -
James Black Więzień (niewymieniony w czołówce) -
Ross Carter Pasażer (niewymieniony w czołówce) -
Clare Cashion Pracownik ubezpieczeniowy (niewymieniony w czołówce) -
Ricky Champ
Strażnik więzienny (niewymieniony w czołówce)
-
Peter Coe Widz na sali sądowej (niewymieniony w czołówce) -
Richard Cooper Więzień (niewymieniony w czołówce) -
Michael Cotton Strażnik (niewymieniony w czołówce) -
Scott Cripps Więzień (niewymieniony w czołówce) -
Julian Essex-Spurrier Więzień (niewymieniony w czołówce) -
Anthony Tim Forde Więzień (niewymieniony w czołówce) -
Amii Freeman Kupująca w sklepie (niewymieniony w czołówce) -
Joe Gallucci Sympatia (niewymieniony w czołówce) -
Clive De-Halton Gibson Policjant (niewymieniony w czołówce) -
Robby Haynes Właściciel psa (niewymieniony w czołówce) -
Pete Buzzsaw Holland Więzień (niewymieniony w czołówce) -
Helena Holmes Uczestniczka w sądzie (niewymieniony w czołówce) -
Jermaine Humes Więzień (niewymieniony w czołówce) -
Ty Hurley Duchowny (niewymieniony w czołówce) -
Danny Jackson
Handlowiec (niewymieniony w czołówce)
6.0
Jimi James Handlowiec (niewymieniony w czołówce) -
Jackson Kai Więzień (niewymieniony w czołówce) -
Phelim Kelly
Więzień (niewymieniony w czołówce)
-
Elsie Kibue Zakonnica (niewymieniony w czołówce) -
Tom Knight Farbowany facet (niewymieniony w czołówce) -
Adam Lake Więzień (niewymieniony w czołówce) -
Carl Lindquist Więzień (niewymieniony w czołówce) -
Fred Martin Więzień (niewymieniony w czołówce) -
Kenny-Lee Mbanefo Więzień (niewymieniony w czołówce) -
Paul A Munday Przechodzień (niewymieniony w czołówce) -
Jack Norman Obserwator w sklepie (niewymieniony w czołówce) -
Andrew G. Ogleby Gość w wesołym miasteczku (niewymieniony w czołówce) -
Hiten Patel Kierownik biura (niewymieniony w czołówce) -
Jag Patel
Więzień (niewymieniony w czołówce)
-
Marlonde Pierre Więzień (niewymieniony w czołówce) -
Javone Prince Strażnik więzienny (niewymieniony w czołówce) -
Jacqueline Ramnarine
Klientka sklepu (niewymieniony w czołówce)
-
Deborah Rock Pasażerka (niewymieniony w czołówce) -
Jake Samuels Więzień (niewymieniony w czołówce) -
Krishan Sharda Osoba w wesołym miasteczku (niewymieniony w czołówce) -
Monty Stewart Przechodzień (niewymieniony w czołówce) -
Daniel Stisen
Rabuś w banku (niewymieniony w czołówce)
-
Alexis Strum Biznesmenka (niewymieniony w czołówce) -
David Sullivan Turysta (niewymieniony w czołówce) -
Fran Targ Więzień (niewymieniony w czołówce) -
Dywayne Thomas Przechodzień (niewymieniony w czołówce) -
Nadia Townsend
Gość na targu (niewymieniony w czołówce)
-
Nicki Vickery Więzień (niewymieniony w czołówce) -
William Wahbah Tancerz / Więzień (niewymieniony w czołówce) -
Stuart Whelan Juror (niewymieniony w czołówce) -
Arthur Wilde Więzień (niewymieniony w czołówce) -
Gavin Wilkinson Skazany (niewymieniony w czołówce) -
David John William Williams Broker ubezpieczeniowy (niewymieniony w czołówce) -
Samuel Williams Więzień (niewymieniony w czołówce) -
Jason Wright Więzień (niewymieniony w czołówce) -
Yvan Zahui Handlowiec (niewymieniony w czołówce) -
Rafał Królikowski
Phoenix Buchanan (polski dubbing)
6.3
Jolanta Fraszyńska
Mary Brown (polski dubbing)
6.8
Aleksander Mikołajczak
Henry Brown (polski dubbing)
7.0
Adam Ferency
Golonka McGinty (polski dubbing)
7.5
Teresa Lipowska
Pani Bird (polski dubbing)
5.0
Zdzisław Wardejn
Pan Gruber (polski dubbing)
7.0
Wiktoria Gąsiewska
Judy Brown (polski dubbing)
6.0
Szymon Konarski Jonathan (polski dubbing) -
Grzegorz Wons
Pan Curry (polski dubbing)
5.8
Wojciech Duryasz
Sędzia (polski dubbing)
7.0
Grażyna Zielińska
Ciocia Lucy (polski dubbing)
8.0
Przemysław Bluszcz
Łycha (polski dubbing)
7.0
Stefan Knothe
Pułkownik (polski dubbing)
8.0
Waldemar Barwiński
Phips (polski dubbing)
7.0
Izabella Bukowska
Flick (polski dubbing)
5.5
Jacek Król
Ochroniarz (polski dubbing)
7.0
Jolanta Wołłejko
Kozlova (polski dubbing)
-
Kinga Tabor
Kitts (polski dubbing)
-
Michał Sitarski
Steku (polski dubbing)
-
Karol Pocheć Pan Barnes (polski dubbing) -
Adam Bauman
Dr Jafri (polski dubbing)
6.7
Krzysztof Banaszyk
Klawisz (polski dubbing)
7.0
Sylwester Maciejewski
Wujek Pastuzo (polski dubbing)
7.5
Agata Gawrońska-Bauman
Oskarżycielka (polski dubbing)
-
Zdjęcia
Średnia
Erik Wilson -
Balazs Bolygo (kierownik zdjęć) (druga ekipa) -
John Sorapure (kierownik zdjęć) (druga ekipa) -
Jeremy Braben (dyrektor ds. fotografii lotniczej) 8.0
Adam Sculthorp (dyrektor ds. fotografii lotniczej) -
Chris Burton (kierownik zdjęć) (poklatkowych) -
Warwick Drucker (główna pomoc techniczna) (druga ekipa) -
Rupert Lloyd-Parry (pomoc techniczna) -
James Starr (pomoc techniczna) -
Kompozytorzy
Średnia
Dario Marianelli 7.0
Kostiumy
Średnia
Timothy Everest (niewymieniony w czołówce) -
Sophie Hart-Walsh -
Luan Placks (asystent) -
Montaż
Średnia
Jonathan Amos 7.0
Mark Everson -
Richard Ketteridge (dodatkowy) -
Jan Graboś (polski dubbing) -
Zoe Bowers (asystent) -
Alastair Grimshaw (asystent) -
Charakteryzacja
Średnia
Scenografia
Średnia
Gary Williamson scenograf -
Patrick Rolfe dyrektor artystyczny nadzorujący -
Andrea Borland dyrektor artystyczny -
Gareth Cousins dyrektor artystyczny -
James Price dyrektor artystyczny -
Dominic Hyman dyrektor artystyczny (dodatkowe zdjęcia) -
Cathy Cosgrove dekorator wnętrz -
Dan Crandon główny architekt -
Warren Lever główny architekt (dodatkowe zdjęcia) -
John Greaves scenopis obrazkowy -
Dźwięk
Średnia
Karol Piwowarski dźwięk (polski dubbing) -
Niv Adiri mikser ponownego nagrania 7.0
Niv Adiri projektant dźwięku 7.0
Ben Barker projektant dźwięku -
Lilly Blazewicz montaż imitacji -
Peter Burgis imitator dźwięku -
Garret Farrell mikser postsynchronu -
Glenn Freemantle nadzorujący montaż dźwięku -
Danny Hambrook mikser -
Dayo James montaż efektów dźwiękowych -
Robert Malone montaż efektów dźwiękowych -
Johnathan Rush technik miksu -
Ian Tapp
mikser ponownego nagrania
-
Nick Angel nadzorca muzyki -
Mark Willsher montaż muzyki -
Efekty specjalne
Średnia
Matthew Beckwith nadzorca efektów specjalnych -
Matt Loader nadzorca efektów specjalnych -
Nathan Chidgey technik -
Tiziano Martella technik -
Emily Pooley technik -
Skot Reynolds technik -
David Rigley-Williamson technik -
Adam Sawatzki technik -
Colin Foster efekty specjalne -
Mike Kelt efekty specjalne -
Pozostała Ekipa
Średnia
Lauren Evans dobór obsady -
Nina Gold dobór obsady -
Laia Alomar producent efektów wizualnych -
Lise-Marie Amar koordynator efektów wizualnych -
Mikaella Bouzaglo koordynator efektów wizualnych -
Jack Crocker koordynator efektów wizualnych -
Rupert Davies nadzorca efektów wizualnych -
Andy Kind nadzorca efektów wizualnych -
Peter McDonald nadzorca efektów wizualnych -
Carlos Monzon nadzorca efektów wizualnych -
Glen Pratt nadzorca efektów wizualnych -
Jo McLaren koordynator kaskaderów -
Peter Batten operator kamery -
Julian Morson
operator kamery
-
Julian Morson
operator steadicam
-
Alice Pennefather kamerzysta ds. scen podwodnych -
Kevin Baker fotosista -
Jay Maidment fotosista -
Ewan Cassidy oświetlenie (druga ekipa) -
Andy Lowe oświetlenie -
Pawel Polak elektryk -
Tony Christian kaskader -
Rick English
kierowca
-
Amanda Foster kaskader dublujący -
Robert Hladik kierowca -
Jan Holíček układacz -
Mathew Kaye kaskader -
William Willoughby kaskader dublujący -
Laurent Plancel kaskader dublujący: Robbie Gee -
Lucy Jayne Murray kaskader dublujący: Madeleine Harris -
Lucy Jayne Murray kaskader dublujący: Sally Hawkins -