Dark Water - Fatum 2005

Dark Water
Film

Po rozstaniu z mężem Dahlia Williams (Connelly) wraz z 5-letnią córeczką wprowadzają się do mieszkania w starym apartamentowcu. Gdy napięcie związane z walką o opiekę na dzieckiem wzrasta, Dahlia odkrywa, że w domu dzieją się dziwne rzeczy. Z pustego mieszkania powyżej dobiegają tajemnicze odgłosy, a na podłodze w… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Jennifer Connelly
jako Dahlia
John C. Reilly
jako Mr. Murray
Tim Roth
jako Jeff Platzer
Dougray Scott
jako Kyle
Camryn Manheim
jako Nauczycielka
Ariel Gade
jako Ceci
Perla Haney-Jardine
jako Młoda Dahlia / Natasha
Debra Monk
jako Młoda nauczycielka Dahli
Linda Emond
jako Pośrednik
Bill Buell
jako Pośrednik
J.R. Horne
jako Mężczyzna w pociągu

Po rozstaniu z mężem Dahlia Williams (Connelly) wraz z 5-letnią córeczką wprowadzają się do mieszkania w starym apartamentowcu. Gdy napięcie związane z walką o opiekę na dzieckiem wzrasta, Dahlia odkrywa, że w domu dzieją się dziwne rzeczy. Z pustego mieszkania powyżej dobiegają tajemnicze odgłosy, a na podłodze w sypialni pojawiają się kałuże wody. Zrealizowany na podstawie klasycznego japońskiego horroru film Dark Water - Fatum zgłębia tajemnicę, jak daleko posunie się matka, by chronić swoje dziecko. Anonimowy

Gatunek
Dramat, Horror
Słowa kluczowe
morderstwo, pogrzeb, zwłoki, tokio zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2005-08-19 (kino), 2005-06-27 (świat), 2006-01-23 (dvd)
Dystrybutor
Forum Film Poland
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Fatum (Polska) (tytuł TV)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
105 minut
Budżet
30 000 000 USD
Wiadomości 1
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Pressbook

Możliwe spoilery Jedna z tysiąca — Kluczową sprawą było obsadzenie roli pięcioletniej Ceci, córki Dahlii. Przecież przez trzy czwarte filmu jest ona na ekranie. Wielką wagę przywiązywał do tego reżyser, który już kilkakrotnie pracował z dziećmi, m.in. przy filmie „Dworzec nadziei”. Omyłka może bardzo wiele kosztować: do filmu mógłby niepostrzeżenie wkraść się fałsz. Przesłuchano ponad tysiąc... zobacz więcej

Komentarze do filmu 10
LakiLou 8

Oryginalnej wersji nie widziałem więc nie będę się wypowiadał ale ta naprawdę przypadła mi do gustu. Co prawda więcej tutaj dramatu aniżeli horroru, ale stoi on na naprawdę dobry poziomie. Duży plusik należy się bez wątpienia Jennifer Connelly, która wypadła wręcz rewelacyjnie. Zarówno w scenach przerażenia jak i takich zwyczajnych wypadła bardzo autentycznie.

PoppinTom 7

Śliczna kobieta, ważne społeczno- ideologiczne problemy, zła karma, hipnotyzująca muzyka, książę w garniturku, tradycja kontra Gandhi. Marzenie? KSW, Ja i on ;)

pajki_filmaniak 6

nie wiem skąd takie negatywy u innych film jest do obejrzenia

Jankes 7

Widziałem go po raz kolejny i nie jest wcale taki zły. Widziałem też oryginał i takie japońskie klimaty mi się w miarę podobają.

adamo20 5

LYpa… – Ostra kaszana..

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
jacks
124 pkt.
2
Hsi_Nao
64 pkt.
3
Jankes
63 pkt.
4
kaskader
53 pkt.
5
Perfik
40 pkt.
6
Mierzwiak
28 pkt.
7
Arteq
20 pkt.
8
Trophy
19 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…