Jutro będziemy szczęśliwi 2016

Demain tout commence

Samuel (Omar Sy) mieszka spokojnie nad morzem na słonecznym południu Francji, w pobliżu Marsylii. Spokojnie dopóki, kiedy konsekwencje z jego dawnych podbojów pozostawiają mu w ramionach kilku miesięczne dziecko. Ona odjeżdża zostawiając go z płaczącym niemowlęciem. Gloria: jego córka! On udaje się w pościg za Kristin (Clémence… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 21 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Omar Sy
jako Samuel
Gloria Colston
jako Gloria
Clémence Poésy
jako Kristin
Antoine Bertrand
jako Bernie
Ashley Walters
jako Lowell
Clémentine Célarié
jako Samantha
Anna Cottis
jako Panna Appleton
Anabel Lopez
jako Jenny
Howard Crossley
jako Sędzia
Raquel Cassidy
jako Guwernantka Glorii
Cécile Cassel
jako Hostessa w samolocie

Fabuła

Samuel (Omar Sy) mieszka spokojnie nad morzem na słonecznym południu Francji, w pobliżu Marsylii. Spokojnie dopóki, kiedy konsekwencje z jego dawnych podbojów pozostawiają mu w ramionach kilku miesięczne dziecko. Ona odjeżdża zostawiając go z płaczącym niemowlęciem. Gloria: jego córka! On udaje się w pościg za Kristin (Clémence Poésy) do Londynu. Bez powodzenia. 8 lat później, gdy Samuel i Gloria (Gloria Colston) mieszkają w Londynie, matka Glorii wraca, aby odzyskać swoją córkę. Kristo

Gatunek
Komedia, Dramat

Szczegóły

Premiera
2017-05-19 (kino), 2016-11-04 (świat), 2017-09-13 (dvd)
Dystrybutor
Monolith Films
Wytwórnia
Mars Films (koprodukcja)
Vendôme Production (koprodukcja)
Poisson Rouge Pictures (koprodukcja) zobacz więcej
Kraj produkcji
Francja, Wielka Brytania
Inne tytuły
Two Is a Family (tytuł międzynarodowy)
Czas trwania
115 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 2 wiadomości

Recenzje

To film, który w inteligentny, ale bez rewolucji, sposób oczaruje, opowiadając o szczęściu jako wartości najwyższej w życiu. 6

Fell good movie to nie jest charakter filmu, który tylko wywołuje uśmiech, ale i skok na ambicje filmowe i opowiadanie historii zgrabnym językiem. Jutro będziemy szczęśliwi właśnie takim przyjemnym, ale nie zwolnionym z zasad prozy życia, kinem jest. Nie jest to wielkie dzieło, ale ma wielki urok i nie z premedytacją nacieraniu oczu i gilgotanie na siłę widza.

Samuel ceni sobie swoje mało odziane w odpowiedzialność i dojrzałość życie na Francuskiej Riwierze. Podczas jednego ze skacowanych poranków, zaczepiając się o nagie, kobiece ciała i butelki po szampanie, wychodzi ze swojej łódki (domu), gdyż odwiedza go kobieta z dzieckiem. Nasz bohater szybko trzeźwieje, gdyż dowiaduje się, że trzymane przez Kristin (z którą mieli płomienną przygodę), niemowlę, to jego córka. Oczywiście jest przekonany, że nie poradzi sobie z wychowaniem dziecka, gdyż ma już jedno na głowie (on sam). Kobieta pożycza od niego pieniądze na taksówkę, prosi o potrzymanie dziecka i nasz bohater, tak o to zostanie samotnym ojcem (ale na pewno będzie czuł się samotny).

Zaczyna się karuzela. Leci do Londynu, by odnaleźć matkę, a na jego drodze staje młody mężczyzna, która widząc szalony wybryk jaki Samuel robi w celu ratowania swojej córki, w której istnienie dalej nie wierzy, chce zaproponować mu pracę kaskadera. Karuzela nabiera tempa. Nie ma co wracać do Francji, gdyż został zwolniony z pracy, utkwił w mieście, gdzie nie rozumie Anglików, lepiej mu wychodzi żartowanie z nich, niż rozmowa z nimi. Poza tym ma dziecko i w przyspieszonym tempie ma zostać rodzicem, a nie ma ani pieniędzy ani mieszkania. Odzywa się do nowo poznanego agenta filmowego i tworzy dom z bajki dla swojej córki.

Nie trzeba być przygotowanym do bycia ojcem, by być najlepszym tatą na świecie. Nasz bohater nie dojrzewa na pstryknięcie palcami. Nie wkłada garnituru, czy idzie do pośredniaka, a zostaje kaskaderem – co jest również symbolicznie – gdyż zachowuje się naprawdę jak nieśmiertelny i taki jest dla swojej córki. Robi wszystko żeby każdy jej dzień był lepszym od poprzedniego, ale gorszym od następnego. Pisze nawet do niej mejle, udając matkę, gdyż nie chce by ta myślała, że była niechciana i porzucona – tak jak było naprawdę. Zachowuje się jak Big Lebovsky, który zostaje ojcem. Jego wewnętrzne dziecko nie przeszkadza mu w wychowaniu własnego, a wręcz przeciwnie – pomaga w komunikacji. Sam udaje nieśmiertelnego, jednak wie, że jego córka nie jest. Nie mówi jej, że życie to wyrzeczenia, czy same udręki, co dla wielu jest kłamstwem lub obietnicą bez pokrycia. Dla niego szczęście w życiu jest stanem możliwym do osiągnięcia.

Oczywiście ten film to przyjemniaczek, którzy wzrusza i porusza, ale też nie jest nadmiernie ckliwy i strategicznie wykalkulowany w emocjach. Jutro będziemy szczęśliwi jest jak uśmiech Omara Sy, głównego bohatera – niecodziennego ojca. Pełen dudeismu, dziecięcej szczerości i radości i nieregulaminowego życia. Nie jest to wielki film, ale wielki urok.

Ten film to oda do wolności i przekonanie, że dojrzałość nie polega na chodzeniu z poważną miną. Parafrazując, życie i tak jest poważne, po co my jeszcze mamy być.

Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Film został nakręcony w okresie od 21 września do 10 grudnia 2015 roku. zobacz więcej

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 1 powiązany

Komentarze 4

IXY1 2018-08-15 9

Historia skopiowana z filmu "Instrukcji nie załączono" (No se aceptan devoluciones, USA/Meksyk 2013). Chyba ten pierwszy nie odniósł sukcesu więc Francuzi postanowili przenieść opowieść na swoje podwórko. Obie wersje mi się podobały.

poeta777 2017-05-29 7

Jak na francuski film to wyjątkowo dobry wyciskacz łez, ale do komedii to mu daleko.

i_darek1x 2017-05-13 4

Dobrze się zaczyna ale im dalej tym gorzej ! Reżyser wypalił się po 30 minutach .Wygląda to na naciąganie na siłę ? …wzorcowa mamuśka ;) jak kukułka ! Film ujdzie szału nie ma !!!

Sebioslaw i_darek1x 2017-05-14 7

@i_darek1x Chłopie, chyba oglądaliśmy zupełnie inne filmy. Reżyser wypalił się po 30 minutach? Może zasnąłeś i obudziłeś się po seansie…

Współtworzą