Hitchcock 2012

Film

U szczytu kariery legendarny reżyser Alfred Hitchcock postanawia zrealizować horror zatytułowany Psychoza. Gdy hollywoodzkie studia odrzucają projekt, Hitchcock postanawia sam go sfinansować, co prowadzi do nieoczekiwanych konsekwencji w jego życiu zawodowym i prywatnym.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Anthony Hopkins
jako Alfred Hitchcock
Helen Mirren
jako Alma Reville
Scarlett Johansson
jako Janet Leigh
Danny Huston
jako Whitfield Cook
Toni Collette
jako Peggy Robertson
Michael Stuhlbarg
jako Lew Wasserman
Michael Wincott
jako Ed Gein
Jessica Biel
jako Vera Miles
James D'Arcy
jako Anthony Perkins
Richard Portnow
jako Barney Balaban
Kurtwood Smith
jako Geoffrey Shurlock
Ralph Macchio
jako Joe Stefano

U szczytu kariery legendarny reżyser Alfred Hitchcock postanawia zrealizować horror zatytułowany Psychoza. Gdy hollywoodzkie studia odrzucają projekt, Hitchcock postanawia sam go sfinansować, co prowadzi do nieoczekiwanych konsekwencji w jego życiu zawodowym i prywatnym. opis dystrybutora

Gatunek
Biograficzny, Dramat
Słowa kluczowe
halucynacja, kino, lata 50., na podstawie książki zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2013-03-01 (kino), 2012-11-01 (świat), 2013-06-26 (dvd)
Dystrybutor
Imperial - CinePix
Wytwórnia
The Montecito Picture Company
Fox Searchlight Pictures
Cold Spring Pictures (współpraca produkcyjna)
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Alfred Hitchcock and the Making of "Psycho" (USA) (tytuł roboczy)
Hitchcock and the Making of Psycho (USA)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
98 minut
Wiadomości 5

Sacha Gervasi sięgnął co prawda po doskonały chwyt marketingowy, jakim jest przyciągnięcie do kin znanym nazwiskiem. Naraził się jednak równocześnie na zagrożenie zmierzenia się z legendą kina. przeczytaj recenzję

Gabriel Krawczyk krytyk

Wartość anegdotyczna szczęśliwie przeważa szalę poprawności i grzeczności tej typowo hollywoodzkiej epizodycznej biografii mistrza suspensu. przeczytaj recenzję

Konrad Wągrowski krytyk

Przyznać muszę, że „Hitchcocka” całkiem miło się ogląda – niekoniecznie jako dzieło biograficzne, ale jako swego rodzaju… komedię romantyczną. przeczytaj recenzję

Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Pressbook

Możliwe spoilery Whitfield Cook — Podczas gdy Hitchcock całkowicie poświęcił się Psychozie, Alma współpracowała ze scenarzystą Whitfieldem Cookiem (m.in. Nieznajomi z pociągu). Blisko się przyjaźnili, a po jej śmierci powiedział, że była świetnym filmowce i gdyby nie ona, filmy Hitchcocka nie byłyby tak dobre. W Cooka wcielił się Danny Huston, który ma na swoim koncie role w Aviatorze, Ludzkich... zobacz więcej

Komentarze do filmu 10
karojuu 6

Niesamowicie realistycznie przedstawienie postaci przez Hopkinsa, idealnie dobrana Mirren. Film niezły i tylko niezły.

juskowiak

Po seansie z ciekawości – sięgnę po Psychozę z 1960 roku.
Ten film bardzo mi się podobał. Ma to coś: klimat, historie ciekawego bohatera, bardzo dobra kreacje Hopkinsa.
Oby wiecej takich biografii.

7/10

Redox juskowiak 6

W sumie to naprawdę bałbym się sięgać po "Hitchcocha" bez znajomości "Psychozy". Może nowa biografia nie zdradza wiele elementów fabuły filmu, ale zakończenie "Psychozy" jest jednym z najbardziej zaskakujących jak dla mnie ever, dlatego każda wskazówka działa raczej negatywnie a odbiór.

Beznickowy juskowiak 4

No przecież legendy krążą o tym, jak Hitchcock walczył ze spojlerami: wykupił cały nakład powieści Roberta Blocha w mieście, kazał podpisywać aktorom i ekipie pełną klauzulę tajności. A film zawiera wiele spojlerów z "Psychozy".

Ale odnośnie "Hitchcocka" jestem rozczarowany. Oczywiście, nieźle zagrany, z ładną scenografią i kostiumami oraz skrupulatną charakteryzacją. Ale co z tego? Scenariusz jest miałki. Nudny, mało odkrywczy. Z Hitcha zrobiono zboczeńca, wyjaśnienie sukcesu "Psycho" wytłumaczono sceną spod prysznica. Najlepiej wypada ukazanie wkładu Almy w twórczość Alfreda.

Quagmire juskowiak 8

Co ciekawe, spotkałem się z paroma głosami narzekającymi, że Hopkins-Hitchcock jest jedynie rubasznym dziadkiem a dopiero Toby Jones w "The Girl" jest psychopatycznym zboczeńcem jakim powinien być Alfred, że niby jest to znacznie ciekawsze :)

kawał dobrego kina – świetni Hopkins i Mirren (Scarlett też nic nie brakuje ale mogę nie być obiektywna, bo ją uwielbiam we wszystkim), kapitalnie oddany klimat przełomu lat 50 i 60 ubiegłego wieku. A przy tym otoczka i smaczki powstawania "Psychozy" – czego chcieć więcej? Mocne 8/10 z mojej strony. Warto obejrzeć

Na pewno dobre, przyzwoite kino. Ciekawie przedstawiony rok z życia Hitchcocka, proces making of Psychozy. Nie brakowało wielu komediowych smaczków i właśnie taka humorystyczna tonacja najlepiej się tutaj sprawdzała. Solidnie zagrany przez weteranów kina – Hopkinsa i Mirren. Miło było zobaczyć Scarlett (jedyne czego żałuję to to, że w słynnej scenie pod prysznicem pokazała tak niewiele).

Jednak wątek pracy żony Hitcha, Almy nad adaptacją scenariusza Whitfielda Cooka naprawdę mnie zmęczył. Do tego jeszcze te imaginacje głównego bohatera z seryjnym zabójcą, który stał się pierwowzorem postaci Batesa, sprawił, że film miejscami stawał się niezdecydowany i tracił swoje temp.

Pomysłowe zakończenie sugerowałoby powstanie sequela o pracy reżysera na planie "Ptaków" :) Można by tak sądzić, gdyby nie to, że powstał już taki obraz (tego samego roku), mniej może znany, bo to produkcja telewizyjna BBC – Dziewczyna Hitchocka z Tobym Jonesem jako Hitchcockiem.

Jednak całość zdecydowanie na plus.

6+/10

Mrozikos667 5

Z samych anegdot, choćby błyskotliwych, nie sposób złożyć ciekawego filmu. Mirren jak zwykle boska, za to Hopkins zaskakująco nudny.

wazka16 8

Od 12.30 do 14.25. w Feminie.Film przyjemny,zabawny.Nie jest to kino ambitne,ale jak najbardziej udana rozrywka.1 raz oglądałam film w małej grupie ludzi.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
ferhin2
505 pkt.
2
Beznickowy
385 pkt.
3
kaskader
258 pkt.
4
Aladyn
60 pkt.
5
Czejen71
32 pkt.
6
jacks
28 pkt.
7
nathalie
26 pkt.
8
fredaser
10 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…