Listy do M. 3 2017

W Wigilię Bożego Narodzenia bohaterowie filmu przekonają się, czym jest miłość, wybaczenie i wiara w to, że okres świąteczny bywa pełen niespodzianek.

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 4 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 29 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Agnieszka Dygant
jako Karina Lisiecka
Piotr Adamczyk
jako Szczepan Lisiecki
Tomasz Karolak
jako Melchior "Mel Gibson"
Wojciech Malajkat
jako Wojciech
Izabela Kuna
jako Agata
Magdalena Różczka
jako Karolina
Borys Szyc
jako Gibon
Danuta Stenka
jako Rudolf
Filip Pławiak
jako Rafał
Stanisława Celińska
jako Pani Stasia
Andrzej Grabowski
jako Czarek

Fabuła

Listy do M. Czas niespodzianek opowie historię kilku osób, którym w jeden magiczny dzień przydarzają się wyjątkowe chwile. Bohaterowie przekonają się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek. opis dystrybutora

Gatunek
Komedia, Romans
Słowa kluczowe
miłość, list

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2017-11-10 (kino), 2018-04-05 (dvd)
Dystrybutor
Kino Świat
Wytwórnia
TVN
Kraj produkcji
Polska
Inne tytuły
Listy do M. Czas niespodzianek (Polska) (tytuł roboczy)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
110 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 10 wiadomości

Recenzje

Listy do M.3 grają te same melodie, które już zaczynają fałszować. Feel good movie, ale bez żadnej fantazji czy finezji. 3

Autorzy Listów do M. trzeci razy próbują wywołać przed wszystkimi (teraz już w listopadzie) w nas wiarę w magię świąt i stworzyć własną wersję Love Actually. Tak jak w pierwszej części miało to jakiś swój niewinny urok i lekki magnetyzm, a przynajmniej wytworzyło poczucie oczekiwania, co w naszym kinie wyrośnie z takiej inicjatywy, tak w kolejnych zamienia się w odcinek polskiego serialu. Do trzech raz szuka, nie sztuka. Tym razem nie grzeją. Kubek ciepłej herbaty wystygł, a ta nie ma smaku, bo ile można parzyć tę samą torebkę?

Mamy ciąg dalszy naszej paczki bohaterów z poprzednich części, a i przybywa kilka nowych twarzy (i to jakich!). Trochę się wydarzyło, kiedy nas nie było. Tym razem w radio zasiada Karolina, prowadząc audycje i zachęcając ludzi do działania, napawając entuzjazmem, odbierając dziwne telefony, a szczególnie jeden – który może odmienić jej życie. Gibon, policjant od roku słucha jej audycji i wozi jej zdjęcie w samochodzie, wierząc w miłości od pierwszego usłyszenia. Wojciech, chce spędzić święta sam, żona odeszła i w nerwach wygonił swoją gosposię, przez co zostaje szantażowany przez jej hiper inteligentną córkę. W tym samym czasie Zuza wpada na Rafała, a właściwie wpadają sobie nawzajem w oko, co tylko spotęguje jej wątpliwości co do poukładanego związku, w którym ona nie ma za wiele do powiedzenia, z Andrzejem, wyjętym z reklamy drogich perfum. Szczepan i Karina dalej są małżeństwem, a nawet dziadkami. Karina przechodzi kryzys, uważa że za chwilę umrze, można ją już zabalsamować. W związku z tym, Szczepan w święta decyduje się upalić doszczętnie, by wyluzować, jak to sobie jego żona nieustannie życzy.

Oczywiście wróci też główny wodzirej imprezy, dziwnych wydarzeń w wigilijnym dniu, pan nieświęty Mikołaj nazywany Melchiorem, Mel Gibsonem. Dalej niespecjalnie darzy sympatią ludzi, ale ma spore wyzwanie odnaleźć dziadka swojego syna, który dawno wyszedł po papierosy i nie wrócił…

Twórcy w tym kalejdoskopie postaci i zestawie kilku historii mają jeden główny imperatyw – udowodnić, że Wigilia to będzie czas wyjątkowy dla każdego. To film, który ma krzepić, prężnie reprezentować nurt feel good movie, jednak jest coraz mniej zmyślnie, humor sytuacyjny, slapstick, jest często chybiony, postaci ledwo muśnięte, zachowujące się jak pacynki. Skaczemy nieznośnie po tej planszy, nie dają nam się zakolegować, nawiązać jakąkolwiek relację, z którymś z wątków. Takie dzielenie historii, rozczłonkowywanie, nierówności, nie są dowodem na zmyślność reżyserów, a raczej na tworzenie naprawdę nieciekawych miniatur filmowych. Na dodatek, główny element konstrukcji filmu – humor – naprawdę jest mikro rozmiarów, a jeszcze mniej skuteczny. Nie czujemy żadnej magii.

Listy do M.3 nie wytwarzają szczególnej atmosfery, nie są wymarzonym, świątecznym prezentem, ale też żadnym utrapieniem – tylko konkretnie zaprogramowanym produktem na półce sklepowej. Po prostu jest to granie tych samych utworów, ale tak jak „Last Christmas” nigdy nie będzie za dużo, tak ten film na poziomie gatunku, nastroju, interakcji z widzem, sam siebie już przedrzeźnia.

Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Film został nakręcony w okresie od 26 stycznia do 29 marca 2017 roku. zobacz więcej

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 2 powiązane

Komentarze 2

i_darek1x 2018-03-11 5

Najlepiej oglądać go w grudniu ! Ogólnie lekki,łatwy i przyjemny ;) Dobrze się ogląda ! Obsada też jest ok ! Może szału nie ma ale też nie jest zły ;) Mogą dalej ciągnąć ten wątek ;)

majork88 2017-10-05

no to już sobie rezerwuję czas do kina :) obsada bardzo mi się podoba!

Współtworzą