Mamy2Mamy 2017

Telle mère, telle fille

Dla Mado (Juliette Binoche) jej 47 lat, to nowa 20-tka! Imprezuje, szaleje, bawi się. Marzy o motorze i różowym kasku, by podbić ulice Paryża i serca pięknych mężczyzn. Jest absolutnym przeciwieństwem swojej córki - odpowiedzialnej, dojrzałej, a nawet trochę sztywnej 30-letniej Avril (Camille Cottin). I może to wszystko nie… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 3 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Camille Cottin
jako Avril
Lambert Wilson
jako Marc Daursault
Stefi Celma
jako Charlotte
Olivia Coté
jako Cécile
Charlie Dupont
jako Romain
Michaël Dichter
jako Louis

Fabuła

Dla Mado (Juliette Binoche) jej 47 lat, to nowa 20-tka! Imprezuje, szaleje, bawi się. Marzy o motorze i różowym kasku, by podbić ulice Paryża i serca pięknych mężczyzn. Jest absolutnym przeciwieństwem swojej córki - odpowiedzialnej, dojrzałej, a nawet trochę sztywnej 30-letniej Avril (Camille Cottin). I może to wszystko nie byłoby aż takie dziwne, gdyby nie fakt, że mieszkają razem. Córka wychowuje i pilnuje matkę, nie zawsze skutecznie. Jakby tego było mało obie zachodzą w ciążę - jedna bardziej, druga mniej planowaną. Burza hormonów, armagedon rodzinnych animozji. Jak przeżyć, urodzić i nie zwariować? opis dystrybutora

Gatunek
Komedia

Szczegóły

Premiera
2017-06-02 (kino), 2017-03-27 (świat)
Dystrybutor
Best Film
Wytwórnia
Flamme Film
Gaumont
Kraj produkcji
Francja
Inne tytuły
Baby Bump(S) (tytuł międzynarodowy)
Czas trwania
98 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 1 wiadomość

Recenzje

To dosyć tendencyjna, ale urocza, bo z francuskim tempeamentem komedia omyłek. Nic zaskakującego, ale też nie nużącego. 6

Francuzi potrafią w kino komediowe, tym razem udowadniają to filmem Mamy2Mamy. To dosyć konwencjonalna komedia omyłek, jednak przyzdobiona francuską lekkością, bezpruderyjnym żartem, a za lejce trzyma i przyspiesza oczywiście Juliette Binoche.

Mado po rozwodzie z mężem, próbuje odmłodzić się jeżdżąc na skuterze i imprezując do rana w świecących bluzkach do pępka. Mieszka u swojej córki, a widz może naprawdę przez długi czas nie wiedzieć, która jest matką, a która córką. Obie reprezentują zupełnie inne podejście do życia – mamuśce daleko do Avril mającej za męża o wiele młodszego mężczyznę, który właśnie przygotowuje się do pisania doktoratu. To córka jest najdojrzalsza w tym domu wariatów. Po ukochanym sprząta porozrzucane książki, po matce kieliszki po winie. Mado skrada się do domu na palcach wracając z kolejnej, nocnej eskapady, podczas której liczy, że zatrzyma procesy starzenia, a mąż Avril jest na etapie: zaraz zacznę szukać pracy. Pewnego wieczoru Avril zaprasza wszystkich, by ogłosić radosną, nie dla wszystkich (jak się okaże) – nowinę. Razem z ukochanym spodziewają się dziecka. Mado oczywiście nie wyobraża sobie siebie w roli babci i niechcący podczas „odreagowania” tej informacji, w swoim stylu, również zachodzi w ciążę. Daleko obu kobietom od mówienia sobie nawzajem o cudzie narodzin, planowaniu pępkowego. Więcej tutaj krzyków o nieodpowiedzialności córki w stronę matki, niż odliczania do czasu rozwiązania.

Komedia z kopyta, raz śmieszniej, raz mniej ogranymi metodami, kręci nas na tej karuzeli śmiechu. Absurdy się mnożą, skrywane tajemnice eksplodują, wszystko idzie od A do Z, ale nie przeszkadza to widzowi, by się zauroczyć lekkością z jaką o sprawach macierzyństwa, bez ideologii, a z rozwianym wiatrem we włosach, mówią Francuzi.

Mamy2Mamy to nie komedia roku, ani żaden wielki projekt, a trochę girl power, przypominający o girl support girl, wydłużony do długiego metrażu dowcip. To produkcja sprawiająca przyjemność i szeroki uśmiech, ale też dużą przestrzeń powtórki z rozrywki, jednak grająca z odkrytą talią. Twórcy nie wkładają za wiele wysiłku, by udowodnić, że w komedii warto coś zrobić, a wystarczy tylko trochę nabroić. Bywa błyskotliwie, ale lepiej się sprawdzają kiedy podnoszą głos, robią bałagan i ktoś znowu kogoś zaskoczył. Tylko, że nikt widza podczas seansu.

Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 1

i_darek1x 2017-12-10 4

Szału nie ma ! Ale Juliette Binoche w filmie wygląda lepiej od swojej córki ! Tak też się zdarza ;) Film dla kobiet w ciąży …reszta nie za bardzo chyba zadowolona będzie ? Ogólnie obejrzeć i zapomnieć !

Współtworzą