Zejście 2 2009

The Descent: Part 2

Film rozpoczyna się w momencie zakończenia pierwszej części. Jedyna ocalała, Sarah Carter (Shauna Macdonald), nie potrafi wyjaśnić jak doszło do tego, że inne uczestniczki zaginęły podczas wyprawy. Policja nie wierzy w jej historię i zmusza Sarah, aby powróciła wraz z ratownikami do jaskiń z misją ratunkową. Uczestnicy schodzą… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 30 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Shauna Macdonald
jako Sarah
Natalie Mendoza
jako Juno
Gavan O'Herlihy
jako Vaines
Josh Dallas
jako Greg
Anna Skellern
jako Cath
Douglas Hodge
jako Dan
MyAnna Buring
jako Sam
Nora-Jane Noone
jako Holly
Alex Reid
jako Beth
Saskia Mulder
jako Rebecca
Mac McDonald
jako Burmistrz Riley

Fabuła

Film rozpoczyna się w momencie zakończenia pierwszej części. Jedyna ocalała, Sarah Carter (Shauna Macdonald), nie potrafi wyjaśnić jak doszło do tego, że inne uczestniczki zaginęły podczas wyprawy. Policja nie wierzy w jej historię i zmusza Sarah, aby powróciła wraz z ratownikami do jaskiń z misją ratunkową. Uczestnicy schodzą coraz to głębiej w sieć tuneli, a bohaterka po raz kolejny będzie musiała walczyć o swoje życie... Czechu

Gatunek
Horror
Słowa kluczowe
krew, zdrada, szpital, upadek z wysokości zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2010-08-13 (kino), 2009-08-24 (świat), 2015-02-15 (dvd)
Dystrybutor
Best Film
Wytwórnia
Celador Films
Kraj produkcji
Wielka Brytania
Inne tytuły
The De2cent (Wielka Brytania) (tytuł roboczy)
Czas trwania
94 minut
Budżet
10 000 000 USD

Recenzje

Czas odwiedzić jaskiniowe stworki ponownie. 8
  • 2010-03-15
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Cztery lata po premierze Zejścia Neila Marshalla, dość niespodziewanie dostajemy jego kontynuację. Widać, że Brytyjczycy przyjęli dewizę Amerykanów (dobry tytuł trzeba wyeksploatować na maksimum).

Obraz jest właściwie powtórką z rozrywki i nie wnosi do całości nic nowego. Scenariusz dość dobrze powiązano z poprzednią częścią, choć niektóre elementy nie bardzo pasują do jej zakończenia. Oczywiście raz jeszcze dostajemy grupkę grotołazów, ciemne, niezbadane jaskinie i krążące po nich bliżej niezidentyfikowane potworki.

W porównaniu do pierwowzoru, film wypada nieco gorzej. Głównym powodem jest brak tego fantastycznego klimatu, który napędzał całą akcję. Niestety tym razem wiemy już wszystko co i jak, więc nagłe pojawienie się potworków nie zaskakuje tak bardzo.

Z drugiej strony wciąż mamy do czynienia z ciemnymi i klaustrofobicznymi przestrzeniami jaskiń, w których polują bezwzględne bestie. Co do samych potworków, to nic się chyba nie zmieniło i wciąż robią wrażenie. Plusem jest również dobre dobranie realizmu, krwawych scen. Nie ma tu miejsca na sztuczne flaki i hektolitry ketchupu, wszystko wygląda naprawdę dobrze, a przez to przerażająco.

Na pewno realizm filmu napędzany jest przez wybory i zachowanie bohaterów. Ciekawie wygląda, gdy drobne kobietki stają się równie drapieżne i bezwzględne co potwory je atakujące. Z jednej strony dostajemy tu postawy heroiczne, ludzi poświęcających swoje życie dla innych, z drugiej chęć ocalenia własnego życie nie zważając na koszty.

Kończąc podkreślę, że nie jest to może produkcja zapierająca dech w piersiach, ale przyzwoita horrorowa robota, zasługująca na 7-8.

4 z 5 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Pressbook

Strona wizualna — "Od strony wizualnej Zejście zasadzało się przede wszystkim na koncepcji całkowitych ciemności" zauważa operator Sam McCurdy. "Oświetlaliśmy, to co widziały dziewczyny tylko przy pomocy tego, co zabrały ze sobą – latarek ręcznych i czołowych, zapałek i flar. W "Zejściu 2" wykorzystaliśmy nieco więcej techniki, z uwagi na sprzęt wykorzystywany przez ekipę ratowniczą... zobacz więcej

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 1 powiązany

Komentarze 18

Avatar square 200x200

Justyna007 2013-02-11 8

[8/10] Bardzo dobry – Jak zwykle II część trochę gorsza od I części ale to dlatego, że człowiek już wie czego może się spodziewać po filmie. Polecam.

majak01 2010-08-01 5

5/10 – Nieco naciągana próba kontynuacji, która jak to zwykle bywa nie wyszła najlepiej. Fabuła, jak i aktorstwo średniej klasy. Sarah, a raczej grająca ją aktorka, nie przekonała mnie do swojego załamania nerwowego, przerażenia – po prostu nie wczuła się w rolę. Mało elementów zaskoczenia, które w ciemnościach jaskiń powinny podbudowywać odpowiedni klimat. Te które były nie specjalnie zachwycały. Ogólnie nie jest źle.
Pozdrawiam :)

master602 2010-05-02 7

7/10 – dobry lecz jedynka była lepsza

Tomassh 2010-03-27 6

Niestety dużo słabszy… – …od pierwszej części. Długo czekałem, żeby obejrzeć ten sequel (praktycznie od momentu, gdy skończyłem oglądądać 'The Descent 1') i niestety się zawiodłem :/ W jedynce duuużo więcej się działo (momentami nawet nie było chwili na odstapnięcie) i film ten miał świetny klimat, w dwójce tych rzeczy zabrakło, oczywiście akcja jest, ale to już nie to co pierwowzorze :P Nawet jaskiniowe potworki już tak nie przerażają ;) Ogólnie komu pierwsza część przypadła do gustu, oczywiście drugą część też powinien obejrzeć, ale nie ma co nastawiać się na jakiś wyjątkowo dobry film.

6/10

Michal_Dajer 2010-03-23 5

Mocno przeciętny – Muszę przyznać, że film nie jest genialny, ale to też nie jest gniot. Ogląda się go z przyjemnością chociaż z drugiej strony też po seansie ma się odczucie niedosytu. Fabuła momentami przygasa przez co jest on mocno nierówny.

Moja ocena 5/10.

Współtworzą