Once 2007/I

Film

Przypadek sprawia, że między młodą kobietą, pochodzącą z Czech, a mężczyzną grającym na gitarze na ulicy, rodzi się przyjaźń. Obydwoje są w trudnej życiowej sytuacji, "po przejściach", nie wiedzą, co dalej robić. Znajomość pozwala na nowe przemyślenia, co rzuca zupełnie inne światło na przyszłość obojga.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

W telewizji

HBO2, 03 grudzień 2022, sobota 13:50 (Polska) zobacz więcej

Na platformach streamingowych

  • oraz innych 5 nagród, 1 nominacja i 1 udział w konkursie zobacz więcej
Glen Hansard
jako Chłopak
Markéta Irglová
jako Dziewczyna
Alaistair Foley
jako Basista
Geoff Minogue
jako Menedżer
Bill Hodnett
jako Ojciec Chłopaka
Danuše Křestova
jako Matka dziewczyny
Kate Haugh
jako Dziecko
Marcella Plunkett
jako Była dziewczyna Chłopaka
Gerard Hendrick
jako Główny gitarzysta
Hugh Walsh
jako Timmy, perkusista
Geoff Minogue
jako Eamon
Mal Whyte
jako Bill

Przypadek sprawia, że między młodą kobietą, pochodzącą z Czech, a mężczyzną grającym na gitarze na ulicy, rodzi się przyjaźń. Obydwoje są w trudnej życiowej sytuacji, "po przejściach", nie wiedzą, co dalej robić. Znajomość pozwala na nowe przemyślenia, co rzuca zupełnie inne światło na przyszłość obojga. Wodnica79

Gatunek
Dramat, Muzyczny
Słowa kluczowe
anglia, przyjaźń, samobójstwo, płacz zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2008-03-28 (kino), 2007-01-20 (świat), 2008-10-17 (dvd)
Dystrybutor
Gutek Film
Kraj produkcji
Irlandia
Czas trwania
86 minut
Budżet
150 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Pressbook

Możliwe spoilery Głosy prasy — Uroczy. Irlandzka wersja Przed Wschodem Słońca. Ujmujący i zachwycający. David Aldridge, “BBC Radio Five Live” Całkowicie mnie zauroczył. Wendy Ide, „The Times” Bezpretensjonalny, szczery i prawdziwy. Dobre piosenki i gra aktorska. Film ma serce i urok. Rozumiem czemu publiczność jest zachwycona. Alan Jones, „Film Review” Bardzo mi się spodobał – idealny film na... zobacz więcej

Komentarze do filmu 28
isleenais 7

Biedni, utalentowani, zakochani… Zabrakło happy end`u… Dobry irlandzki film.

Wodnica79 8

Trochę dziwny… – …ale może po prostu nie przywykłam do takich filmów. Obejrzałam raz i wystarczy, przynajmniej na razie. niektóre kawałki muzyczne ciekawe

YanYool99 6

Całe szczęście że za '’Falling Slowly'’ jest ten Oscar. Nie wyobrażam sobie aby był za cokolwiek innego.

Quagmire 6

6/10 – Nie do końca przekonuje mnie taki wydłużony videoklip, niezależnie od uroku piosenek i operowania śpiewem w przekazywaniu subtelnych uczuć. Jakiś wizualny pomysł na wykorzystanie tych utworów miała tylko ostatnia minuta tego obrazu, a o dialogach nawet nie warto wspominać. Pierwsze co przychodzi mi na myśl to porównanie do Zacha Braffa, w swoim "Garden State" lepiej zsynchronizował on klimat Sundance z piosenkami przekazującymi uczucia bohaterów, a do tego dodał jeszcze fabułę. Może kiedyś pokocham ten film, jednak jeszcze nie teraz.

irwitsnajper

Film naprawdę warty obejrzenia 8/10 ! – Strasznie lubię horrory,filmy akcji i s-f,a ten film przez przypadek zobaczyłem na jednej z nocek w pracy,bo był emitowany pomiędzy 3:30,a 4:55 rano i co Wam powiem!Film strasznie mnie urzekł swoim przekazem i muzyką-jak to dwoje ludzi spotyka się przypadkiem na swej drodze życia i postanawia zmienić coś w swoim życiu,by spełnić swe marzenia!
Druga sprawa-słucham ciężkiej odmiany metalu,a ta muzyka w tym filmie naprawdę jest na dechę i w dechę!Dawno nie widziałem tak wciągającego filmu z tak prostą fabułą,która jest naprawdę co tu dużo gadać i się rozpisywać-po prostu bardzo dobra!
Dobrze,że miałem w dniu jego nocnej emisji zmianę nocną,bo tam nigdy bym go nie obejrzał!
Ocena – a jaka może być-bardzo wysoka 8/10.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Hsi_Nao
166 pkt.
2
stormm59
52 pkt.
3
Wodnica79
30 pkt.
4
BigGiantHead
15 pkt.
5
coledunham
15 pkt.
7
piotrek681
4 pkt.
8
Adam_Siennica
3 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…