Fear the Walking Dead: Minotaur 3x9 2017

  • 44m.

W następstwie działań rodziny Clarków, kontrolę nad ranczem przejmują nowi przywódcy. Tymczasem Daniel pomaga Loli w dystrybucji wody.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 21 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Kim Dickens
jako Madison Clark
Frank Dillane
jako Nick Clark
Alycia Debnam-Carey
jako Alicia Clark
Mercedes Mason
jako Ofelia Salazar
Daniel Sharman
jako Troy Otto
Sam Underwood
jako Jake Otto
Lisandra Tena
jako Lola Guerrero
Rubén Blades
jako Daniel Salazar
Michael Greyeyes
jako Qaletqa Walker
Jesse Borrego
jako Efrain
Justin Rain
jako Crazy Dog
Michael William Freeman
jako Blake Sarno

Fabuła

W następstwie działań rodziny Clarków, kontrolę nad ranczem przejmują nowi przywódcy. Tymczasem Daniel pomaga Loli w dystrybucji wody. arksi

Szczegóły

Czas trwania
44 minut

Recenzje

Choć tytuł wskazuje na produkcję z nurtu zombie movie, niewiele żywych trupów znajdziemy w 9. odcinku 3. sezonu. Serial jak nigdy skupia się na relacjach interpersonalnych. 6
  • 2017-09-26
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Jeśli pierwsza połowa 3. sezonu Fear the Walking Dead dawała nadzieję na powstanie serii z ziemi, na którą rzucił je chybiony sezon 1. i 2., tak nowy epizod zupełnie rujnuje te wrażenie. Serial dalej skupia się na szeroko rozumianym społeczeństwie, a raczej jego odbudowie po uprzedniej Apokalipsie. Do sprawnego mechanizmu wpadły niestety drażniące ziarenka piasku w postaci pretensjonalnych dialogów i dłużyzn. Jeśli ktoś jest w stanie znudzić się 40 minutową produkcją, nie świadczy to dobrze o jej fabule.

Twórcy Fear the Walking Dead znów skupiają się na motywie dyskryminacji. Wojenny topór dzielony z obozowiskiem Indian został zakopany pod bardzo cienką warstwą ziemi. Odkopać go może nietolerancyjne środowisko z rancza Ottów. O ile jednak motyw prześladowań na tle etnicznym i kulturowym opowiedziany został w poprzednich epizodach w elegancki, niemal metaforyczny sposób, tak twórcy 9. odcinka nie bawią się w półśrodki. Gdy trzeba, bohaterowie wyciągają nabitą broń i recytują konserwatywne „prawdy” o obcym ludzie i chęciach eksterminacji jego członków.

Jednak jak stworzyć nowe grupy społeczne na fundamencie nienawiści i nietolerancji? Choć serialowi brakuje dynamiki akcji, twórcy umiejętnie przedstawiają problemy stworzenia nowego prawa i pokoju. Nie ma już miejsca na karykaturalnych socjopatów i fanatyków religijnych, co w krwawych bogów wierzą. Serial dojrzewa, a co za tym idzie, skupia się na poważniejszych aspektach życia pośród teksańskich stepów na kilka miesięcy po nadejściu Szwendaczy.

Choć tytuł wskazuje na produkcję z nurtu zombie movie, niewiele żywych trupów znajdziemy w 9. odcinku 3. sezonu. Serial jak nigdy skupia się na relacjach interpersonalnych.

Trochę tu westernu, trochę Ataku na posterunek 13. - Fear the Walking Dead nie jest już banalną historyjką grozy z krwawiącymi zombie w roli oprawców. To poważna produkcja dla dojrzałych widzów, na podstawie której maturę z WOS-u można pisać. Twórcy domykają wątki i eliminują niewygodne im postacie – pozostaje mieć nadzieję, że 10. epizod pokaże klasę, jak pozostałe odcinki 3. sezonu.

Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Współtworzą