Odyseusz i Wyspa Mgieł 2008

Odysseus and the Isle of the Mists

Odyseusz wraca do swojego domu. Na morzu jednak natrafia na potężny sztorm, który zatapia łódź i większość załogi. Razem z kilkoma towarzyszami bohater trafia na tajemniczą wyspę, na której żyją drapieżne harpie. Przed nieuniknioną śmiercią ratuje ich piękna Persefona, która ma niecne plany dotyczące Odyseusza...

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Arnold Vosloo
jako Odyseusz
Steve Bacic
jako Eurylochus
JR Bourne
jako Perimedes
Stefanie von Pfetten
jako Persefona
Sonya Salomaa
jako Atena
Leah Gibson
jako Penelopa
Randal Edwards
jako Homer
Mike Antonakos
jako Christos
Jeff Sanca
jako Członek załogi

Fabuła

Odyseusz wraca do swojego domu. Na morzu jednak natrafia na potężny sztorm, który zatapia łódź i większość załogi. Razem z kilkoma towarzyszami bohater trafia na tajemniczą wyspę, na której żyją drapieżne harpie. Przed nieuniknioną śmiercią ratuje ich piękna Persefona, która ma niecne plany dotyczące Odyseusza... Czechu

Gatunek
Sci-Fi
Słowa kluczowe
krew, wyspa, strach, mit zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2008-02-15 (świat)
Kraj produkcji
Wielka Brytania, Rumunia
Czas trwania
88 minut
Budżet
1 100 000 GBP

Recenzje

Chęci były, ale... 5
  • 2011-01-20
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Na pierwszy rzut oka Odyseusz i Wyspa Mgieł intryguje i daje nadzieje na dobrą rozrywkę w amerykańskim stylu. Niestety w żadnym stopniu nie nawiązuje do amerykańskich produkcji.

Już początek pokazuje braki tego filmu w sferze technicznej. Efekty specjalne po prostu rażą aż oczy bolą. Tytułowa wyspa mgieł też nie prezentuje się zbyt okazale. Przez ponad godzinę mamy do czynienia praktycznie z tym samym monotonnym krajobrazem. Sceny walki lepiej pozostawić bez komentarza bo nie ma za bardzo o czym mówić. Wyglądają jakby były wstawione z przymusu, zamiast zapewnić widzom to co lubią i czego oczekują.

Scenariusz jest bardzo przewidywalny nie zaskakuje praktycznie wcale. Co więcej brak mu dynamiki charakterystycznej dla takich produkcji. Mamy praktycznie jeden wątek na którym opiera się cały film.

Chęci zrobienia dobrego filmu przygodowego może i były ale tylko w fazie planów. Rzeczywistość przede wszystkim finansowa zweryfikowała te plany. Niestety po filmie z budżetem na poziomie około miliona funtów nie można się spodziewać efektów specjalnych rodem z gladiatora. Braków w portfelu nie udało się nadrobić innymi aspektami choćby dobrym scenariuszem.

Jedynym pozytywem dla tego filmu jest dla mnie muzyka, która bardzo dobrze oddawała tematykę filmu i dobrze się wkomponowała w tajemniczą wyspę i wydarzenia które miały miejsce.

Tak więc nie zachęcam ale i nie zniechęcam chętnych do dania szansy tej brytyjskiej produkcji.Jak wiadomo są różne gusta i może akurat znajdzie on miejsce w grafiku zajęć pewnej grupy osób.

0 z 2 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 2

Avatar square 200x200

master602 2012-01-06 2

2/10 – beznadziejny

Asmodeusz master602 2014-06-27 4

Faktycznie nie ma się tu nad czym zachwycać przeciętniak z kiepskimi efektami i sztampową fabułą ogólnie daję 4/10

Współtworzą