Suchîmubôi 2004

Steamboy to film science-fiction w stylu retro rozgrywający się w wiktoriańskiej Anglii. Jest to historia młodego wynalazcy Raya Steama, który otrzymuje tajemniczą metalowa kulę, zawierająca nowa formę energii mogącą wystarczyć dla potrzeb całego świata. Chłopiec musi jej użyć, by zwalczyć zło, uratować swoją rodzinę i… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
Anne Suzuki
jako James Ray Steam
Masane Tsukayama
jako Eddî Suchîmu-hakase
Katsuo Nakamura
jako Doktor Lloyd Steam
Manami Konishi
jako Scarlett O'Hara
Kiyoshi Kodama
jako Robert Stephenson
Ikki Sawamura
jako David
Susumu Terajima
jako Freddie
Osamu Saka
jako Generał
Keiko Aizawa
jako Pani Steam
Mark Bramhall
jako Alfred Smith
Oliver Cotton
jako Robert Stephenson

Steamboy to film science-fiction w stylu retro rozgrywający się w wiktoriańskiej Anglii. Jest to historia młodego wynalazcy Raya Steama, który otrzymuje tajemniczą metalowa kulę, zawierająca nowa formę energii mogącą wystarczyć dla potrzeb całego świata. Chłopiec musi jej użyć, by zwalczyć zło, uratować swoją rodzinę i ocalić Londyn przed całkowitym zniszczeniem. [opis dystrybutora] Anonimowy

Gatunek
Przygodowy, Sci-Fi, Akcja, Thriller, Animowany
Słowa kluczowe
zdrada, samolot, relacja ojciec-syn, sabotaż zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2004-07-17 (świat), 2005-09-14 (dvd)
Kraj produkcji
Japonia
Inne tytuły
Steamboy
Czas trwania
126 minut
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 2
PoppinTom 7

Bardzo dobrze, że żadna ze stron nie jest transparentna. Nawiązania do rozwoju jako drogi upadku,walki pokoleń

Vivaldi 7

Efektowny – Co prawda nie tak dobry i poruszający jak "Akira", ale nadal daje radę. Obowiązkowa rzecz dla fanów steampunku – ci znajda tu mnóstwo mechanicznych zabawek, przekładni, zębatek i wszystkiego tego parowego tałałajstwa. Niewątpliwie film jest znakomicie zrealizowany pod względem technicznym – animacja jest płynna, szczegółowa i wygląda obłędnie, zwłaszcza gdy w grę wchodzą wszelkie maszyny. Wnętrze Parozamku jest po prostu niesamowite, przypominające monstrualny wykwit jakiegoś szalonego umysłu (co w sumie się nawet zgadza). Nieco gorzej jest z fabułą, ale i tutaj każdy powinien znaleźc cos dla siebie – jest sporo akcji, nieco romansu, szczypta opowieści o niespełnionych marzeniach i wizjach przeradzających się we własne karykatury… Niektóre momenty bywają nieco infantylne, dialogi pełne są podniosłych deklaracji, całość zaś koniec końców ma bardzo pozytywne (może nieco naiwne) zakończenie… ale mnie sie podobało. Nawet jeśli kogoś nie satysfakcjonuje opoowieść nosząca znamiona sagi rodzinnej, z obowiązkowym odkryciem wyjątkowości bohatera, z pewnością może obejrzeć choćby dla naprawde niesamowitej animacji. Mnie sie podobało. 7/10.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
chudini0505
64 pkt.
2
jacks
38 pkt.
3
srebrny
20 pkt.
4
kaskader
14 pkt.
5
homerowa
6 pkt.
7
alienK
4 pkt.
8
Perfik
3 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…