X-Men: Mroczna Phoenix 5.8

Jean Grey, jedna z pierwszych członkiń X-Men, nigdy w pełni nie rozumiała głębi i złożoności swojej mocy. Podobnie jak jej mentor i przyjaciel Charles Xavier, Jean potrafi dokonywać niezwykłych rzeczy siłą swego umysłu. Jest ona jednak znacznie potężniejsza niż Charles – i każdy inny mutant na naszej planecie. Po tym, jak misja powstrzymania kosmicznej katastrofy prawie ją zabija, Jean powraca przemieniona, a doświadczenie, którego doznała, uwalnia prawdziwy potencjał jej nieprawdopodobnej mocy. Jean wymyka się spod kontroli i powoli przemienia się w swoje alter ego, nadprzyrodzoną siłę, znaną jako Mroczny Phoenix i zaczyna zagrażać więzom, które łączą drużynę X-Men. Kiedy X-Men przygotowują się, by odeprzeć kosmiczną inwazję, która może zniszczyć życie na Ziemi, muszą także stawić czoło zagrożeniu, jakie sprowadza na nich jeden z członków ich rodziny.

Ciekawostki

Obsada i ekipa

  • Hans Zimmer postanowił zrezygnować z komponowania filmów o superbohaterach po tym, jak pracował nad partyturami do Batmana, Supermana, Wonder Woman i Spider-Mana, ale Simon Kinberg przekonał go do pracy nad tym filmem.
  • Jest to pierwszy film X-Men, w którym nie ma Logana / Wolverine, ani aktora, który go gra, Hugh Jackmana. To dlatego, że Jackman wycofał się z roli, którą grał od X-Men (2000). Na krótko pojawił się w Deadpool 2 (2018), wykorzystując ponownie materiał filmowy z X-Men geneza: Wolverine (2009).
  • Rola Mystique nie była pierwotnie przewidziana na pojawienie się w filmie, gdyż Jennifer Lawrence w kilku wywiadach powiedziała, że skończyła grać Mystique. Ale wróciła do roli, "bo będzie bardziej macierzyńską niż wcześniej, jako że będzie przewodzić młodszemu X-Menowi".
  • Olivia Munn nie mogła powrócić do swojej roli Psylocke, ze względu na udział w filmie Predator.
  • Rain został obsadzony w jednej z ról, ale musiał zrezygnować z filmu z powodu konfliktu z filmem Uhm Bok-dong.
  • Podobno Wil Traval i Paul Mescal mieli zagrać w tym filmie.

Okoliczności

  • Film ma miejsce w 1992 roku, kiedy to komiksy X-Men zostały wznowione nowymi projektami kostiumów i nowym pokazem kreskówek X-Men (1992).
  • Sophie Turner studiowała choroby psychiczne w ramach przygotowań do roli w filmie. Najbardziej była zainteresowana dysocjacyjną tożsamością i schizofrenią.
  • Produkcja filmu zakończyła się tego samego dnia, w którym zakończono także Deadpool 2 (2018).

Pozostałe

  • Film został nakręcony w okresie od 26 czerwca do 14 października 2017 roku.