Przeprawa 2009

Crossing Over

Amerykański sen wciąż jest legendą i celem dla setek ludzi. Pierwszym jego urzeczywistnieniem jest dostanie się na teren Stanów Zjednoczonych. W filmie Wayne’a Kramera (Cooler, Łowcy umysłów) Harrison Ford wciela się w postać Maxa Brogana, oficera w Urzędzie do spraw Imigracji i Ceł USA, który podczas akcji deportacyjnej… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Harrison Ford
jako Max Brogan
Ray Liotta
jako Cole Frankel
Ashley Judd
jako Denise Frankel
Jim Sturgess
jako Gavin Kossef
Cliff Curtis
jako Hamid Baraheri
Summer Bishil
jako Taslima Jahangir
Alice Braga
jako Mireya Sanchez
Alice Eve
jako Claire Shepard
Jacqueline Obradors
jako Phadkar, agentka FBI
Justin Chon
jako Yong Kim
Melody Zara
jako Zahra Baraheri
Merik Tadros
jako Farid Baraheri

Amerykański sen wciąż jest legendą i celem dla setek ludzi. Pierwszym jego urzeczywistnieniem jest dostanie się na teren Stanów Zjednoczonych. W filmie Wayne’a Kramera (Cooler, Łowcy umysłów) Harrison Ford wciela się w postać Maxa Brogana, oficera w Urzędzie do spraw Imigracji i Ceł USA, który podczas akcji deportacyjnej przez przypadek angażuje się w pomoc jednej z nielegalnych imigrantek. Działania Brogana przeplatają się z losami bohaterów filmu reprezentujących kulturową mozaikę społeczeństwa Ameryki. Amerykański sen ma swoją cenę. Niejednokrotnie – najwyższą. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2009-02-27 (świat), 2012-04-19 (dvd)
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Ścigani (Polska) (tytuł DVD) (tytuł TV)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
113 minut
Budżet
25 000 000 USD
Wiadomości 2
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 8
Czechu 8

Dobre kino – świetnie pokazuje fakt, że w USA bez zielonej karty jesteś niczym i mogą z tobą zrobić co chcą. Pokazane są fajne przypadki jak ludzie próbują zdobyć kartę za wszelką cenę. No i oczywiście dowolność urzędników, których mogą robić co im się podoba, niby wolność słowa a tak naprawdę za wszystko co powiesz możesz być oskarżony:) Po Fordzie widać już ile ma lat, i pomału powinien udać się na emeryturę:) 8/10

aro25 Czechu 10

zgadam się z Tobą.
tyle, że dodam jeszcze od siebie, swoje zdanie- bardzo dobre kino, ocena 10, a wiek Forda w niczym mi nie przeszkadzał-perfekcyjnie zagrał swoja rolę. Lepiej niech poczeka z emerytura, bo moim zdaniem sprawdzi sie w jeszcze nie jednej produkcji.
polecam ten film jak najbardziej!.

i_darek1x 8

Świetny ! – Scenariusz,obsada i gra wszystko jest takie jak powinno być !
Ja tylko polecam !!!!

dannyXXX i_darek1x 7

Dobry film,równiez polecam.

jacks 7

7/10 – Ciekawy pomysł na film. Pokazuje w świetny sposób wielokulturowość USA, problemy tamtejszych imigrantów i ich walkę o zieloną kartę. Całość ciekawie zrealizowana i dobrze obsadzona. Wielkim hitem ten film nie będzie ale na pewno warto po niego sięgnąć.

Beznickowy 8

Wciąga – Lubię wielowątkowość, a na dodatek o jednej problematyce. "Miasto gniewu" czy "Babel" to to nie jest, ale warto obejrzeć ten film. 8/10

Anonimowy Beznickowy

wysoka ocena :) i dla mnie nawet sie podobał ten film zwłaszcza że opowiada o ciekawym temacie, ale nie mogę pozbyć sie wrażenie ze czegoś temu filmowi brakowało, sam nie wiem czego, być może pewnej charyzmy, zdecydowania, wyrazistości, porównanie do Miasta Gniewu jest trafione, tyle że Crossing Over to film 2 jak nie 3 klasy niżej, dlatego od mnie 6/10.

Co ciekawe ten film ma wręcz fatalne recenzji na popularnym portalu Rotten Tomatoes.

Beznickowy Beznickowy 8

> wolfie o 2009-05-27 18:15 napisał:
> Co ciekawe ten film ma wręcz fatalne recenzji na popularnym portalu Rotten
> Tomatoes.

Zapewne wina obsady, która moim zdaniem jest najsłabszym punktem tego filmu, mimo że twarze dość znane. Jedynie Cliff Curtis stworzył ciekawą postać, a reszta była taka nijaka. 8 dałem za potencjał filmu. Gdyby lepiej aktorów dobrać, inaczej by to wyglądało.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Beznickowy
93 pkt.
2
Perfik
65 pkt.
3
kaskader
42 pkt.
4
jacks
30 pkt.
5
Anonimowy
14 pkt.
6
chudini0505
10 pkt.
7
Hsi_Nao
7 pkt.
8
homerowa
5 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

  • Opisy
  • Recenzje
  • Słowa kluczowe

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…