Bracia 2004

Brødre

Michael i Jannik są braćmi. Trudno jednak uwierzyć, że łączą ich więzy pokrewieństwa: Michael (Ulrich Thomsen) to człowiek dobrze ułożony, rodzinny szanowany; jako major armii szykuje się właśnie do wyjazdu na misję do Afganistanu. Jannik (Nikolaj Lie Kaas znany m.in. z roli w filmie Rekonstrukcja) jest gwałtowny i opryskliwy,… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 5 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Connie Nielsen
jako Sarah
Ulrich Thomsen
jako Michael
Nikolaj Lie Kaas
jako Jannik
Sarah Juel Werner
jako Natalia
Rebecca Løgstrup
jako Camilla
Bent Mejding
jako Henning
Niels Olsen
jako Allentoft
Paw Henriksen
jako Żołnierz
Lars Hjortshøj
jako Preben 2
Lars Ranthe
jako Preben 1
André Babikian
jako Nadeem

Fabuła

Michael i Jannik są braćmi. Trudno jednak uwierzyć, że łączą ich więzy pokrewieństwa: Michael (Ulrich Thomsen) to człowiek dobrze ułożony, rodzinny szanowany; jako major armii szykuje się właśnie do wyjazdu na misję do Afganistanu. Jannik (Nikolaj Lie Kaas znany m.in. z roli w filmie Rekonstrukcja) jest gwałtowny i opryskliwy, nie pracuje, dopiero co wyszedł z więzienia, gdzie siedział za napad na bank. Różnice te powodują, że stosunki między braćmi są napięte. Do pojednania nie dochodzi nawet na pożegnalnej kolacji Michaela, gdzie Jannik po raz kolejny dostaje sygnał, że jest solą w oku nie tylko swego brata, ale i ojca. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat
Słowa kluczowe
armia, kłamstwo, wojsko, więzień zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2006-06-09 (kino), 2004-08-27 (świat)
Kraj produkcji
Dania
Inne tytuły
Brothers
Czas trwania
117 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 1 wiadomość

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 3

Avatar square 200x200

pablo75 2012-11-21 8

Bardzo dobry film – Sceptycznie podchodziłem do tego filmu,ale bardzo miło się rozczarowałem. Na dodatek to produkcja duńska a z tego kraju ciężko o dobry film. Przynajmniej dla mnie :)

juskowiak 2010-05-30

Jednak słabszy od remake – Dobry, liczylem jednak na wiecej. Wersja amerykanska bardziej mi sie podobala…

6/10

Trophy 2010-02-11 7

Znacznie lepszy niż remake – W remake’u jest wiele niepotrzebnych scen, reżyser próbował zrobić coś dodatkowo od siebie. Jednak nie wyszło tak dobrze jak Bier. Amerykańska wersja jest zbyt przesłodzona.
Pierwowzór jest znacznie ciekawszy i lepiej nakręcony. Relacje między członkami rodziny są przedstawione w sposób bardziej przekonujący. Nawet aktorsko "Bracia" stoją znacznie lepiej – wnętrze człowieka po strasznych przeżyciach, kobieta która traci męża. Wszystko to wywołuje emocje u widza.
Polecam obejrzeć!!!

Współtworzą