Żużel

3,7
Mistrz motocyklowy Lowa (Tomasz Ziętek) jest obiektem westchnień kobiet i źródłem zazdrości rywali z toru (Mateusz Kościukiewicz). Pogodny, miły dla ludzi, „zwyczajny”, ma frajdę z życia i tego, co robi. Jednak szelmowski uśmiech chłopaka skrywa codzienne zmagania ze strachem, widmem kontuzji i wypadków na żużlowych stadionach. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy na drodze Lowy staje śliczna Roma (Jagoda Porębska). Czy zakochany w prędkości i motorach zawodnik, dla którego sport jest nie tylko szaleńczą, młodzieńczą pasją, ale też ucieczką od szarej rzeczywistości, znajdzie w swoim sercu miejsce na prawdziwą miłość?
Obsada
Reżyseria Ocena
Dorota Kędzierzawska
Marcin Gałczyński
(drugi reżyser)
Igor Lenski
(asystent)
Aleksandra Henke
(asystent)
Witold Albiński
(współpraca)
Scenariusz Ocena
Dorota Kędzierzawska
Delfina Zdanowicz
(tłumaczenie)
Producenci Ocena
Artur Reinhart
producent
Artur Zgadzaj
kierownik produkcji
Agnieszka Kik
kierownik produkcji
Katarzyna Jurek
kierownik produkcji
Magdalena Nebelska
kierownik produkcji
Tomasz Błaszak
współproducent
Małgorzata Jurczak
współproducent
Jarosław Perduta
współproducent
Natalia Stysło
współproducent
Izabela Błaszczyk
współproducent
Robert Banasiak
współproducent
Aktorzy Ocena
Tomasz Ziętek
Lowa
6,3
Paweł Wilczak
"Papa"
6,9
Żaneta Łabudzka
Matka Lowy
Mateusz Kościukiewicz
"Riczi"
6,9
Jagoda Porębska
Roma
Karolina Gołębiowska
"Dzidzia"
Tadeusz Kostro
"Cukier"
Łukasz Kaczmarek
"Dzikus"
Marcel Szymko
Benek
Rafał Trojanowski
"Stary"
Krzysztof Sadurski
Mały "Cukier"
Karolina Gruszka
Matka Romy
6,8
Bartosz Gnosowski
"Jujek"
Piotr Zajączkowski
Jędruś
Jan Glazer
Duduś
Jacek Hugo-Bader
Ksiądz
Kamil Cieślar
Adaś
Krzysztof Stanek
Trener Czarnych
Stanisław Mróz
Kierownik drużyny Czarnych
Jakub Korkus
Mały Lowa
Elżbieta Dąbrowska
Gospodyni księdza
Amadeusz Dobrzański
Młody ksiądz
Witold Albiński
Fotograf
Patrycja Ozur
Dziewczyna "Cukra"
Magdalena Szewczyk
Dziewczyna Adasia
Bartosz Świącik
"Górka"
Wiesław Ładoński
Kibic
Bartłomiej Jaśczak
Zawodnik drużyny Fortuna
Andrzej Kołodziejski
Dziennikarz
Franciszka Piskorz
Starsza kobieta
Katarzyna Zaklikowska
Dziewczyna żużlowca
Józef Kafel
Kierownik parku maszyn Częstochowa
Józef Rylski
Kierownik obcej drużyny
Krzysztof Rylski
Trener obcej drużyny
Tadeusz Szylar
Sprawozdawca
Dariusz Delmanowicz
Sprawozdawca
Kazimierz Iwańczak
Sprawozdawca
Jerzy Łotocki
Sprawozdawca
Bogusław Nowak
Sprawozdawca
Tadeusz Rachwał Rak
Sprawozdawca
Stanisław Rurarz
Sprawozdawca
Andrzej Szostek
Sprawozdawca
Hubert Łęgowik
Członek drużyny Czarnych
Mateusz Baldys
Członek drużyny Czarnych
Mateusz Borowicz
Członek drużyny Czarnych
Michał Gruchalski
Członek drużyny Czarnych
Oskar Polis
Członek drużyny Czarnych
Dawid Wiwatowski
Członek drużyny Czarnych
Artur Czaja
Członek drużyny Czarnych
Patryk Wojdyło
Członek drużyny Czarnych
Karolina Bury
Podprowadzająca – Cheerleaders Wrocław
Ewelina Janiak
Podprowadzająca – Cheerleaders Wrocław
Justyna Kowalska
Podprowadzająca – Cheerleaders Wrocław
Svitlana Sologubova
Podprowadzająca – Cheerleaders Wrocław
Mirosław Dudek
Zawodnik obcej drużyny
Damian Bolak
Zawodnik obcej drużyny
Jerzy Michna
Zawodnik obcej drużyny
Justyna Murjas
Zawodnik obcej drużyny
Paweł Staniszewski
Zawodnik obcej drużyny
Piotr Dzianak
Zawodnik obcej drużyny
Dominik Majchrzak
Zawodnik obcej drużyny
Mateusz Rząsa
Zawodnik obcej drużyny
Daniel Bajor
Zawodnik obcej drużyny
Patryk Krzynówek
Zawodnik obcej drużyny
Dominik Murjas
Zawodnik obcej drużyny
Grzegorz Bassara
Zawodnik obcej drużyny
Michał Ciemięga
Zawodnik obcej drużyny
Wiktor Lampart
Zawodnik obcej drużyny
Piotr Murjas
Zawodnik obcej drużyny
Dominik Migca
Zawodnik obcej drużyny
Adam Jasiurski
Kierownik startu
Paweł Baran
Kierownik startu
Łukasz Sady
Kierownik startu
Ryszard Magryś
Kierownik startu
Stanisław Wajgiel
Kierownik startu
Jacek Jędrzejak
Obsługujący tor
Andrzej Pułczyński
Obsługujący tor
Mariusz Wochal
Obsługujący tor
Janusz Heman
Starszy pan w barze
Adam Ratuszyn
Starszy pan w barze
Marian Redyk
Starszy pan w barze
Stanisław Samotach
Starszy pan w barze
Tadeusz Seńczyszyn
Starszy pan w barze
Przemysław Bartoś
Członek zespołu muzycznego w klubie
Lukas Hellman
Członek zespołu muzycznego w klubie
Andrzej Sztapowicz
Członek zespołu muzycznego w klubie
Jakub Zwolan
Członek zespołu muzycznego w klubie
Aleksandra Henke
Dziewczyna z klubu
Anna Olszewska
Dziewczyna z klubu
Sandra Pala
Dziewczyna z klubu
Justyna Zawada
Dziewczyna z klubu
Zdjęcia Ocena
Artur Reinhart
Artur Zwierzchowski
(zdjęcia podwodne)
Marcin Grzegory
(pomoc techniczna)
Jakub Jakubczyk
(pomoc techniczna)
Marcin Mikołajczak
(pomoc techniczna)
Wiktor Jungowski
(pomoc techniczna)
Waldemar Bieńkowski
(pomoc techniczna)
Adrian Ciach
(pomoc techniczna)
Adam Tomasik
(pomoc techniczna) (dodatkowy)
Kompozytorzy Ocena
Tomasz Gąssowski
Andrzej Szachowski
(asystent)
Kostiumy Ocena
Stefania Lazar
Dorota Kędzierzawska
Grażyna Kudrycka
Dorota Ziółkowska
(asystent)
Montaż Ocena
Dorota Kędzierzawska
Artur Reinhart
Muzyka Ocena
Adam Klemens
dyrygent
Charakteryzacja Ocena
Agnieszka Hodowana
charakteryzator
Julia Skorupa
charakteryzator
Scenografia Ocena
Artur Reinhart
scenograf
Jacek Gruszecki
scenograf
Robert Dyrcz
scenograf
Jacek Gruszecki
dekorator wnętrz
Andrzej Górnisiewicz
dekorator wnętrz
Krzysztof Stanek
dekorator wnętrz (asystent)
Andrzej Górnisiewicz
rekwizytor
Rafał Supranionek
rekwizytor
Piotr Szczęsny
rekwizytor (asystent)
Krzysztof Stanek
konstruktor dekoracji
Wiesław Stanek
konstruktor dekoracji
Dźwięk Ocena
Michał Fojcik
dźwięk
Hannah Carignan
mikrofoniarz
Bartłomiej Jaśczak
mikrofoniarz
Przemysław Majerowski
operator dźwięku (asystent)
Rafał Paczkowski
mikser muzyki
Jakub Pietrzak
mikser muzyki
Dorota Nowocień
montaż dialogów
Kevin W. Skaggs
montaż dialogów
Bartłomiej Bogacki
montaż postsynchronu
Jan Rey
efekty dźwiękowe
Wojciech Iskierka
efekty dźwiękowe
Barbara Kapica
efekty dźwiękowe
Barbara Kapica
montaż efektów dźwiękowych
Will Hansen
dźwięk
Jacek Wiśniewski
efekty dźwiękowe
Filip Stefanowski
efekty dźwiękowe
Jan Rey
montaż efektów dźwiękowych
Michał Fojcik
operator dźwięku
Efekty specjalne Ocena
Grzegorz Ociepka
efekty specjalne
Agnieszka Niewadził
koordynator efektów specjalnych
Nikodem Szlęzak
efekty specjalne
Jacek Spychalski
efekty specjalne
1,0
Dawid Śliwa
efekty specjalne
Krzysztof Wojnar
efekty specjalne
Andrzej Maszkowski
efekty specjalne
Bartłomiej Brózda
efekty specjalne
Piotr Kołodziejczyk
efekty specjalne
Jędrzej Chiliński
efekty specjalne
Artur Reinhart
efekty specjalne
Krzysztof Hrycak
efekty specjalne
Marek Walczyk
efekty specjalne
Joanna Jerzmanowska
efekty specjalne
Marek Glinka
efekty specjalne
Norbert Świerczek
efekty specjalne
Paweł Fugiel
efekty specjalne
Witold Wnuk
efekty specjalne
Kiriłł Stashkevich
efekty specjalne
Yaroslav Danilovsky
efekty specjalne
Aliaksandr Shukanau
efekty specjalne
Roman Trojanowski
efekty specjalne
Brenno Bonamigo
efekty specjalne
Daniel Wrona
efekty specjalne
Kamil Kruczek
efekty specjalne
Vasili Pauk
efekty specjalne
Sergey Mosevich
efekty specjalne
Maksim Alekseenko
efekty specjalne
Ruslan Rekhmunov
efekty specjalne
Dmitri Nosik
efekty specjalne
Oleg Maksimovich
efekty specjalne
Alex Struc
efekty specjalne
Alex Ermak
efekty specjalne
Ruslan Tsybenko
efekty specjalne
Evgeniy A. Rybalko
efekty specjalne
Ilya Petruhin
efekty specjalne
Anna Szadkowska
efekty specjalne
Pozostała Ekipa Ocena
Dorota Kędzierzawska
dobór obsady
Igor Lenski
dobór obsady
Felipe Perez Burchard
operator kamery
Bartosz Białobrzeski
operator kamery (dodatkowy)
Jakub Jakubczyk
operator kamery (efekty wizualne)
Bartłomiej Szura
operator kamery (asystent)
Marek Wojtaszewski
mistrz oświetlenia
Maciej Zwierzchowski
oświetlenie
Paweł Budzisz
oświetlenie
Marian Młynarski
oświetlenie
Marcin Wojtaszewski
oświetlenie
Piotr Olkowicz
konsultant (żużel)
Paweł Baran
konsultant (żużel)
Jacek Bienias
konsultant (prawo)
Marek Sołek
koordynator kaskaderów
Marek Sołek
kaskader
Wiktor Jungowski
dubler: Tomasz Ziętek i Paweł Wilczak
Hubert Łęgowik
dubler
Michał Gruchalski
dubler
Jan Wiwatowski
dubler
Dominik Majchrzak
dubler
Mateusz Borowicz
dubler
Oskar Nocuń
dubler
Bartosz Tyras
dubler
Oskar Polis
dubler
Patryk Krzynówek
dubler
Paweł Staniszewski
dubler
Artur Czaja
dubler
Patryk Wojdyło
dubler
Daniel Bajor
dubler
Łukasz Kaczmarek
dubler
Kacper Konieczny
dubler
Tadeusz Kostro
dubler
Przemysław Konieczny
dubler
Jacek Rempała
dubler
Michał Nowiński
dubler
Mirosław Cierniak
dubler
Jolanta Surgiewicz
księgowy
Raymundo Verde
operator kamery (asystent)
Yuri Bustiuc
operator kamery (asystent)
Artur Reinhart
kolorysta
Grzegorz Ociepka
nadzorca efektów wizualnych
Marek Pyzio
elektryk
Arkadiusz Wesoły
elektryk
Artur Szymański
oświetlenie
Marek Michalewicz
konsultant
Witold Wnuk
nadzorca efektów wizualnych
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Pozostałe

Proszę czekać…