Świat w ogniu 7.5

Po tragicznym ataku terrorystycznym w Londynie zakrojona na szeroką skalę walka z terroryzmem wydaje się przynosić efekty. Agent Mike Banning wierzy, że najgorsze już za nim. Nie wie, że w najbliższym otoczeniu prezydenta USA są ludzie, którzy chcieliby zmienić porządek panujący na świecie. Wkrótce prezydent znów staje się celem ataku dokonanego przy użyciu najnowocześniejszych technik wojskowych. Giną dziesiątki agentów, a życie głowy państwa wisi na włosku. O zaplanowanie zamachu oskarżony zostaje sam Banning. Ścigany przez wszystkie służby, musi udowodnić swoją niewinność i udaremnić kolejny decydujący atak. Jego jedynym sprzymierzeńcem jest dawno niewidziany ojciec, unikający cywilizacji były żołnierz, który wciąż wiele mógłby swojego syna nauczyć.

Obsada

Reżyseria
Średnia
Ric Roman Waugh -
Margarita Aneva (asystent) -
Ioan Banzourkov (asystent) -
Ben Burt (asystent) -
Anna Damaskova (asystent) -
Adam Foster (asystent) -
Karina Kostadinova (asystent) -
Maya Markova (asystent) -
Laura Moloney (asystent) -
Paul Taylor (asystent) -
Zornitsa Tsvetanova (asystent) -
Edis Seliminski (asystent) (Bułgaria) -
Galina Kyuchukova (asystent) (Bułgaria) -
Rumyana Popova (asystent) (druga ekipa) -
Gerry Gavigan (asystent) (druga ekipa) -
Luc Gavigan (asystent) (druga ekipa) -
Austin Kingi (asystent-stażysta) -
Scenariusz
Średnia
Katrin Benedikt 7.0
Robert Mark Kamen 7.5
Creighton Rothenberger 7.0
Producenci
Średnia
Gerard Butler
producent
7.7
Les Weldon producent -
Mark Gill producent -
Matt O'Toole producent -
Matthew O'Toole producent -
Alan Siegel producent -
John Thompson producent -
Veselin Karadjov producent liniowy -
Mark Birmingham producent liniowy (Wielka Brytania) -
Kirk Michael Fellows producent liniowy (dodatkowe zdjęcia) -
Emilio Torres producent wykonawczy -
Christa Campbell
producent wykonawczy
5.5
Lati Grobman
producent wykonawczy
7.0
Avi Lerner
producent wykonawczy
-
Heidi Jo Markel producent wykonawczy -
Christine Otal producent wykonawczy -
Trevor Short producent wykonawczy -
David Bernardi producent wykonawczy -
Boaz Davidson
producent wykonawczy
6.5
Andrey Georgiev producent wykonawczy -
Jeffrey Greenstein producent wykonawczy -
Jonathan Yunger
producent wykonawczy
-
Cem Gürsel współproducent wykonawczy -
Lonnie Ramati współproducent wykonawczy -
Ben Burt producent towarzyszący -
Daniel Kaslow producent towarzyszący -
John Yarincik współproducent -
Conor Charles współproducent -
Gisella Marengo
współproducent
-
Danielle Robinson współproducent -
Simon Mills kierownik produkcji -
Vessela Bannzurkova kierownik produkcji -
Victoria Zalin kierownik produkcji (druga ekipa) -
Jasmine Becker-Williams producent (asystent) -
Nikolay Savov producent (asystent) -
Tom Ormerod koordynator produkcji -
Valeria Marinova koordynator produkcji (druga ekipa) -
Fiona Harper koordynator produkcji (druga ekipa) -
Radoslava Kostova koordynator produkcji (asystent) -
Shiri Lerner koordynator produkcji (USA) -
Rachel Linehan koordynator produkcji (asystent) -
Violeta Piperevska koordynator produkcji -
Aktorzy
Średnia
Gerard Butler
Mike Banning
7.7
Morgan Freeman
Allan Trumbull
8.4
Piper Perabo 7.0
Lance Reddick
Gentry
7.0
Jada Pinkett Smith 6.3
Tim Blake Nelson
Kirby, wiceprezydent
6.5
Nick Nolte 7.6
Chris Browning
Członek straży ochotniczej
6.0
Danny Huston
Wade Jennings
7.3
Michael Landes
Sam Wilcox
7.0
Joseph Millson Agent Ramirez -
Sarah-Stephanie Jill, doradca Białego Domu -
Sophia Del Pizzo Instruktorka New Age -
Mark Arnold
James Haskell, dyrektor CIA
-
Sapir Azulay Agent Peterson -
Frederick Schmidt
Travis Cole
5.0
Mark Rhino Smith
Kierowca wojskowy Stanów Zjednoczonych
-
Brendan Kelly
Kierowca ciężarówki
8.0
Kerry Shale
Adm. Paul Sebring
6.0
Ori Pfeffer
Agent Skip Murphy
-
Bryan Larkin
Por. SAS
-
Colin Stinton
Adm. Sebring
-
Atanas Srebrev
Agent CAT
5.0
Katya Bakat
Lekarka
-
Jag Patel
Dziennikarz z biura prasowego Białego Domu
6.0
Greg Orvis -
Joelle Koissi
Reporterka
-
Ryan Oliva
Kierowca mercedesa
-
Wayne Gordon Najemnik -
Deborah Rock Dziennikarka -
Daniel Eghan
Reporter
6.0
Nina Kumar Dziennikarka -
Zdjęcia
Średnia
Jules O'Loughlin (kierownik zdjęć) 7.0
Robert Binnall (kierownik zdjęć) (druga ekipa) -
Ian Bird (główna pomoc techniczna) -
Darren Holland (główna pomoc techniczna) -
Georgi Petkov (główna pomoc techniczna) -
Kaloyan Pehlivanski (pomoc techniczna) -
Petar Stoianov (pomoc techniczna) -
Kompozytorzy
Średnia
David Buckley 7.0
Ed McCormack (asystent) -
Kostiumy
Średnia
Stephanie Collie -
Rosen Georgiev Georgiev -
Marina Proykova -
Vyarka Sirkova -
Stacee Vatanapan -
Georgi Petrov Yakimov -
Cathie Valdovino (Morgan Freeman) -
Johanna Elf (asystent) -
Anna Gelinova (nadzorca kostiumów) -
Tania Chant (nadzorca kostiumów) -
Montaż
Średnia
Gabriel Fleming 7.0
Alex Fenn (dodatkowy) -
Kelly Allum (asystent) -
Isabell Chavez Vega (asystent) -
Monika Radwanska (asystent) -
Daniel Tomlinson (montażysta materiałów oryginalnej jakości) -
Charakteryzacja
Średnia
Lynda Armstrong projektant fryzur -
Lynda Armstrong projektant makijażu -
Maria Stankovich charakteryzator -
Karleigh Williams charakteryzator (dodatkowy) -
Scenografia
Średnia
Russell De Rozario scenograf 7.0
Tim Blake dyrektor artystyczny nadzorujący -
Louise Lannen dyrektor artystyczny (asystent) -
Ivan Ranghelov dyrektor artystyczny nadzorujący -
Kimberley McBeath dekorator wnętrz -
Jamie Ferguson rekwizytor -
Mitchell Holder rekwizytor -
Peter Krumov stolarz -
Yossif Mladenov projektant wnętrz -
Declan O'Brien dyrektor artystyczny (asystent) -
Paul Oatway główny rekwizytor -
Keith Weir scenopis obrazkowy -
Daisy Wormell dekorator wnętrz (asystent) -
Liam Byrne zbrojmistrz -
Dźwięk
Średnia
Selena Arizanović nadzorca muzyki -
Efekty specjalne
Średnia
Katie Gabriel koordynator efektów specjalnych 6.0
Terry Glass nadzorca efektów specjalnych 8.0
Adam Howarth nadzorca efektów specjalnych (druga ekipa) -
Curtis Iggulden efekty specjalne -
Ivo Jivkov nadzorca efektów specjalnych (Bułgaria) 7.0
Craig Leong technik -
Thomas Lloyd technik -
Kristan Paul technik -
Pozostała Ekipa
Średnia
Daniel Hubbard dobór obsady -
Sonia Marques producent efektów wizualnych -
Marc Massicotte nadzorca efektów wizualnych -
James Apps kaskader -
Asen Asenov koordynator kaskaderów (asystent) -
Daniel Awde kaskader -
Aidan Brindle kaskader -
Andrew Burford kaskader -
Liam Coote
kaskader
-
James Cox kaskader -
Josh Dyer kaskader dublujący: Michael Landes -
Genadiy Ganchev kaskader -
Zahari Grozdanov kaskader -
Adam Horton koordynator kaskaderów (asystent) -
Alexander Hristov kaskader -
Viktor Hristov kaskader dublujący -
Radoslav Ignatov kaskader -
Jack Jagodka kaskader -
Jonny James
kaskader dublujący: Gerard Butler
-
Hanna Jiryis kaskader -
Paul Kulik kierowca -
Paul Kulik kaskader -
Russell MacLeod kierowca -
Georgi Manchev choreograf walk (asystent) -
Kye Mckee kaskader dublujący: Ori Pfeffer -
Lee Millham kierowca -
Tilly Powell kaskader -
Nicholas Schodel kaskader -
Matthew Stirling kaskader -
Mens-Sana Tamakloe
kaskader
6.0
Rocky Taylor kaskader -
Roy Taylor kaskader -
Luke Tumber kaskader -
Raicho Vasilev
kaskader
4.0
Tihomir Vinchev kaskader -
Ivan Vodenicharov kaskader -
Ivo Vuchkov kaskader -
Joe Watts kaskader -
Jack English fotosista -
Oliver Poole elektryk -
William Sheffield elektryk -
Jonathan Spencer oświetlenie -
Oliver Whickman elektryk -
Hrista Ilieva dodatkowy dobór obsady (Bułgaria) -
Lauren Jerome dobór obsady (asystent) -
Claire Robinson dodatkowy dobór obsady -