Sztokholm 2018/I

Stockholm

Rok 1973. Lars Nystrom (Ethan Hawke) wchodzi w przebraniu do banku centralnego w Sztokholmie i bierze zakładników. Mężczyzna chce w ten sposób zmusić władze do wypuszczenia z więzienia jego kumpla Gunnara. Negocjacje nie przynoszą spodziewanego przez niego rezultatu, a godziny zamieniają się w dni. Lars na przemian grozi… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz

Na platformach streamingowych

Rok 1973. Lars Nystrom (Ethan Hawke) wchodzi w przebraniu do banku centralnego w Sztokholmie i bierze zakładników. Mężczyzna chce w ten sposób zmusić władze do wypuszczenia z więzienia jego kumpla Gunnara. Negocjacje nie przynoszą spodziewanego przez niego rezultatu, a godziny zamieniają się w dni. Lars na przemian grozi swoim zakładnikom i próbuje sprawić, żeby poczuli się komfortowo. Między uwięzionymi i porywaczem powoli rodzą się skomplikowane relacje. opis dystrybutora

Gatunek
Kryminał, Biograficzny, Komedia
Słowa kluczowe
napad na bank, syndrom sztokholmski, negocjacje
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2018-04-19 (świat)
Wytwórnia
Darius Films
Lumanity Productions
JoBro Productions & Film Finance zobacz więcej
Kraj produkcji
Kanada, USA
Inne tytuły
The Captor (Wielka Brytania)
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
92 minut
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 3
i_darek1x 4

To prawie "Gang Olsena" ci napadający .Nieudacznicy którzy improwizują … Głupich nie sieją sami się rodzą .I pomyśleć że to się wydarzyło ?W Ameryce takie coś jest na porządku dziennym ;) Tu akurat akcja dzieje się w Sztokholmie ,i można się dowiedzieć co to jest "Syndrom sztokholmski "

Syndrom sztokholmski – stan psychiczny, który pojawia się u ofiar porwania lub u zakładników, wyrażający się odczuwaniem sympatii i solidarności z osobami je przetrzymującymi. Może osiągnąć taki stopień, że osoby więzione pomagają swoim prześladowcom w osiągnięciu ich celów lub w ucieczce przed policją.

ZSGifMan 6

Film ogląda się całkiem nieźle, jest zabawny i akcja nawet się nie ślimaczy tylko wciąga widza, człowiek chce się śmiać do rozpuku z niektórych scen, lecz wtedy przychodzi otrzeźwienie i przypominamy sobie, że takie wydarzenia miały miejsce na prawdę! Zapewne nie aż w takiej nonsensownej formie jaką pokazano w filmie, ale jednak. Kompletna abstrakcja, coś podobnego mogło się chyba tylko tam zdarzyć, tylko tam czyli w Skandynawii.      
Do tej pory definicja syndromu sztokholmskiego była mi dobrze znana, lecz po tym filmie musiałem zrewidować jej podstawy i od teraz uważam tę oficjalną za nieadekwatną, żeby nie napisać kłamliwą. Syndrom sztokholmski to jest obraz całkowitej niemocy, obezwładniającej bezsilności wynikającej z przemieszania skrajnej niekompetencji ze zwykłą głupotą.      
     

justangel ZSGifMan 6

@ZSGifMan kurcze, a ja mam po tym filmie niedosyt. Bo historia prawdziwa (petarda!), a film taki sobie. Niby ok, niby jest akcja, ale jakoś to wszystko się ślimaczyło momentami. Osobiście odnoszę wrażenie, że można było wyciągnąć z tej historii więcej. Dla mnie tylko 6/10.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

Khaosth
23 punkty
Czejen71
12 punktów
Victor
3 punkty
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…