Cicha noc 7.1

Adam (Dawid Ogrodnik), na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec (Arkadiusz Jakubik), brat (Tomasz Ziętek), z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra (Maria Dębska) z mężem (Tomasz Schuchardt). Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.

Zgłoś naruszenie Teaser #1

Komentarze 6

Sieloo 8

Ciekawe, prawdziwe (!), trafiające w sedno kino. Szkoda tylko tych paru rażących klisz i lekko wymuszonych żartów używanych do rozładowania napięcia. 7,5

Mrozikos667 7

Czasem trochę nieociosany, w końcówce nie unika też przesady, ale łatwość tworzenia nastroju i pisania wiarygodnych dialogów imponują. Świetna główna postać. 8?

Sebioslaw 7

Bardzo lubię polskie kino, po recenzjach spodziewałem się petardy. Lekko się zawiodłem, choć jest to bardzo mocna pozycja. Kilka scen było według mnie nie potrzebnych, ogólnie obejrzeć trzeba obowiązkowo.

i_darek1x 4

Kilka scen nawet interesujących ,obsada nie jest zła .Ale jeżeli chodzi o całość to moim zdaniem niedopracowany ? A mogło być nieźle ;) Szału nie ma !

Drybciu i_darek1x 6

@i_darek1x Zawsze jak pojawia sie twoj negatywny komentarz to znak dla mnie ze film musi byc dobry tak jest i tym razem.