Zimna wojna 6.9

Tym razem twórcy nagrodzonej Oscarem Idy przeniosą nas do lat 50. i 60. XX wieku, stalinowskiej Polski i budzącej się do życia Europy. Na tym tle rozegra się historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. Jednym z głównym bohaterów filmu będzie… muzyka, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

Obsada

Reżyseria
Średnia
Paweł Pawlikowski 4.5
Wiktor Mentlewicz (drugi reżyser) -
Karolina Aleksa (drugi reżyser) -
Mieszko Falana (asystent) -
Scenariusz
Średnia
Paweł Pawlikowski 4.5
Janusz Głowacki 8.0
Piotr Borkowski (współscenarzysta) -
Producenci
Średnia
Ewa Puszczyńska producent -
Tanya Seghatchian producent -
Piotr Dzięcioł
współproducent
-
Małgorzata Bela
współproducent
6.5
Nathanaël Karmitz
producent wykonawczy
-
Lizzie Francke producent wykonawczy -
Rohit Khattar producent wykonawczy -
John Woodward producent wykonawczy -
Jeremy Gewade producent wykonawczy -
Daniel Battsek producent wykonawczy -
Igor Ostrowski producent towarzyszący -
Juliette Schrameck producent towarzyszący -
Elisha Karmitz producent towarzyszący -
Magda Janowska kierownik postprodukcji -
Małgorzata Bereźnicka koordynator produkcji -
Magdalena Malisz kierownik produkcji -
Michał Śliwkiewicz kierownik produkcji (dodatkowy) -
Agnieszka Calik kierownik produkcji (asystent) -
Bartosz Bednarz kierownik produkcji (asystent) -
Artur Mierzejewski kierownik produkcji (asystent) -
Aktorzy
Średnia
Joanna Kulig
Zula Lichoń
7.0
Tomasz Kot
Wiktor Warski
7.5
Agata Kulesza
Irena Bielecka
7.6
Borys Szyc
Lech Kaczmarek
6.4
Adam Ferency
Minister
7.5
Cédric Kahn
Michel
-
Jeanne Balibar
Juliette
4.0
Adam Woronowicz
Konsul
7.0
Adam Szyszkowski
Strażnik
6.0
Dražen Šivak
Tajniak w Jugosławii
-
Slavko Sobin Tajniak w Jugosławii -
Aloïse Sauvage
Kelnerka
-
Anna Zagórska
Ania, członkini zespołu "Mazurek"
-
Tomasz Markiewicz Przewodniczący ZMP -
Aleksandra Yermak
Gość na przyjęciu
-
Giorgio Rayzacher Gość na przyjęciu -
Krzysztof Materna
Konferansjer
-
Zdjęcia
Średnia
Łukasz Żal 9.0
Kompozytorzy
Średnia
Kostiumy
Średnia
Aleksandra Staszko -
Agata Wińska (dodatkowy) -
Magdalena Adamczyk (asystent) -
Weronika Lewandowska (asystent) -
Maciej Pakuła (asystent) -
Małgorzata Fudala (asystent) -
Krystyna Gwiazdowicz (asystent) -
Justyna Białowąs (asystent) -
Artur Mierzejewski (garderoba) -
Wojciech Piątkowski (garderoba) -
Montaż
Średnia
Jarosław Kamiński 8.0
Sebastian Korwin-Kulesza (asystent) -
Charakteryzacja
Średnia
Anna Kieszczyńska charakteryzator -
Mirosława Wojtczak charakteryzator -
Waldemar Pokromski
charakteryzator
7.0
Tomasz Sielecki charakteryzator (dodatkowy) -
Scenografia
Średnia
Artur Gołębiowski scenopis obrazkowy -
Katarzyna Sobańska
scenograf
8.0
Marcel Sławiński scenograf 8.0
Anna Wołoszczuk scenograf (dodatkowy) -
Dominika Kobylińska scenograf (asystent) -
Patryk Kowalczyk scenograf (asystent) -
Agata Trojak scenograf (asystent) -
Katarzyna Sobańska
dekorator wnętrz
8.0
Marcel Sławiński dekorator wnętrz 8.0
Edward Koralewski rekwizytor -
Andrzej Rażniewski rekwizytor -
Marek Spychała główny konstruktor dekoracji -
Adam Szkopiński główny konstruktor dekoracji -
Henryk Spychała konstruktor dekoracji -
Marek Bomba konstruktor dekoracji -
Adam Śnieć konstruktor dekoracji -
Jarosław Kwiatos konstruktor dekoracji -
Tomasz Chudobiński konstruktor dekoracji -
Robert Bomba konstruktor dekoracji -
Marek Król konstruktor dekoracji -
Zbigniew Pietrucha konstruktor dekoracji -
Robert Gocalski konstruktor dekoracji -
Michał Gałecki konstruktor dekoracji -
Tomasz Gajewski konstruktor dekoracji -
Mariusz Słoń konstruktor dekoracji -
Rafał Jakubowski konstruktor dekoracji -
Jerzy Krzemiński konstruktor dekoracji -
Krzysztof Samborski konstruktor dekoracji -
Paweł Dziurny konstruktor dekoracji -
Rafał Gądek konstruktor dekoracji -
Dźwięk
Średnia
Maciej Pawłowski montaż muzyki -
Piotr Knop montaż muzyki -
Maciej Pawłowski dźwięk -
Mirosław Makowski dźwięk -
Sławomir Ciołkowski mikrofoniarz -
Jacek Gołąb mikrofoniarz -
Piotr Fede mikrofoniarz -
Marcin Jachyra mikrofoniarz -
Maciej Pawłowski nadzorujący montaż dźwięku -
Wojciech Sławacki montaż postsynchronu -
Jacek Tarkowski montaż postsynchronu -
Maciej Pawłowski projektant dźwięku -
Łukasz Świerzawski projektant dźwięku -
Maciej Pawłowski montaż dźwięku -
Piotr Knop montaż dźwięku -
Efekty specjalne
Średnia
Radosław Rekita nadzorca efektów specjalnych -
Kamil Pohl nadzorca efektów specjalnych -
Pozostała Ekipa
Średnia
Magdalena Szwarcbart dobór obsady -
Ernest Wilczyński operator kamery -
Łukasz Brzozowy operator kamery (asystent) -
Jarosław Wierzbicki
operator steadicam
-
Sławomir Wierzbicki operator steadicam (asystent) -
Przemysław Sosnowski mistrz oświetlenia -
Jan Sosnowski oświetlenie -
Krzysztof Knapik oświetlenie -
Dariusz Wojas oświetlenie -
Łukasz Kaczmarczyk oświetlenie -
Sebastian Żurek oświetlenie -
Natalia Pietsch oświetlenie -
Łukasz Czech oświetlenie -
Rafał Litwiniuk oświetlenie -
Łukasz Bąk fotosista -
Artur Mierzejewski koordynator kaskaderów -
Jarosław Golec kaskader -
Artur Klimek kaskader -
Marcin Sikora kaskader -