Król Lew 7.2

Młody lew Simba, pod czujnym okiem ojca, uczy się, jak mądrze rządzić królestwem zwierząt.

Obsada

Reżyseria
Średnia
Jon Favreau 7.2
Kim Richards (asystent) -
David H. Venghaus Jr. (asystent) -
Morgan Willis (asystent) (dodatkowy) -
Waldemar Modestowicz (polski dubbing) 8.0
Scenariusz
Średnia
Jeff Nathanson 8.0
Brenda Chapman
(historia)
7.0
Irene Mecchi (postacie) 8.0
Jonathan Roberts (postacie) 8.0
Linda Woolverton
(postacie)
6.5
Jan Jakub Wecsile (polskie dialogi) 8.0
Producenci
Średnia
Jon Favreau
producent
7.2
Karen Gilchrist producent -
Jeffrey Silver
producent
-
John Bartnicki współproducent -
Tom C. Peitzman producent wykonawczy -
Thomas Schumacher
producent wykonawczy
10.0
Julie Taymor
producent wykonawczy
9.0
Jim Shamoon producent wykonawczy -
Mario Zvan producent wykonawczy -
Debbi Bossi producent towarzyszący -
David H. Venghaus Jr. producent towarzyszący -
Russell Allen nadzorca produkcji -
Leon Rize nadzorca produkcji -
Shiv Mandavia kierownik produkcji (Kenia) -
Hemal Shah kierownik produkcji (Kenia) -
Consolata Karani koordynator produkcji -
Lisa Vijitchanton koordynator produkcji -
Mo Stemen koordynator produkcji (asystent) -
Belinda Isaacs koordynator produkcji -
Magdalena Dziemidowicz producent (polski dubbing) -
Aktorzy
Średnia
Chiwetel Ejiofor
Scar (głos)
7.1
John Oliver
Zazu (głos)
-
James Earl Jones
Mufasa (głos)
John Kani
Rafiki (głos)
6.0
Alfre Woodard
Sarabi (głos)
6.7
JD McCrary
Młody Simba (głos)
-
Shahadi Wright Joseph
Młoda Nala (głos)
Penny Johnson Jerald
Sarafina (głos)
4.0
Keegan-Michael Key
Kamari (głos)
3.5
Eric André
Azizi (głos)
-
Florence Kasumba
Shenzi (głos)
5.5
Seth Rogen
Pumbaa (głos)
6.0
Billy Eichner
Timon (głos)
-
Amy Sedaris
Perliczka (głos)
4.0
Chance the Rapper
Niemowlę przy krzaku (głos)
-
Josh McCrary Słoń złośnik (głos) -
Donald Glover
Simba (głos)
5.3
Beyoncé
Nala (głos)
6.4
Phil LaMarr
Impala (głos)
-
J. Lee
Hiena (głos)
-
Wiktor Zborowski
Mufasa (polski dubbing)
8.0
Marcin Januszkiewicz Dorosły Simba (polski dubbing) -
Pola Piłat Mała Nala (polski dubbing)
Zofia Nowakowska Dorosła Nala (polski dubbing) 6.0
Artur Żmijewski
Skaza (polski dubbing)
7.1
Natalia Sikora Shenzi (polski dubbing) -
Michał Piela
Pumba (polski dubbing)
7.4
Maciej Stuhr
Timon (polski dubbing)
7.5
Piotr Polk
Zazu (polski dubbing)
7.4
Jerzy Stuhr
Rafiki (polski dubbing)
8.5
Danuta Stenka
Sarabi (polski dubbing)
7.3
Eryk Lubos
Ed (polski dubbing)
7.8
Adam Woronowicz
Banzai (polski dubbing)
7.3
Paweł Szymański Młody Simba (polski dubbing) -
Dominika Kluźniak
Ryjoskoczek (polski dubbing)
7.2
Ewa Konstancja Bułhak
Sarafina (polski dubbing)
6.9
Olga Sarzyńska
Perlica (polski dubbing)
6.0
Krzysztof Szczepaniak Galago (polski dubbing) 6.0
Antoni Pawlicki
Impala (polski dubbing)
7.5
Karol Dziuba
Hiena (polski dubbing)
-
Mateusz Rusin
Otocjon (polski dubbing)
6.9
Zdjęcia
Średnia
Caleb Deschanel 8.0
Kim Heath (główna pomoc techniczna) -
Travis Brady (pomoc techniczna) -
David M. Roth (pomoc techniczna) -
Kompozytorzy
Średnia
Hans Zimmer 7.6
Ilya Salmanzadeh (piosenka) -
Kostiumy
Średnia
Montaż
Średnia
Adam Gerstel 8.0
Mark Livolsi 8.0
William Kruzykowski (asystent) -
David Matusek (asystent) -
Dov Samuel (asystent) -
Rachel Schreibman (asystent) -
Ian McClarren (praktykant) -
Charakteryzacja
Średnia
Scenografia
Średnia
James Chinlund scenograf 8.0
Vlad Bina dyrektor artystyczny nadzorujący 7.0
Helena Holmes dyrektor artystyczny -
Trinity Tad Davis dyrektor artystyczny (asystent) -
Arielle Ness-Cohn dyrektor artystyczny (asystent) -
Joseph Ramiro projektant wnętrz -
Chris Sanford projektant wnętrz -
James Bentley scenopis obrazkowy -
John Coven scenopis obrazkowy -
David G. Derrick Jr. scenopis obrazkowy -
Jun Falkenstein scenopis obrazkowy -
Philip Keller scenopis obrazkowy -
Phil Langone scenopis obrazkowy -
Angelo Libutti scenopis obrazkowy -
Steve Markowski scenopis obrazkowy -
Andrew Campbell ilustrator -
Jaime Jones ilustrator -
Peter Mitchell Rubin ilustrator -
Nathan Schroeder ilustrator -
Shae Shatz ilustrator -
Joe Studzinski ilustrator -
Jeff Frost modelarz -
Nazare Ganesh projektant wnętrz -
Fabian Lacey ilustrator -
Dźwięk
Średnia
Christopher Boyes
projektant dźwięku
Lucas Miller projektant dźwięku (asystent) -
Ron Judkins operator dźwięku -
Frank E. Eulner nadzorujący montaż dźwięku 7.0
Andre Fenley nadzorujący montaż dźwięku (asystent) -
Justin Doyle montaż efektów dźwiękowych -
Pascal Garneau montaż efektów dźwiękowych -
Christopher Boyes
mikser ponownego nagrania
Lora Hirschberg mikser ponownego nagrania -
Tom Burns technik miksu -
Blake Collins mikser imitacji -
Victor Austin Ferrin dźwięk -
Tanya Peel dźwięk -
Richard Novick dźwięk (dodatkowy) (dodatkowe zdjęcia) -
Stephanie McNally montaż muzyki -
Christopher Boyes
nadzorujący montaż dźwięku
Ronni Brown imitator dźwięku -
Lisa Chino montaż dialogów (asystent) -
James Likowski nadzorca imitacji -
Eva Rismanforoush dźwięk -
Dee Selby montaż imitacji -
Jana Vance imitator dźwięku -
Tony Villaflor mikser ponownego nagrania (asystent) -
Marshall Winn montaż dialogów -
Danielle Adams mikser ponownego nagrania (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Lucas Miller montaż dźwięku (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Andrew Bain nadzorca muzyki -
Efekty specjalne
Średnia
Pozostała Ekipa
Średnia
Jhon Alvarado główny animator -
Scott Fritts główny animator -
Thomas Lemoine główny animator -
Elwaleed Suliman główny animator -
Balaji Anbalagan animator -
Archana Asokan animator -
Noble Augustine animator -
Carlos Garcia Barragan animator -
Florian Becker animator -
Camille Carceller animator -
Andrea Castagnoli animator -
Kathryn Chandler animator -
Hyunju Cho animator -
Amaury Coljon animator -
Joseph Besagni animator -
Will Correia animator -
Sarah Padoan animator -
Elaine Wu animator -
Pushpak Dey animator -
Pasquale Diaferio animator -
Fatih Dogan animator -
Natalia Falowska animator -
Elson Fernandez animator -
Kate Forrest animator -
Gianluca Fratellini animator -
A.J. Gillespie animator -
James Hickey animator -
Weerapong Jangsombatsiri animator -
Chery Julien animator -
Louisa Kerrache animator -
Arthur Gil Larsen animator -
Andy Le Cocq animator -
Christian Liliedahl animator -
Xavier Marot animator -
Ankit Meena animator -
Felice Minieri animator -
Louis Morisset animator -
Belinda Nixon animator -
Sivapranav Panicker animator -
Christopher Potter animator -
Chandrashekhar Ramprasad animator -
Fonzo Romano animator -
Ignacio Santamaria animator -
Ida Marie Søndergaard animator -
Amelie Talarmain animator -
Tatiana Tchoumakova animator -
Charlie Tetlow animator -
Levent Ulas animator -
Oskar Urretabizkaia animator -
Chalermphol Wattanawongtrakool animator -
Karly Yohe animator -
Kimberley Watts animator -
Sarah Finn
dobór obsady
-
Priyanka Sirpal dobór obsady (asystent) -
Jason B. Stamey dodatkowy dobór obsady -
Steven Leaute układ graficzny -
Charlotte Akehurst efekty wizualne -
Amy Altvater koordynator efektów wizualnych -
Reza Amidi montaż efektów wizualnych -
Joni Andreou koordynator efektów wizualnych -
Pasquale Antonelli koordynator efektów wizualnych -
Jannik Archer efekty wizualne (asystent) -
Javier Argente efekty wizualne -
Lorenzo Argentieri efekty wizualne -
Subhashis Banik główny zecer -
Charine Bederar efekty wizualne (asystent) -
Leah Beevers nadzorca grafiki komputerowej -
Kelly Biggins koordynator efektów wizualnych -
Anupam Biswas efekty wizualne (asystent) -
Nunzio Bitetti efekty wizualne (asystent) -
Olivier Blanchet zecer -
Ramon Blanquer efekty wizualne -
Kirean Boughan koordynator efektów wizualnych -
Noami Bourgeois montaż efektów wizualnych -
Arun Kumar Boyidapu efekty wizualne -
Zaira Brilhante kierownik produkcji efektów wizualnych -
Sarah Brims koordynator efektów wizualnych -
Andre Brizard główny zecer -
Andrew Browne dyrektor techniczny -
Leonardo Bruni dyrektor techniczny -
Izet Buco główny zecer -
Maybrit Bulla dyrektor techniczny -
Ean Carr nadzorca efektów wizualnych -
Tom Chalmers dyrektor techniczny -
Yogesh Chautel koordynator efektów wizualnych -
Yamato Cibulka koordynator efektów wizualnych (asystent) -
Adriano Cirulli zecer -
Matthew Clubb efekty wizualne -
Josh Cooper efekty wizualne -
André Correia dyrektor techniczny -
Dominic Coyle dyrektor techniczny -
Janis Cudars efekty wizualne -
Mauricio Cuencas koordynator efektów wizualnych -
Lou Datchens producent efektów wizualnych (asystent) -
Dale Davies koordynator efektów wizualnych -
Francisca Vieira de Almeida producent efektów wizualnych (asystent) -
Chema del Fresno dyrektor techniczny -
Ivano di Natale zecer -
Dan Dindarov dyrektor techniczny -
Nacho Doctor dyrektor techniczny -
Vincent Domaigné układ graficzny -
Lauren Dowsett koordynator efektów wizualnych -
Hugo Durand-Mermet zecer -
Simon Dye główny zecer -
Amin Eftekhar producent efektów wizualnych -
Harry Ellard dyrektor techniczny -
Antoine Engels efekty wizualne -
Alfonso Espeso efekty wizualne -
Pedram Etebarzadeh dyrektor techniczny -
Abigail Everard kierownik produkcji efektów wizualnych -
Jeremy Ezekiel zecer -
Reza Farsad dyrektor techniczny -
Andreas Feix zecer -
Vanessa Fernandez Calle układ graficzny -
Francesco Ferraresi efekty wizualne -
Julien Ferritto układ graficzny -
Neville Freitas dyrektor techniczny -
Pawan Gami inżynier oprogramowania -
Abdel Halim Garess dyrektor techniczny -
Pedro Giménez dyrektor techniczny -
David Glover montaż efektów wizualnych -
Chelsea Goodchild zecer -
Reanne Goodlitt-Jones koordynator efektów wizualnych -
Erika Gourvitz koordynator efektów wizualnych -
Christina Graham producent efektów wizualnych -
Philip Greenlow kierownik produkcji efektów wizualnych -
Dave Griffiths nadzorca komponowania -
Ben Grossmann nadzorca efektów wizualnych -
James Grummitt kierownik produkcji efektów wizualnych -
Daniel Gutierrez Aznar koordynator efektów wizualnych -
Dalia Gutiérrez Aranda układ graficzny -
Trevor Hewitt efekty wizualne -
Ruben Hinarejos efekty wizualne -
Guillaume Hoarau dyrektor techniczny -
Umar Hussain kierownik produkcji efektów wizualnych -
Ayush Jain efekty wizualne -
Ng Cheuk-Yung Jayde dyrektor techniczny -
Olivier Jezequel główny zecer -
Soulla Josephides koordynator efektów wizualnych -
Dhaval Kakadiya zecer -
Lukas Kampichler zecer -
Sanat Kapoor koordynator efektów wizualnych -
Abhyuday Karn zecer -
Christopher Key montaż efektów wizualnych (dodatkowy) -
Hasan Khan zecer -
Santosh S. Khedkar efekty wizualne -
Matt Knight koordynator efektów wizualnych -
Jadeesh Kodiyil tworzący w technologii cyfrowej -
Yasmin Kosegbe producent wykonawczy efektów wizualnych (asystent) -
Jan Krocak tworzący w technologii cyfrowej -
Monika Chowdhary Kuczynski koordynator efektów wizualnych -
Cyril Lamine efekty wizualne -
Erin Langford kierownik produkcji efektów wizualnych -
Benoit Lecailtel dyrektor techniczny -
Katie Legato koordynator efektów wizualnych (asystent) -
Michael Legato koordynator efektów wizualnych -
Robert Legato
nadzorca efektów wizualnych
9.0
Louisa Hoi-Tung Leung koordynator efektów wizualnych -
Toby Lewin efekty wizualne -
Nunzia Lombardo producent efektów wizualnych (asystent) -
Francesco Antonio Maggi zecer -
Melody Mahoney tworzący w technologii cyfrowej -
Jo Manawa kierownik produkcji efektów wizualnych -
Loris Mantello dyrektor techniczny -
Anuj Marathe tworzący w technologii cyfrowej -
Paul Martinez układ graficzny -
Helen McAvoy-James kierownik produkcji efektów wizualnych -
Vivek Mohan zecer -
Shannon Moran montaż efektów wizualnych -
Victor Morejon zecer -
Dani Morrow efekty wizualne -
Elliot Newman nadzorca efektów wizualnych -
Giang T. Nguyen efekty wizualne -
Nibinraj zecer -
Sergio Nieto Albero dyrektor techniczny -
Alok Ogale efekty wizualne -
Santy Otero układ graficzny -
Victor Pacheco Castro dyrektor techniczny -
Melina Sydney Padua efekty wizualne -
Rajan Panigrahi efekty wizualne -
Carlos Parmentier dyrektor techniczny -
Marcos Parmentier efekty wizualne -
Trushna Patel montaż efektów wizualnych -
Anna-Marie Payne układ graficzny -
Rebecca Pearce producent efektów wizualnych (asystent) -
Gina Pentassuglia dyrektor techniczny -
Airam Peña dyrektor techniczny -
Ioana Alexandra Pirvu koordynator efektów wizualnych -
Francesco Polito zecer -
Filippo Preti dyrektor techniczny -
John F. Prieto dyrektor techniczny -
Jana Psenkova koordynator efektów wizualnych -
Beatriz Quintairos Suarez kierownik produkcji efektów wizualnych -
Stefanie Ramsdale kierownik produkcji efektów wizualnych -
Palle Ranjith Kumar efekty wizualne -
Lasse Rasmussen efekty wizualne -
Amardeep Rattan efekty wizualne -
Loic Resplandy dyrektor techniczny -
Josep Antoni Ribas Rossello zecer -
Antonio Rodríguez Díaz zecer -
Marco Rolandi efekty wizualne -
Ryan D. Romero tworzący w technologii cyfrowej -
Zack Rosenblatt montaż efektów wizualnych -
Ajay Roshan producent efektów wizualnych (asystent) -
Valentina Rosselli dyrektor techniczny -
Christoph Roth producent efektów wizualnych -
Matthew A. Rubin producent efektów wizualnych -
Alicia Saleh dyrektor techniczny -
Sripada Rm Sarma efekty wizualne -
Craig Saxby koordynator efektów wizualnych -
David Schneider dyrektor techniczny -
Andrea Scrivante producent efektów wizualnych (asystent) -
Francisco Sculli montaż efektów wizualnych -
Alvaro Segura efekty wizualne -
Shivani Shah efekty wizualne -
Aditya Sharma efekty wizualne -
Swain Shiv tworzący w technologii cyfrowej -
Maheshwar Shukla zecer -
Shyamchand zecer -
Roxanne Sibilski koordynator efektów wizualnych -
Tomos Sion zecer -
Abhijith K. Soman zecer -
Doug Spilatro efekty wizualne -
Barry St. John producent efektów wizualnych -
Leaute Steven dyrektor techniczny -
Michael Strathearn dyrektor techniczny -
Eline Strijdonk dyrektor techniczny -
Jan Strootmann efekty wizualne -
He Sun dyrektor techniczny -
Jane Sun efekty wizualne -
Ashlee Sutherland kierownik produkcji efektów wizualnych -
Josh Sykes koordynator efektów wizualnych -
Jennifer Thompson producent efektów wizualnych -
Rohan Tirkey zecer -
P.J. Tobyansen kierownik produkcji efektów wizualnych -
Bea Toledo dyrektor techniczny -
Craig Tonks efekty wizualne -
Dennis Toufexis efekty wizualne -
Sanju Travis efekty wizualne -
Adam Valdez nadzorca efektów wizualnych -
Isha van Moort kierownik produkcji efektów wizualnych -
Gergely Velki zecer -
Sreejith Venugopalan nadzorca komponowania -
Monica Verdu zecer -
Ezequiel Villanueva zecer -
Victor Wagner dyrektor techniczny -
Briony Warren kierownik produkcji efektów wizualnych -
Luke Webster dyrektor techniczny -
Stuart Whelbourn efekty wizualne -
Hayden White kierownik produkcji efektów wizualnych -
Stu Whitten dyrektor techniczny -
Keta Wilson koordynator efektów wizualnych -
Oliver Winwood nadzorca grafiki komputerowej -
Timmy Wong efekty wizualne -
Mark Woodcock dyrektor techniczny -
Shannyn Zorab koordynator efektów wizualnych -
Ruben Gerardo Alfaro Moreno efekty wizualne (niewymieniony w czołówce) -
Eric Amundsen kamerzysta (asystent) -
Maurizio Dotto operator kamery -
Dale Myrand operator kamery -
Tommy Tieche kamerzysta (asystent) -
Henry Tirl operator steadicam -
Daniel Vlahos mistrz oświetlenia -
Nick Glennie-Smith dyrygent 6.0
Brett Eidelman księgowy (asystent) -
Yuanchen Jiang projekt czołówki -
Sarah Medley księgowy produkcji -