Król Lew 7.4

Młody lew Simba, pod czujnym okiem ojca, uczy się, jak mądrze rządzić królestwem zwierząt.

Zgłoś naruszenie Teaser #1

Komentarze 5

i_darek1x 5

Ci co nie widzieli pierwowzoru animowanego powinni być zadowoleni ? Natomiast ci co widzieli przypomną sobie jak to było …ale bez fajerwerków ;) Jak dla mnie to powtórka z rozrywki którą dobrze się ogląda i słucha .

Ishiro 6

Byłem na filmie nie znając praktycznie animacji. (Historie znałem ale nie oglądałem.) Ujęcia na stada zwierząt cudowne ale sceny rozmów dużo traciły z powodu urealnienia mimiki zwierząt. Najlepsze momenty mają Timon i Pumba. Ogólnie nie poczułem tego szału.

versus94pl

Bajka miała niedopracowania fabularne i nie tylko w niektórych momentach, w filmie to poprawili, dodali niektóre rzeczy, niektóre rzeczy zmienili troszkę, ale czy na gorsze to się nie zgadzam, zarówno film jak i bajka jest świetna według mnie.

pajki_filmaniak 7

ładnie to wyglądało ale wolę animację

als 8

Film zapiera dech.
I byłby idealny (10/10), gdyby nie był kalką oryginału z 1994.
A dubbing? Świetny! Panowie genialni, wspaniale oddali charaktery swych postaci.
Ale miejscami cały wysiłek Stuhrów dwóch, Pieli, Żmijewskiego czy Polka daremny, bo w głowie widza (wychowanego na oryginale :P) echem odpowiada Tyniec, Kamiński, Barbasiewicz, Czyż i Borowski.
Piętno genialnego oryginału skutkuje niskimi ocenami. Niesłusznie.
Film piękny. Zdjęcia niczym z Nat. Geo. (brakuje tylko Krystyny komentującej wydarzenia :))
Czy był potrzebny? Skoro nie pokazuje znanej historii inaczej? Oceńcie sami.
A ja powiem, że oglądałam z przyjemnością. A młode pokolenie nie znające oryginału, nie będące z nim związane emocjonalnie (jak pokolenie Hakuna Matata), będzie zachwycone :)
Oglądajcie bez uprzedzeń :)