Narzeczony księżniczki 1987

The Princess Bride

Piękna młoda dziewczyna o imieniu Buttercup mieszka na farmie w fikcyjnym kraju Florin. Uwielbia rozkazywać swojemu pomocnikowi na farmie Westleyowi który wykonuje jej polecenia. Jedyną odpowiedzią Westleya jest „Jak sobie życzysz”. W końcu Buttercup zdaje sobie sprawę, że ma on na myśli słowa „kocham Cię” i przyjęła… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,
Cary Elwes
jako Westley
Mandy Patinkin
jako Inigo Montoya
Chris Sarandon
jako Książę Humperdinck
Christopher Guest
jako Hr. Tyrone Rugen
Wallace Shawn
jako Vizzini
André the Giant
jako Fezzik
Fred Savage
jako Wnuk
Robin Wright
jako Jaskier / Księżniczka, panna młoda
Peter Falk
jako Dziadek / Narrator
Peter Cook
jako Imponujący duchowny
Mel Smith
jako Albinos
Carol Kane
jako Valerie

Piękna młoda dziewczyna o imieniu Buttercup mieszka na farmie w fikcyjnym kraju Florin. Uwielbia rozkazywać swojemu pomocnikowi na farmie Westleyowi który wykonuje jej polecenia. Jedyną odpowiedzią Westleya jest „Jak sobie życzysz”. W końcu Buttercup zdaje sobie sprawę, że ma on na myśli słowa „kocham Cię” i przyjęła jego miłość do niej. Westley wkrótce wyrusza w drogę w poszukiwaniu zarobku aby móc poślubić Buttercup. Dostaje wiadomość, że statek na którym płyną Westley został zaatakowany przez Strasznego Pirata Roberta który jest znany z tego, że żadna z jego ofiar nie uszła z życiem. Pięć lat później wierząc w to, że Westley nie żyje, Buttercup niechętnie zaręcza się z księciem Humperdinck następcą tronu Florin. Cortina

Gatunek
Fantasy, Komedia, Przygodowy, Romans
Słowa kluczowe
zemsta, morderstwo, nadzieja, ucieczka zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1987-09-18 (świat)
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Narzeczona dla księcia (Polska) (tytuł TV)
The Bridges' Bride (Filipiny)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
98 minut
Budżet
16 000 000 USD
Wiadomości 2
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 3
ana481516 7

Haha, Elwes i Wright jacy ładniutcy byli. Trochę cukierkowości, sporo waleczności i rycerskości doprawione dziewiczym wąsikiem Cary’ego.

pajki_filmaniak 6

mimo że rozpisują się że to hit cóż znośna przygoda

Quagmire 8

8/10 – Niezwykle urocza zabawa ze światem baśni, niby wszystko idzie jak po sznurku od klasycznego punktu A do klasycznego punktu B, ale nie brakuje tutaj błyskotliwych dialogów i zabaw postaciami. Fragment w którym Elwes po kolei pokonuje swoich "wrogów" to gra słowem i konwencją na najwyższym poziomie. Miejsce w Top250 IMDb jest tym razem nieprzypadkowe.

Filmografia Roba Reinera z lat 80-tych reprezentuje niezwykle wysoki poziom: Spinal Tap, Stand By Me, Princess Bride, Kiedy Harry poznał Sally, Misery. Powstaje zatem pytanie, kiedy ten facet się pogubił?

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
jacks
96 pkt.
3
piotrek681
27 pkt.
4
Cortina
20 pkt.
5
wayzee
16 pkt.
6
Hsi_Nao
15 pkt.
7
kaskader
15 pkt.
8
Redox
4 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…