Glass 2019

Film

Detektyw Dunn tropi „Bestię” – człowieka o wielu twarzach. Wkrótce wychodzi na jaw, że w sprawę zamieszany jest Elijah Price, znany jako Glass.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Bruce Willis
jako David Dunn
Samuel L. Jackson
jako Elijah Price / Pan Glass
James McAvoy
jako Barry / Bestia / ...
Anya Taylor-Joy
jako Casey Cooke
Sarah Paulson
jako Dr Ellie Staple
Spencer Treat Clark
jako Joseph Dunn
Luke Kirby
jako Pierce
Kyli Zion
jako Cheerleaderka
Charlayne Woodard
jako Matka Elijah'y
Nina Wisner
jako Cheerleaderka
Diana Silvers
jako Cheerleaderka

Po wydarzeniach z filmu "Split", David Dunn (Bruce Willis) ściga nadludzkie wcielenie Kevina Wendella Crumba, znane jako Bestia (James McAvoy), w serii coraz bardziej dramatycznych starć. Okazuje się, że w sprawę jest zamieszany tajemniczy Elijah Price (Samuel L. Jackson), znany również jako Mr Glass, skrywający sekrety, które odmienią życie bohaterów na zawsze. krzysztofek1003

Gatunek
Dramat, Sci-Fi, Thriller
Słowa kluczowe
morderstwo, szaleństwo, choroba psychiczna, strach zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2019-01-18 (kino), 2019-01-07 (świat), 2019‑06‑05 (dvd)
Dystrybutor
Disney
Wytwórnia
Blinding Edge Pictures
Blumhouse Productions
Walt Disney Pictures zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 13 lat
Czas trwania
129 minut
Budżet
20 000 000 USD
Wiadomości 8
Anna Strupiechowska krytyk

Twórca dość statycznie snuje swą historię, co jawi się częściowo jako zaleta, bo usypia – na zbyt długi czas – czujność widza. przeczytaj recenzję

Olga Tomczak krytyk

Pomimo mrocznego klimatu i świetnej gry aktorskiej film jest chaotyczny, nieciekawy i ciężko jest śledzić jego wątki. przeczytaj recenzję

Konrad Wągrowski krytyk

M. Night Shyamalan domknął swoją nietypową superbohaterską trylogię, ale poziomowi pierwszego filmu z pewnością nie dorównał. przeczytaj recenzję

Michał Derkacz krytyk

Tyle dobrego, że ta farsa nie dostanie już kontynuacji. przeczytaj recenzję

Dawid Muszyński krytyk

Glass poziomem absurdów w swoim scenariuszu dorównuje Zdarzeniu czy 1000 lat po Ziemi. przeczytaj recenzję

Krzysztof Połaski krytyk

„Glass” może i bawi się koncepcją kina superbohaterskiego, ale robi to dość prostacko i banalnie. przeczytaj recenzję

Emilka Szara użytkownik
  • 7

Drogi 3 ludzi mających się za superbohaterów łączą się by pokazać ludziom co może zadziałać wiara we własne możliwości przeczytaj recenzję

Komentarze do filmu 12
i_darek1x 4

Reżyser może i miał wizję ? Ale jak dla mnie mu nie wyszło ! Wyszło coś a la :"groch z kapustą " ;) Kilka scen nawet fajnych ale ogólnie to nudne i bez sensu … Obsada jest niczego sobie …ale z nimi jest tak jak z przysłowiem : ,,Tak krawiec kraje, jak materii staje … Przereklamowany !

Elizabeth_Linton 6

Daję 6, ale to tylko za końcówkę, która mi się podobała. Całość mocno przeciętna.

Mieciu2406 8

Inkarnacja w osobliwości :) znakomite wykonanie

MARTIN007 5

Niestety najsłabszy część z tzw. trylogii. Pierwsza połowa filmu nudzi aż nie chce oglądać się, nadrabia pozostała część ale i tak nadal to wygląda słabo. Aktorsko może nie jest źle, tylko scenariuszowo i wykonanie w reżyserii jest przeciętne. Film wykorzystuje nostalgie do bohaterów z poprzednich ekranizacji.

ZSGifMan 7

Cały film miałem wrażenie dosyć mizernej i kręconej mocno na siłę kontynuacji pierwowzoru, ale końcówka… ten twist wymiata!
Czy potrzebnie, czy nie, czy powinien powstać, czy lepiej było nic nie robić? Na te pytanie raczej każdy musi sobie odpowiedzieć sam i jak dla mnie mistrzem i to absolutnym w tej produkcji był McAvoy – jego postać, ftu! postaci wprost wgniatają w fotel! Najlepsze jak dla mnie napisy końcowe (najpierw oniemiałem, potem się pośmiałem) rozwalają system – koleś zagrał nie jedną, dwie czy trzy postaci, tylko kur..de z piętnaście! Robi wrażenie, na mnie wielkie, reszta dobrze wypadła i o ile Bruce miał swoje klasyczne minki, o tyle Samuel wiele się nie nagrał, choć na koniec coś też pokazał od siebie.
Fajne akcenty to dzieciak Nadzorcy i matka Pana Szkiełko, szkoda że żona musiała umrzeć, pewnie nie chciała zagrać, albo chciała zbyt wiele kaski? No i jak to Robin z tobą było, hę? ;)
Jak dla mnie osobiście, to raczej można było pociągnąć bardziej bohatera Splitu, bo to był największy potencjał tego filmu. Owszem wykorzystany bardzo dobrze, ale szkoda nieco, że nie pozostawiono furtki na jakieś ewentualne dalsze dzieje, a może kto wie właśnie coś jeszcze będzie pomimo tego?

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Kristo
388 pkt.
2
kaskader
371 pkt.
3
Makeba
160 pkt.
4
krzysztofek1003
56 pkt.
5
ar23s
44 pkt.
6
Victor
40 pkt.
7
Czechu
35 pkt.
8
Aladyn
32 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…