Randka z księciem 2002

Meet Prince Charming

Jack Harris chwilowo jest kelnerem, choć przymierza się do wydawania własnej gazety. Właśnie rozpoczął prace nad artykułem o internetowych agencjach matrymonialnych. W celu lepszego zgłębienia tematu rejestruje się w jednaj z nich jako klient. Samantha przeżywa uczuciowy kryzys. Właśnie rozstała się z chłopakiem, który okazał… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Obsada Zobacz pełną obsadę

Tia Carrere
jako Samantha Feld
David Charvet
jako Jack Harris
Nia Vardalos
jako Jennifer
Vincent Angell
jako Brian
Ian Gomez
jako Gino
Drea de Matteo
jako Hilary Harris
Marnie Pomerantz
jako Cyndi, nazistka
Boyd Banks
jako Roger
Doug Murray
jako Hank

Fabuła

Jack Harris chwilowo jest kelnerem, choć przymierza się do wydawania własnej gazety. Właśnie rozpoczął prace nad artykułem o internetowych agencjach matrymonialnych. W celu lepszego zgłębienia tematu rejestruje się w jednaj z nich jako klient. Samantha przeżywa uczuciowy kryzys. Właśnie rozstała się z chłopakiem, który okazał się niewiernym lekkoduchem. Jej przyjaciółka za wszelką cenę chce ją wyswatać i zapisuje Samanthę do internetowej agencji matrymonialnej. Wkrótce Jack i Samantha trafią na siebie w sieci i zaczną wirtualny flirt. Wróżyłoby to rychły happy end, gdyby nie pewien drobiazg – Jack i Samantha w rzeczywistym życiu są sąsiadami i szczerze się nie znoszą. Czy uda im się poznać się na nowo? opis dystrybutora

Gatunek
Komedia, Romans

Szczegóły

Premiera
2002-11-19 (świat), 2009-08-17 (dvd)
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Wymarzony facet (Polska) (tytuł DVD)
Książę z bajki
Wiek
od 13 lat
Czas trwania
95 minut

Recenzje

Romantycznie jak należy 7
  • 2011-06-14
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Początkowo doszukiwałem się tak zwanego czeskiego błędu, jeśli chodzi o datę najnowszej komedii romantycznej Wymarzony facet polskiego dystrybutora DVD - Vision. Według danych, film powstał dokładnie dziesięć lat temu i dopiero teraz gości na naszym małym ekranie, nie wspominając o tym kinowym.

Podczas oglądania amerykańskiej produkcji, po wyglądzie głównych bohaterów można było się łatwo domyśleć, że rok 1999 to nie żadna pomyłka. Odtwórczynią głównej roli jest Tia Carrere, aktorka o egzotycznie urodziwej urodzie, znana szerszemu gronu widzów ze Świata Wayne’a oraz serialu przygodowego Łowcy skarbów. Niedawno miałem okazję obejrzeć ją w jakimś innym, nowszym tasiemcu i gołym okiem można zaobserwować wiekowe zmiany w wyglądzie aktorki.

Wymarzony facet to niskobudżetowe widowisko, w którym nie zobaczymy utytułowanych nazwisk oraz nie uchronimy się przed naciąganą fabułą. Prawda jest taka, że większa ilość tego typu filmów mieni się tymi samymi barwami. Pomimo tego, widzowie chętnie sięgają po takie produkcje, nawet jeśli są banalne, prostolinijne i kończące się zawsze tak samo.

Samantha (Carrere) zbliża się wielkimi krokami do magicznej, lecz nie lubianej przez kobiety, granicy wiekowej – trzydziestki. Obchodząc swoje 29 urodziny, nie ma przy sobie ukochanej osoby. Jej ostatniego partnera, z jego winy, odesłała z kwitkiem i nie jest gotowa na kolejny związek. Woli żyć z dnia na dzień, bez większych zobowiązań. Przyjaciółka Samanthy nie może pogodzić się z taką sytuacją i namawia ją na skorzystanie z internetowego biura matrymonialnego. Tym samym miejscem interesuje się jej sąsiad Jack Harris, dla którego stanowi ono materiał do dziennikarskiego artykułu. I byłaby to prawie normalna sytuacja, gdyby nie wzajemna silna awersja sąsiadów do siebie. Ich wspólne spotkanie na zaaranżowanej randce, będzie miało całkowicie inny przebieg, niż można byłoby się spodziewać. Od tej chwili już nigdy nie przejdą obojętnie obok siebie, chociaż droga do tego będzie mocno kręta.

Większość komedii romantycznych, kończy się wielkim i ostatecznym spotkaniem kochanków, z hasłem "żyli długo i szczęśliwie". W Wymarzonym facecie ta sytuacja ma miejsce w środku filmu, po którym nabiera on całkowicie innego, próbującego zaskoczyć, wyglądu. Amerykańska produkcja sprzed dekady ma swój niepowtarzalny urok, charakterystyczny dla romantycznych opowiadań tamtego okresu. Można go oglądać kilkakrotnie i za każdym razem odnajdywać nowe rzeczy. To samo tyczy się humoru, który jest nieodzowną częścią każdej komedii romantycznych. W tym przypadku zabawnych sytuacji i dialogów jest sporo, faktycznie śmiesząc swoją szczerością, a nie obleśnością czy niedorzecznością. Od dobrej strony pokazali się odtwórcy głównych ról, po których widać swobodę gry, naturalność i zaangażowanie. Potraktowali swój udział w filmie profesjonalnie. Wymarzony facet emanuje ciepłem i znaczną dawką romantyzmu, który pozwoli każdemu spędzić mile czas w domowym zaciszu. Dobrze, że ta miłosna opowieść dotarła do nas, nawet z tak dużym opóźnieniem, gdyż tego typu historie są ponadczasowe, a dodatkowo odpowiednio przedstawione, dają widzowi wiele satysfakcji.

0 z 2 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Współtworzą