Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Édouard Molinaro | ||
Robert Kechichian
(asystent)
|
||
Catherine Molinaro
(asystent)
|
||
Vincent Trintignant
(asystent)
|
||
Toby Sherborne
(asystent)
|
||
Stephane Moreno-Carpio
(asystent)
|
||
Sara Desmond
(asystent)
|
||
Gilles Dubroca
(asystent)
|
||
Cordelia Hardy
(asystent)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Édouard Molinaro
(również) (adaptacja) (dialogi)
|
||
Jean-Claude Brisville
(również) (adaptacja) (dialogi)
|
||
Producenci | Ocena | |
Charles Gassot
producent
|
||
Dominique Brunner
producent wykonawczy
|
||
Linda Bruce
producent wykonawczy
|
||
Claude Parnet
kierownik produkcji
|
||
Emmanuel Agostini
kierownik produkcji
|
||
Sylvie Duluc
kierownik produkcji
|
||
Marilla Elliott
kierownik produkcji
|
||
Marc Guidetti
kierownik produkcji
|
||
Didier Hoarau
kierownik produkcji
|
||
David Lueza
kierownik produkcji
|
||
Rachel Neale
kierownik produkcji
|
||
Eric Rodriguez
kierownik produkcji
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Fabrice Luchini
Pierre-Augustin Caron de Beaumarchais
|
6,5
|
|
Sandrine Kiberlain
Maria Teresa
|
||
Manuel Blanc
Gudin
|
||
Michel Aumont
Baron de Breteuil
|
||
Jean-François Balmer
Sartine
|
||
Jean-Claude Brialy
Abbot
|
||
Patrick Bouchitey
Pan Lejay
|
||
Évelyne Bouix
Pani Vigee Lebrun
|
||
Isabelle Carré
Rosine
|
||
José Garcia
Figaro
|
||
Alain Chabat
Kurtyzana na Wersalu
|
||
Pierre Gérard
Hrabia Prowansji
|
||
Judith Godrèche
Maria Antonina
|
||
Murray Head
Lord Rochford
|
||
Axelle Laffont
Mariette Lejay
|
||
Martin Lamotte
Hr. de la Blache
|
||
Guy Marchand
Członek sądu
|
||
Claire Nebout
Eon, rycerz
|
||
Michel Piccoli
Książę de Conti
|
8,0
|
|
Michel Serrault
Ludwik XV
|
10
|
|
Florence Thomassin
Marion Menard
|
4,0
|
|
Jacques Weber
Duc de Chaulnes
|
||
Jean Yanne
Louis Goezman
|
||
Dominique Besnehard
Ludwik XVI
|
||
André Oumansky
Premier Parlementu
|
||
Maka Kotto
Cezaire
|
||
Jeff Nuttall
Benjamin Franklin
|
||
Jay Benedict
Mężczyzna ubrany na szaro
|
||
Dominic Gould
Arthur Lee
|
||
Niels Dubost
Hr. Almaviva
|
||
Marc Dudicourt
Bartholo
|
||
Cecile Van Den Abeele
Suzanne
|
||
Etienne Draber
Brid'oison
|
||
Marie Delerm
Marceline
|
||
Séverine Ferrer
Lison-Cherubin
|
||
Roger Brierley
Drukarz
|
||
Patrice Laffont
Celnik
|
||
Richard Durden
Smith
|
||
Jean-Marie Besset
Desfontaines
|
||
Jean-Claude de Goros
Fanatyk
|
||
François Morel
Chłop w sądzie
|
||
David Gabison
Doublemain
|
||
Maurice Illouz
Portier w teatrze
|
||
Pascal Thomas
Krytyk teatralny
|
||
Alex Broutard
Krytyk teatralny
|
||
Sandrine Le Berre
Młodsza córka Contiego
|
||
Léon Clémence
Oficer dowodzący
|
||
Jean-Philippe Daguerre
Młody oficer w teatrze
|
||
Daniel Villattes
Wichrzyciel w teatrze
|
||
Jean Wassmer
Urzędnik sądowy
|
||
Robert Sandrey
Starszy asesor
|
||
Pierre Lopez
Młody człowiek w sądzie
|
||
Jean-Michel Geneste
Włóczęga w sądzie
|
||
William Doherty
Majordomus Rochforda
|
||
Patrice Le Guet
Majordomus Franklina
|
||
Bruno Lochet
Francuski strażnik więzienny
|
7,0
|
|
John Armstrong
Angielski oficer
|
||
Eric Wapier
Konsjerż Hortalesa
|
||
Romain Sellier
Angielski więzień
|
||
Marc Habib
Szambelan
|
||
Luc Teyssier D'Orfeuil
Strażnik w teatrze
|
||
Eloise Laffont
Dziecko
|
||
Violaine Barret
Kobieta w teatrze
|
||
Nicolas Vayssie
Młodzieniec w teatrze
|
||
Dominique Dheur
Mąż w teatrze
|
||
Frédéric Foucault
Mężczyzna na placu teatralnym
|
||
Xavier Cantat
Student na placu teatralnym
|
||
Jean-Christophe Fleith
Policjant
|
||
Pierre Arditi
Narrator (głos) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Laurent Balandras
Zwolennik Beaumarchaisa (niewymieniony w czołówce)
|
||
Roland Blanche
Charles Thévenot De Morande (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Michael Epp | ||
Emile Laisné
(główna pomoc techniczna)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Jean-Claude Petit | ||
Kostiumy | Ocena | |
Sylvie de Segonzac | ||
Marylin Fitoussi
(garderoba)
|
||
Montaż | Ocena | |
Véronique Parnet | ||
Marcela Figueroa
(asystent)
|
||
Georges-Henri Mauchant
(asystent)
|
||
Hélène Auzet
(montażysta negatywu)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Jean-Claude Petit
dyrygent
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Patrick Archambault
fryzjer
|
||
Laurence Azouvy
charakteryzator
|
||
Claude Belot
fryzjer
|
||
Jean-Pierre Berroyer
główny charakteryzator
|
||
Michèle Constantinides
charakteryzator
|
||
Catherine George
charakteryzator
|
||
Paul Le Marinel
główny charakteryzator
|
||
Annick Legout
charakteryzator
|
||
Denis Poulain
perukarz
|
||
Nikita Rae
charakteryzator
|
||
Nikita Rae
fryzjer
|
||
Kirstie Stanway
charakteryzator
|
||
Kirstie Stanway
fryzjer
|
||
Jessica Williams
charakteryzator
|
||
Jessica Williams
fryzjer
|
||
Scenografia | Ocena | |
Jean-Marc Kerdelhue
scenograf
|
||
Cécile Arlet Colin
dyrektor artystyczny
|
||
Marie-Noëlle Giraud
dekorator wnętrz
|
||
Karen Granger
dekorator wnętrz
|
||
John Bohan
główny architekt
|
||
Christian Gazio
główny rekwizytor
|
||
Nadine Hibon
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Frédéric Jourdan
stolarz
|
||
Arnaud Le Roch
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Boris Piot
konstruktor dekoracji
|
||
Claude Carliez
zbrojmistrz
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Hervé Bénard
operator dźwięku
|
||
Pascal Chauvin
efekty dźwiękowe
|
||
Marie-Blanche Colonna
montaż dialogów
|
||
Patrice Grisolet
montaż dźwięku
|
||
Dominique Hennequin
dźwięk
|
||
Benoît Le Louarn
operator dźwięku
|
||
Dominique Warnier
dźwięk
|
||
Roland Guillotel
mikser muzyki
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Catherine Molinaro
dobór obsady
|
||
Antoine Simkine
producent wykonawczy efektów wizualnych
|
||
Andy Bradford
kaskader
|
||
Philippe Lazoore
kaskader dublujący
|
||
Arnaud Borrel
fotosista
|
||
Laetitia Colombani
operator kamery (stażysta)
|
||
Pascal Gennesseaux
operator kamery
|
||
Marc Koninckx
operator steadicam
|
||
Sophie Coulaud
dodatkowy dobór obsady
|
||
Carine Crouzille
dodatkowy dobór obsady (asystent)
|
||
Pierre Darde
choreograf
|
Pozostałe
Proszę czekać…