Kobieta sukcesu 2018

Główną bohaterką jest Mańka (Agnieszka Więdłocha), szefowa firmy w wielkim mieście, której życie nagle wywraca się do góry nogami. Jej biznes pada ofiarą nieuczciwej konkurencji, związek z Norbertem (Mikołaj Roznerski) przeżywa kryzys, a pod drzwiami mieszkania kobieta zastaje Lilkę (Julia Wieniawa), młodszą siostrę uosabiającą… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 11 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Mikołaj Roznerski
jako Norbert
Bartosz Gelner
jako Piotr
Julia Wieniawa-Narkiewicz
jako Lilka, siostra Mańki
Małgorzata Foremniak
jako Bogna Kot
Tomasz Karolak
jako Radosław, prezes
Jędrzej Taranek
jako Kamil
Monika Krzywkowska
jako Ciocia
Ireneusz Czop
jako Wujek
Martyna Peszko
jako Sekretarka

Fabuła

Główną bohaterką jest Mańka (Agnieszka Więdłocha), szefowa firmy w wielkim mieście, której życie nagle wywraca się do góry nogami. Jej biznes pada ofiarą nieuczciwej konkurencji, związek z Norbertem (Mikołaj Roznerski) przeżywa kryzys, a pod drzwiami mieszkania kobieta zastaje Lilkę (Julia Wieniawa), młodszą siostrę uosabiającą chaos, tak obcy perfekcyjnej Mańce. W jej życie – za sprawą psa i przypadku – wkracza również Piotr (Bartosz Gelner), którego wbrew sobie i mimo serii nieporozumień zdaje się przyciągać. Jako przebojowa kobieta sukcesu Mańka nie zamierza się poddawać i skupia się na walce o przetrwanie firmy i zdemaskowanie oszustów! Czy nie straci przez to z oczu siostrzanej przyjaźni i szansy na coś nowego? opis dystrybutora

Gatunek
Komedia, Romans
Słowa kluczowe
kobieta, sukces, firma, praca zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2018-03-08 (kino), 2018-07-18 (dvd)
Dystrybutor
Next Film
Wytwórnia
Aktiv Media
Next Film (koprodukcja)
Kraj produkcji
Polska
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
106 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 9 wiadomości

Recenzje

Kolejny film romantyczny bez większych ambicji, naśladujący, nie żenujący, ale też nic nowego nieopowiadający. 4

Komedii romantycznej w Polsce dla niektórych bliżej do gatunku horror. Ostatnio mieliśmy kilka przebłysków, ale wyszło jak w powiedzeniu o jaskółce i wiośnie. Niestety Kobieta sukcesu jako film sukcesu nie odnosi, a użycie terminu „nowa” może dotyczyć tylko daty premiery. To kino, które robi skok na ciekawy temat związany ze społeczną zmianą myślenia – zaprzestania pogoni za statusem i poziomem high live. Jednak ta próba życia hygge jest gdzieś symulowana, nacisk postawiony na naśladowanie innych produkcji gatunku, a lekkość filmu i wtórność jest tak ogromna, że nie ma tu mowy o niczym poważnym. Rozluźniającym z pewnością, ale niewyróżniającym się w żaden sposób.

Naszą bohaterką jest błyskotliwa Mańka. Pyskata, będąca podręcznikowym przykładem silnej i niezależnej kobiety, tytułowej kobiety sukcesu. Takiej z magazynu GALA, która mimo że ma tak samo długą dobę jak każdy z nas, to potrafi zrobić więcej, więcej i więcej. Walczy dzielnie jako szefowa firmy, którą konsekwentnie nie nazywa korporacją. Jej wrogiem są wielkie rekiny, które odbierają jej klientów. Zajmuje się sprzedażą produktów dla zwierząt. Traci ważnego klienta i jej firma staje się tonącym statkiem. Nie ma zamiaru jednak z niego uciekać, gdyż wie, że propozycja, którą zaoferowali jej konkurenci na rynku jest korzystniejsza finansowo, ale gorsza jakościowo – a wyniki i badania są podrobione. Ideowa Mańka nie ma zamiaru porzucić tej sprawy. Nie w głowie jej comfort zone.

I to mogłoby być bardzo ciekawe. Młoda, ostra i zajadła kobieta stojąca w obronie przyzwoitości oraz moralności na rynku, walcząca z molochem o jakość produktu, a nie tylko słupki sprzedażowe. Sprzeciwiająca się kapitalizmowi i szklanym budynkom, ludziom w białych koszulach, spod których nie słychać bicia serca, a nerwowy puls, jak się dorobić. Jednak film sam porzuca tę szansę, bo o wiele łatwiej jest podpatrzeć zagraniczne produkcje, próbować zrobić uroczą, pełną afrodyzjaków komedię omyłek, gdzie od początku będziemy wiedzieć do czego to wszystko zmierza. Przewidywalność nie byłaby tu tak karalna, gdyby nie pustostan w trakcie filmu. Mamy różne sceny poklejone porządnie, ale bez żadnej fantazji ich kreacji.

Na dodatek obecność zwierząt w tym filmie podnosi jego akcje, ale w bezczelny sposób, szantażując nas. Oczywiście, że to rozczula. Kobieta sukcesu niektórymi scenami chyba próbuje nieudolnie naśladować Debiutantów. A pieski są o wiele bardziej naturalne w swoich rolach, niż aktorzy, którzy grają postaci skonstruowane na powtórzeniach – kopiuj + wklej z innych produkcji. Ona wygadana, z dziarskim charakterem, on niby pewny siebie, ale wrażliwy, niesamowicie przystojny, ciepły, będący całkowitym zaprzeczeniem jej poprzedniego mężczyzny. To bajka, która udaje, że opowiada o prawdziwym życiu. Chwilami jej się to udaje podczas dywagacji o przetrwaniu w Warszawie, ale to naprawdę ulotne momenty.

Film jest błyskotliwy i ma jakieś ambicje, ale ostatecznie nie opowiada ani nic nowego, ani żadnym innowacyjnym sposobem, bez serca i ducha. Produkcja wygląda jakby leciała na automatycznej skrzyni biegów. Niestety Kobieta sukcesu to kolejna polska produkcja, przy której widz odczuwa jakby przeżywał Dzień Świstaka.

1 z 1 osoba uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 1

i_darek1x 2018-07-18 4

Strasznie to wszystko naiwne ;) Ale Agnieszka Więdłocha jest fajna ! Film lekki,łatwy i naiwny …Ale obejrzeć można ;)

Współtworzą