Escape Room 2017/II

Film opowiada o grupie znajomych, która postanawia uczcić urodziny przyjaciela w wyjątkowy sposób. Wynajmują nowy, tajemniczy escape room, wokół którego krążą niepokojące opowieści. Gdy docierają na miejsce, zostają rozdzieleni i trafiają do innych pomieszczeń. Sytuacja, którą biorą za niewinny żart, zaczyna budzić w nich… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 13 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Evan Williams
jako Tyler
Annabelle Stephenson
jako Natasha
Elisabeth Hower
jako Christen
Dan J. Johnson
jako Anderson
John Ierardi
jako Conrad
Kelly Delson
jako Tabby
Iris Avalee
jako Hadlee
Darrel Cherney
jako Grate, detektyw
Cathy Diane Tomlin
jako Spell, detektyw
Cali Fredrichs
jako Pielęgniarka
Lance Caraway
jako Bezdomny
David Hill
jako Valet

Fabuła

Film opowiada o grupie znajomych, która postanawia uczcić urodziny przyjaciela w wyjątkowy sposób. Wynajmują nowy, tajemniczy escape room, wokół którego krążą niepokojące opowieści. Gdy docierają na miejsce, zostają rozdzieleni i trafiają do innych pomieszczeń. Sytuacja, którą biorą za niewinny żart, zaczyna budzić w nich stopniowo coraz większe przerażenie. Okazuje się, że muszą w ciągu godziny wydostać się z labiryntu pokojów-zagadek. Tylko w ten sposób mogą uratować porwaną przyjaciółkę i ocalić własne życie. Oprócz rozwiązywania makabrycznych łamigłówek, ich zadaniem będzie odkrycie tożsamości mężczyzny, który ich uwięził. opis dystrybutora

Gatunek
Horror
Słowa kluczowe
publiczna nagość, naga pierś

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2018-01-19 (kino), 2017-06-09 (świat), 2018-05-17 (dvd)
Dystrybutor
Forum Film Poland
Wytwórnia
Escape Productions
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Escape (tytuł roboczy)
Czas trwania
81 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 4 wiadomości

Recenzje

Przerysowana opowiastka i bujdy na resorach. Nie jest to przecinek, a tym bardziej kropka. Film do zapomnienia. 2
  • 2018-01-18
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Escape Room opowiada historie paczki przyjaciół. Dziewczyna organizuje kolacje i przyjęcie urodzinowe dla swojego chłopaka. W ramach prezentu postanawia wręczyć całej szóstce bilety do Escape Roomu. Wszyscy razem decydują się podjąć wyzwanie. Pozbawieni komórek, zegarków, portfeli i innych drobiazgów oczekują wielkiej frajdy, ale nie wiedzą, co tak naprawdę na nich czeka.

Ileż to już razy taki prosty liniowy zapis fabuły, miał miejsce w kinie? Escape Room to taka opowieść o trudnych sprawach młodzieży. Bogate dzieciaki, które gdzieś tam próbują się na siłę afiszować z tym, co mają. Pierwsze sceny idealnie to pokazują. Już pomijając całą masę ujęć na pustych amerykańskich ulicach i jakiś występek z pijakiem, to wygląda na to, że mamy do czynienia z prostą reklamą męskich tabletek. Kuriozalne, przepełnione zadufaniem i przeświadczeniem, że ktoś to łyknie… Kto jest adresatem tego filmu?

W Escape Roomie liczą się pieniądze, prestiż, po prostu to, co możemy dostać, wszystko, co namacalne. Sama warstwa wizualna filmu jest absolutnie fatalna. Pod każdym względem Escape Room jest zamknięty w pokoju. I nie jest to bynajmniej pozytyw. Realizacja skracana jest w rytmie budżetowych luk. Obraz płytki, brak przestrzeni, wynika to z tego, że kamera ciągle prowadzi nas na obrzeżu. Nie widzimy całości wnętrza, wszystko jest montowane na zasadzie…widzimy to, co dany bohater w tej tylko i wyłącznie chwili. Twórczość na jedną, dwie kamery [w filmie tego typu] to absurd! Idealnym przykładem, świeżego filmu z gatunku horror, który pięknie pokazuje wnętrza i przestrzeń jest Obecność. James Wan serwuje nam bogate marsze i możliwość poczucia każdego metra kwadratowego.

Mówimy o pokoju, więc nie można zapomnieć o tych zagadkach. Kiedy próbujemy rozwiązać to wszystko, poczuć się pełnoprawnym bohaterem akcji, twórca nie daje nam takiej okazji. Nie możemy spróbować swoich sił, narzucany jest reżimowy rytm. Dzieciaki, które świecą jak latarnia prostotą umysłu i grubym portfelem rodzica, są prowadzone jak po sznurku, my oczywiście nie widzimy całości pokoju, ale oni co kilka chwil, schematycznie odkrywają, co do czego pasuje, gdzie ten kluczyk… Każdy w równych odstępach ma swoje pięć minut. Oczywiście postać solenizanta zostawia daleko w tyle swoich partnerów. Żywy Sherlock Holmes. Przecież i tak wiadomo, jak się to skończy. Kolejnym punktem jest dramaturgia filmu i źle położony nacisk na potencjalnie niezłe wątki. Możemy zauważyć tutaj bardzo nieudaną próbę stworzenia czegoś na bazie serii Piła. W najnowszej odsłonie Piły mamy sporo podobnych cięć, problemów z montażem i nędzną fabułę. Problem w tym, że sama Piła:Dziedzictwo jest mizerna, a nowy Escape Room jeszcze gorszy. Aktorstwo momentami wygląda jakby ktoś (zakładam, że reżyser) powiedział na planie… Panowie i panie teraz gramy smutek i tacy pozostawieni na pastwę losu aktorzy próbują wydobyć z siebie jakieś tam emocje. Przypominają sobie jak kilka dni temu jedli rozgotowane pierogi albo musieli stać w długiej kolejce i stracili dobrych 30 minut. Na takim podłożu dobrego filmu nie da się zrobić. Taka troszkę polska telenowela czy argentyński paszkwil, natomiast nie ma to nic wspólnego z filmem grozy, a tym bardziej pełnokrwistym horrorem.

Escape Room jest taką zmanierowaną opowieścią, troszkę przygodą. Zostawia widza z brakiem odpowiedzi. Przerysowana opowiastka i bujdy na resorach. Inteligencja to temat, który chciał być wzniesiony na piedestał, w rezultacie został gdzieś tam w klatce konia wyścigowego. Ugrzązł i nie wystartował. Escape Room to żenująca odpowiedź na nasze rozbudzone apetyty. Nie jest to przecinek, a tym bardziej kropka. Film do zapomnienia.

Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 1

i_darek1x 2018-03-08 6

Pokoje z niespodziankami ! ;) Dziewczyna daje chłopakowi jako prezent wejściówkę do "Escape Room" …i niespodzianek nie brakuje ;) Film fajny i dobrze się ogląda .Może będzie cd .. ?

Współtworzą