Planeta Singli 2 2018

Ania (Agnieszka Więdłocha) marzy o ślubie, ale jej chłopak, Tomek (Maciej Stuhr), jeszcze o tym nie myśli. Tymczasem kobietą interesuje się przystojny i bogaty Aleksander (Kamil Kula).

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 22 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Maciej Stuhr
jako Tomek Wilczyński
Agnieszka Więdłocha
jako Ania Kwiatkowska
Piotr Głowacki
jako Marcel Galiński
Tomasz Karolak
jako Bogdan
Danuta Stenka
jako Krystyna Kwiatkowska, matka Ani
Aleksandar Milicevic
jako Radek Zawadzki
Kamil Kula
jako Aleksander
Izabella Miko
jako Beata, piosenkarka
Witold Paszt
jako Witold Paszt
Mateusz Biernat
jako Olaf

Fabuła

Związek Ani (Agnieszka Więdłocha) i Tomka (Maciej Stuhr) przeżywa poważny kryzys. On, showman-celebryta wcale nie ma zamiaru się ustatkować. Ona z kolei chce poważnego związku. Tymczasem na horyzoncie pojawia się Aleksander - zauroczony Anią milioner, właściciel aplikacji Planeta Singli, przekonany, że nikt inny nie pasuje do niego bardziej niż romantyczna nauczycielka muzyki. opis dystrybutora

Gatunek
Komedia, Romans
Słowa kluczowe
miłość, boże narodzenie, relacja mężczyzna-kobieta, kobieta zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2018-11-09 (kino), 2018-11-23 (świat), 2019-03-20 (dvd)
Dystrybutor
Kino Świat
Wytwórnia
Gigant Films
Kraj produkcji
Polska
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
119 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 8 wiadomości

Recenzje

Planeta Singli udowadnia, że w Polsce można robić kreatywne, nieobrażające inteligencję widza, czarujące komedie romantyczne. Lekkie nie musi być synonimem głupiego. 7

Polska komedia romantyczna. Hasło powodujące alergie albo chór jednoznacznego: znowu? Udana polska komedia romantyczna? Tym razem śmiech, pukanie się w czoło albo po prostu oksymoron. Planeta Singli 2 po raz drugi, skuteczniej niż przy pierwszym podejściu udowadnia, że ten gatunek w Polsce może mieć ambicje i nie jest na przegranej pozycji. Czarujące, urocze i nieubliżające inteligencji widza. Bez czkawki narracyjnej i kompletnego odseparowania od rzeczywistości.

Wracamy do pary przyjaciół, która przestała nią być promując wynalazek umożliwiający prosty sposób na poradzenie sobie z samotnością – Ani i Tomka. Rozpoczynamy w momencie, gdzie komedie romantyczne zazwyczaj się kończą. Okazuje się, że narrator w tle nie może powiedzieć: żyli długo i szczęśliwie. Na początek dostajemy scenę z wymianą ognia pomiędzy bohaterami i szybki rozpad ich związku. Nie jest to ciosem tylko dla nich, ale będzie również dla milionów użytkowników aplikacji Planeta Singli, którzy traktowali parę jako dowód na skuteczność i sens aplikacji oraz pokładali wiarę, że można we współczesnym świecie kochać, bez zająknięcia. Jednak będą musieli jeszcze chwilę poudawać z powodów zawodowych, świątecznego show w telewizji, że są parą. Zrobią to dla Marcela, niezmiennie służącego wsparciem, hiperaktywnego i kreatywnego chłopaka, dyrektora projektu, którego obydwoje kochają. Zaraz obok rozgrywa się drugi kryzys miłosny pomiędzy znanymi nam również Olą i Bogdanem. Tym razem, tak naprawdę to kryzys raczej Bogdana i jego poczucia męskości, napędzany instruktorem jogi Oli, będzie determinował trudne dla ich związku sytuacje. Karuzela się kręci, Ania z Tomkiem ćwiczą na planie udawanie, a z obydwu stron czają się postaci, które tylko czekają na problemy w ich związku.

Planeta Singli 2 to rześka produkcja, ze sporą fantazją i komediowym materiałem super jakości i nieznoszonym. Świetnie splata romantyczne tony z dystansem wobec wszystkiego i wszystkich oraz puszczaniem oka w stronę widza. Kino bardzo błyskotliwie ogrywające konwencje kina romantycznego. Doskonale czerpie z werwy i po części pomysłu fabularnego Bridget Jones 3. Bardzo aktualnie brata się z nowoczesnymi technologiami, ale nie jest usilnie odmładzane, nie wstrzykuje sobie botoksu i jest miejsce na prezentacje budowania relacji kilku pokoleń. Ku pokrzepieniu serc. Totalnie bez kompleksu, brawo.

Sam Akina też wie, jak wyciągnąć z aktorów, to co potrafią najlepiej i zrobić z nich charakterne postaci, a nie snujące się sylwetki odczytujące ckliwe i intencjonalne dialogi. Ania jest konsekwentnie delikatną i wrażliwą dziewczyną, ale inteligencji, charyzmy i wyskoków temperamentu nikt jej nie odmówi. To jest rola dla Agnieszki Więdłochy – taki shake emocji, bez przerysowania. Maciej Stuhr jako Tomek, duży chłopiec, który dalej nie potrafi rozstać się ze swoimi krótkimi spodenkami, coraz bardziej zagubiony w poszukiwaniu atencji wśród anonimowych osób przed ekranami jest zagrany z klasą, a do tego Maciej dodaje to co również wychodzi mu znakomicie, ale bez pajacowania – komediowego sznytu. Piotr Głowacki jako Marcel to nieprzekombinowane łączę między Anią, a Tomkiem z własnym wątkiem osobistym również wypada krzepko. Nie zapominajmy o Tomaszu Karolaku i Weronice Książkiewicz, którzy tworzą tutaj niespięty duet i lecą iskry. Nawet jeżeli już to widzieliśmy w ich wykonaniu, to ma siłę rażenia i się po prostu sprawdza. Właściwie nie ma tutaj przezroczystych postaci, są występy gościnne, które wprowadzają dynamikę i też tworzą lekką, ale jednak widoczną i celną szyderę z telewizyjnego show. To co, że do siebie nie pasuje. Ma być dużo, z pompą i robić to, co właśnie Planeta Singli 2 unika zmyślnie – bodźcami otumaniać widza, karmić fast foodem i nie traktować go na swoim poziomie.

Planeta Singli 2 schlebi oczywiście wielu gustom. Afirmuje życie. Nie jest wielkim ciężarem intelektualnym, ale nikt nie udaje, że ma być inaczej oraz dodaje, że lekkie nie musi być synonimem głupiego. Jeżeli w Polsce mają powstawać komedie romantyczne to tak zgrabne, jak Planeta Singli 2, która podnosi poprzeczkę gatunkowi i zaprzecza traktowaniu go w Polsce bardzo niechlujnie, jak produkcje tworzone w fabryce, na automatach. Film ten jest trochę singlem, z pewnością nie na naszej planecie, ale w naszym kraju.

1 z 1 osoba uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Główne zdjęcia rozpoczęły się 10 marca w Warszawie. zobacz więcej

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 2 powiązane

Komentarze 7

i_darek1x 5

Lekka ,łatwa i przyjemna kontynuacja komedii rom. Główna obsada nie zawodzi po raz kolejny . Z przyjemnością zobaczę kontynuację ;)

Martynka24

Świetny film! Oglądałam razem z chłopakiem i bardzo dobrze się przy nim bawiliśmy.
Jeżeli ktoś chciałby go obejrzeć w dobrej jakości polecam to samo miejsce w którym my go oglądaliśmy.
[link usunięty]

LakiLou 9

Po pierwszej rewelacyjnej części obawiałem się kontynuacji, że już nie będzie tak dobra. Na całe szczęście się myliłem, bo znowu udało się stworzyć świetną komedie romantyczną z dwójką świetnych bohaterów.

Shanon

Czy zna ktoś tytul piosenki ktora byla na koncu filmu?? Podczas napisów koncowych??

pajki_filmaniak 8

jedynka minimalnie lepsza trzyma poziom na walentyki 3 czesc

Współtworzą