Też go kocham 2018

Juliet, Naked

Annie (Rose Byrne) mieszka w sennym miasteczku na wybrzeżu Anglii. Jej chłopak, Duncan (Chris O'Dowd) jest nauczycielem i ma totalną obsesję na punkcie Tuckera Crowe'a (Ethan Hawke) - muzyka, który po spektakularnym debiucie dosłownie zapadł się pod ziemię. Będąc wielkim fanem artysty, Duncan cały wolny czas spędza na… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 10 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Ethan Hawke
jako Tucker Crowe
Rose Byrne
jako Annie
Chris O'Dowd
jako Duncan
Jimmy O. Yang
jako Elliot
Lily Newmark
jako Carly
Azhy Robertson
jako Jackson Crowe
Ayoola Smart
jako Lizzie Crowe
Johanna Thea
jako Rosie
Nina Sosanya
jako Natalie
Denise Gough
jako Gina
Georgina Bevan
jako Młoda Julie
Michael Chapman
jako Opalający się na leżaku

Fabuła

Annie (Rose Byrne) mieszka w sennym miasteczku na wybrzeżu Anglii. Jej chłopak, Duncan (Chris O'Dowd) jest nauczycielem i ma totalną obsesję na punkcie Tuckera Crowe'a (Ethan Hawke) - muzyka, który po spektakularnym debiucie dosłownie zapadł się pod ziemię. Będąc wielkim fanem artysty, Duncan cały wolny czas spędza na prowadzeniu strony internetowej poświęconej twórczości Crowe'a. Pewnego dnia w jego ręce wpada prawdziwy skarb - taśma demo, zawierająca wczesne kompozycje piosenkarza. Podekscytowany nagraniami Duncan zapomina o całym świecie i... o Annie. Ta postanawia się zemścić, publikując nieprzychylne komentarze na jego blogu. Nieoczekiwanie wpisy te zwracają uwagę samego Crowe'a. Muzyk i Annie zaczynają prowadzić tajną korespondencję. Od słowa do słowa między rozdzieloną oceanem parą budzi się głębsza relacja. opis dystrybutora

Gatunek
Komedia, Dramat, Romans, Muzyczny
Słowa kluczowe
zdrada, samolot, lesbijka, ciąża zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2018-08-24 (kino), 2018-01-19 (świat)
Dystrybutor
Kino Świat
Wytwórnia
Apatow Productions
Bona Fide Productions
Ingenious Media zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
105 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 2 wiadomości

Recenzje

Historia jakich wiele, zaprezentowana w dobry sposób. Z kilkoma zgrabnymi pomysłami i jednym dużym „ale"… 6
  • 2018-08-15
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Na napływające zza granic komedie obyczajowe można czekać z wyciągniętym terminarzem. Zapisujemy i idziemy, taki układ. Umilają dzień lekką formą, są świetnym przecinkiem i zgrabną puentą, kiedy oglądamy je z drugą połową. Niejednokrotnie zachwyciły poziomem, oczarowały humorem i pokazały, że daleko nam na krajowym podwórku do ideału. Czas na Też go kocham.

Annie (Rose Byrne) mieszka w miasteczku na wybrzeżu Anglii. Jej chłopak, Duncan (Chris O'Dowd) ma obsesję na punkcie sławnego niegdyś muzyka rockowego Tuckera Crowe’a (Ethan Hawke). Od wielu lat zbiera materiały o karierze swojego idola, którego przygoda z muzyką zakończyła się w tajemniczy sposób. Pewnego dnia w jego ręce wpada prawdziwy skarb —taśma demo, zawierająca wczesne kompozycje piosenkarza. Podekscytowany nagraniami Duncan zapomina o całym świecie i… o Annie. Bohaterka nie czerpie przyjemności z obsesji partnera. Postanawia dać temu wyraz, komentując na forum recenzję Duncana. Sprawy się komplikują, kiedy do kobiety odzywa się sam Tucker Crowe. Od słowa do słowa między rozdzieloną oceanem parą budzi się głębsza relacja.

Historia jakich wiele, zaprezentowana w dobry sposób. Z kilkoma zgrabnymi pomysłami i jednym dużym „ale"… Warto przy tym zwrócić uwagę na moc scenariusza i bardzo trudne sceny zbiorowe. Rytm nabija Ethan Hawke. Postacie delikatnie zarysowane, jedynie przedstawione zyskują wraz z wejściem każdej linii satyry, gagu… Uwagę skupia ta lekkość w przeniesieniu humoru na płynny oraz życiowy scenariusz. Dialogi wyolbrzymiają ułomności bohaterów, przez co są nam bliżsi, a ocknięcie z tej aury i chwila rozsądku nadają ciepły klimat, wiążą nas na dłużej z całą historią. Śmiech spaja i prowadzi akcję. Wspomniany wyżej Pan Hawke to dopełnienie i efekt pracy reżysera planu, który koordynuje tempo sceny, ustawienie aktorów, zgranie kamer. Ujęcia muszą zgrywać się ze sobą. Innymi słowy, żeby aktorzy grali tak samo, a montażysta nie miał beznadziejnego materiału do obróbki. Scena w szpitalu i koordynacja całości wymagała mnóstwa pracy, Hawke wraz z wejściem każdej postaci musiał oddać realizm i absolutnie wczuć się we wcześniej wykreowaną relację. Niestety pojawia się jeden, ale spory mankament fabularny. Zakończenie można porównać do meczu piłkarskiego. Dobra pierwsza połowa, po przerwie kilka szybkich akcji i nasza drużyna prowadzi 3 do 0. Potem brak koncentracji, konsekwencji i drużyna traci dwa gole. Po meczu zostajemy ze zwycięstwem, ale każdy ma „coś” do dodania o zakończeniu i fatalnej postawie obrony.

Od strony technicznej, produkcji niczego nie brakuje. Reżyser wysokiej klasy – Jesse Peretz pracował już przy kilku serialach (np. GLOW, Orange Is the New Black). Talent pokazał w teledyskach zespołu Foo Fighters (The One, Learn to Fly). Trio aktorskie to strzał w dziesiątkę. Chris O'Dowd jako Duncan, w połączeniu z obłędnym pomysłem na postać i mamy wygrane półtony. Chłopak wie jak grać.

Produkcja nie zmieni biegu rzeki, nie jest czymś przełomowym. Odbiór jest sprzeczny, mimo wielkiej sympatii i humoru, nie ma miejsca na głębokie przemyślenia.

Też go kocham umili czas każdemu, o każdej porze. Sporo śmiechu, świetne postaci i ciepły klimat. Delikatny, niezobowiązujący kontakt ze sztuką. Warto skorzystać w towarzystwie drugiej połowy.

Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Film został nakręcony w całości w Anglii, choć część filmu rozgrywa się w Nowym Jorku. zobacz więcej

Komentarze 1

ArucardPL 2018-09-03 8

Kolejna udana ekranizacja prozy Hornby’ego <3

Współtworzą