Prawda czy wyzwanie 2018

Truth or Dare

Lucy Hale (Słodkie kłamstewka) i Tyler Posey (Teen Wolf: Nastoletni wilkołak) w horrorze, w którym zwykła popularna gra „Prawda czy wyzwanie” zamienia się w śmiertelne zagrożenie, kiedy ktoś – lub coś – karze tych, którzy skłamią…

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 24 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Lucy Hale
jako Olivia
Tyler Posey
jako Lucas
Violett Beane
jako Markie Cameron
Sam Lerner
jako Ronnie
Landon Liboiron
jako Carter
Nolan Gerard Funk
jako Tyson Curran
Sophia Ali
jako Penelope
Hayden Szeto
jako Brad
Brady Smith
jako Roy Cameron
Morgan Lindholm
jako Alexis Podell
Tom Choi
jako Oficer Han Chang
Aurora Perrineau
jako Giselle

Fabuła

Lucy Hale (Słodkie kłamstewka) i Tyler Posey (Teen Wolf: Nastoletni wilkołak) w horrorze, w którym zwykła popularna gra „Prawda czy wyzwanie” zamienia się w śmiertelne zagrożenie, kiedy ktoś – lub coś – karze tych, którzy skłamią… opis dystrybutora

Gatunek
Horror
Słowa kluczowe
krew, morderstwo, strzał w głowę, zdrada zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2018-04-20 (kino), 2018-04-12 (świat), 2018-09-20 (dvd)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Wytwórnia
Blumhouse Productions
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Blumhouse's Truth or Dare (tytuł niezdefiniowany)
Czas trwania
100 minut
Budżet
3 500 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 2 wiadomości

Recenzje

Zmarnowany potencjał... 4
  • 2018-05-02
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Twórcy kina grozy prześcigają się w wymyślaniu nowych pomysłów na horrory. Pod pióro scenarzystów nie tylko brane są już legendy i mity, ale także… gry towarzyskie. Przykładem takiego filmu jest Prawda czy wyzwanie, najnowsze dzieło od Blumhouse Productions – studia, które wydało na świat takie hity, jak seria "Paranormal Activity", Sinister czy Noc oczyszczenia.

Główna bohaterka filmu o imieniu Olivia wyrusza wraz z przyjaciółmi na wiosenne wakacje do Meksyku. Poznaje tam chłopaka, który proponuje grupce przyjaciół wzięcie udziału w grze "Prawda czy wyzwanie?". Popularna rozrywka staje się zalążkiem niebezpiecznych wydarzeń, które mogą zakończyć się utratą życia. Jeśli chcesz przetrwać musisz powiedzieć prawdę lub wykonać ekstremalnie trudne zadanie.

Sam koncept wydaje się całkiem intrygujący. Na warsztat wzięta została bowiem popularna gra rozrywkowa, która dawała twórcom spore pole do popisu. No właśnie, dawała. Przede wszystkim tej historii brakuje interesujących charakterów, dzięki którym widz mógłby z większym zaangażowaniem kibicować i oglądać ich zmagania w kolejnych próbach oszukania przeznaczenia. Postacie są nam jednak strasznie obojętne, a ich zgony nie robią większego wrażenia. Widać w zasadzie od początku, że twórcy robili horror z myślą o PG-13, co już samo w sobie nie wróży najlepiej, jeśli chodzi o ten gatunek filmowy.

Najbardziej w tym wszystkim kuleje jednak scenariusz. Prawda czy wyzwanie zdaje się być idealnym przykładem na to, jak napisać schematyczny horror, który pomimo niezłego pomysłu odhacza wszystkie najważniejsze elementy na liście. Zadania są monotonne, relacje pomiędzy bohaterami nie emocjonują, a kolejne minuty, które mają nam odpowiedzieć na pytanie, jak w ogóle doszło do rozpoczęcia morderczej gry, są po prostu nieciekawe.

Jak na horror bardzo mało w tym wszystkim grozy. To co miało takową dostarczać – czyli powykręcane twarze mówiące "Prawda czy wyzwanie?" – budzi raczej śmiech politowania. Film Jeffa Wadlowa nie spełni oczekiwań wyrafinowanego fana tego zacnego gatunku. Jego film należy traktować bardziej w kategoriach czarnej komedii – i jeśli dopracowano by go pod tym względem, to wówczas moglibyśmy mówić o czymś całkiem udanym.

Prawda czy wyzwanie to film zmarnowanej szansy. Finałowe rozstrzygnięcie – o ile można je tak nazwać – jest niesatysfakcjonujące. Jeśli miałbym okazję zagrać z twórcami obrazu w tytułową grę, to zadałbym im proste pytanie – czy mieli oni pomysł na zakończenie tej historii? Jeśli odpowiedzieliby twierdząco, to prawdopodobnie staliby się jedną z ofiar.

0 z 1 osoba uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Film został nakręcony w okresie od 7 czerwca do 12 lipca 2017 roku. zobacz więcej

Komentarze 2

pajki_filmaniak 2018-04-29 7

może nie straszy na maksa ale też nie nudzi i dobrze wymyślone pytania co do prawdy i wyzwania więc do kina śmiało można się wybrać!!!

i_darek1x 2018-07-04 4

Może komuś się spodoba ? Ja liczyłem na coś bardziej interesującego ? Dziecinada i tyle ;) Spokojnie film mógł mieć tytuł :"sranie czy sikanie" ;) To by trochę było zabawne ;) Ogólnie szału nie ma t tyle !

Współtworzą