George Michael: Inna historia 2005

George Michael: A Different Story

Trwający 95 minut film opowiada o życiu jednej z największych gwiazd muzyki pop – od rozpoczęcia kariery z grupą Wham! aż do ostatnich solowych sukcesów. Film jest swoistą spowiedzią, piosenkarz nie pomija nawet tak pikantnych szczegółów, jak pamiętne aresztowanie w toalecie w Los Angeles, gdzie uprawiał seks.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Obsada Zobacz pełną obsadę

George Michael
jako On sam
Sting
jako On sam
Mariah Carey
jako Ona sama
Elton John
jako On sam
Noel Gallagher
jako On sam
Simon Cowell
jako On sam
Geri Halliwell
jako Ona sama
Boy George
jako On sam
Andrew Ridgeley
jako On sam
Kenneth Goss
jako On sam
Martin Kemp
jako On sam
Pepsi & Shirlie
jako Oni sami

Fabuła

Trwający 95 minut film opowiada o życiu jednej z największych gwiazd muzyki pop – od rozpoczęcia kariery z grupą Wham! aż do ostatnich solowych sukcesów. Film jest swoistą spowiedzią, piosenkarz nie pomija nawet tak pikantnych szczegółów, jak pamiętne aresztowanie w toalecie w Los Angeles, gdzie uprawiał seks. opis dystrybutora

Gatunek
Dokumentalny, Biograficzny, Muzyczny

Szczegóły

Premiera
2007-07-06 (kino), 2005-02-16 (świat)
Dystrybutor
Vivarto
Kraj produkcji
Wielka Brytania
Czas trwania
93 minut

Recenzje

Szkoda czasu 2
  • 2007-07-28
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Choć w życiu nie oglądałam wiele filmów biograficznych, to jednak tym razem postanowiłam go zobaczyć. Niestety, niepotrzebnie. Film jest bez ładu i składu, poza ogromną dawką muzyki, bo w końcu główny bohater odrobinę zmienił w światku muzyczym podczas swojego życia. Nie możemy się oszukiwać, George Michael to niekwestionowana megagwiazda muzyki pop. Więc prędzej czy później nakręcono by o nim dokument. Przypadek chciał, że zrobił to Southan Morris. Niestety ze skutkiem opłakanym. Nie jest to film na miarę świecącej gwiazdy, aczkolwiek George'a Michaela gwiazda powoli gaśnie. A film jest bo jest, dużo muzyki, fragmenty koncertów, wręczania nagród. I szczerze, jeśli nie lubisz muzyki tego piosenkarza film zanudzi cię na śmierć. Wysłuchasz tylko monotonnej gadki o życiu, homoseksualizmie, twórczości i innych istotnych rzeczy według artysty. Rola scenarzysty George'a Michaela chyba przerosłą, miał dobre chęci, tylko jakoś nie do końca mu się udało. Szczerze to nie ma sposobu na obejrzenie tego 90 minutowego seansu do końca. Tak jak mało znany reżyser, tak i film szybko zostanie zapomniany, no chyba że "pożrą" go media. Lubię muzykę, oglądam dużą ilość teledysków tygodniowo i znaczną część czasu spędzam na słuchaniu muzyki. Pamiętam jak będąc małą dziewczynką wybrałam się do kina na film o zespole Spice Girls. To było coś, choć oczywiście nie ominęła go krytyka, to mi jako dziecku się podobał. Nawet teraz oceniłabym go na 6/10, ponieważ miał jakiś sens, przemyślany scenariusz. Temu filmowi niestety tego brakuje. Moja ocena to 2/10 i to wyłącznie za muzykę.

1 z 6 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 1

Avatar square 200x200

i_darek1x 2016-12-26 6

George Michael nie żyje. Piosenkarz miał 53 lata. Zmarł w Boże Narodzenie !

Współtworzą