Nic doustnie 1997

Nil by Mouth
Film

Debiut reżyserski Gary’ego Oldmana to próba rozliczenia się z demonami swojego dzieciństwa. Zbiorowym bohaterem filmu jest instytucja rodziny. Nic doustnie ukazuje upadek tej instytucji. Sadystyczny Ray (Ray Winstone) i młody Billy (Charlie Creed-Miles) są uzależnieni od alkoholu, narkotyków, a przede wszystkim od… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
  • oraz innych 5 nagród, 2 nominacje i 3 udział w konkursie zobacz więcej
Ray Winstone
jako Ray
Kathy Burke
jako Valerie
Laila Morse
jako Janet
Edna Doré
jako Kath
Jon Morrison
jako Angus
Jamie Foreman
jako Mark
Steve Sweeney
jako Danny
Terry Rowley
jako Mistrz ceremoni w klubie
Sam Miller
jako Komik w klubie
Leah Fitzgerald
jako Michelle

Debiut reżyserski Gary’ego Oldmana to próba rozliczenia się z demonami swojego dzieciństwa. Zbiorowym bohaterem filmu jest instytucja rodziny. Nic doustnie ukazuje upadek tej instytucji. Sadystyczny Ray (Ray Winstone) i młody Billy (Charlie Creed-Miles) są uzależnieni od alkoholu, narkotyków, a przede wszystkim od rodzinnej przeszłości, która była naznaczona brakiem uczuć, brutalnością i zagubieniem. Mężczyźni nie zauważają, że poprzez swoje zachowanie niszczą nie tylko siebie, ale także ludzi, których kochają. coledunham

Gatunek
Dramat
Słowa kluczowe
krew, budka telefoniczna, więzienie, morderstwo zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1998-02-27 (kino), 1997-05-08 (świat)
Dystrybutor
Vision
Wytwórnia
SE8 Group
EuropaCorp
Kraj produkcji
Francja, Wielka Brytania
Inne tytuły
Ne pas avaler (Francja)
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
128 minut
Budżet
9 000 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Nic doustnie jest debiutem reżyserkim Gary'ego Oldmana. zobacz więcej

Wpadka

Na parkingu przed supermarketem widoczny jest mikrofon na wysięgniku. zobacz więcej

Komentarze do filmu 2
dawidek98 8

Ray Winstone w swojej życiowej kreacji. Dał z siebie wszystko – był fenomenalny. Ale to nie wszystko: niesamowicie błyskotliwe dialogi, tematyka nizin społecznych, nastolatka, który stał się degeneratem oraz absolutnie ujmująca muzyka i ukazanie ciemnych stron Londynu. Gary Oldman pokazał klasę tym filmem, jest wielki. Żadnych wzajemnych relacji – z tym samym problemem mierzą się ludzie od zarania dziejów. Z kogo się śmiejecie? Sami z siebie się śmiejecie.

Czudi 6

Trudny – Oglądało mi się go ciężko. Niestety nie tylko ze względu na tematykę. Nie wiem dlaczego nie trafił do mnie jako całość. Poszczególne postacie, sceny potrafią zaintrygować, ale już dłuższy fragment jest meczący.

Cały czas brakowało mi jakiegoś spoiwa między postaciami, coś co by tłumaczyło ich wzajemne relacje. Przy czym chodzi mi o taka poza werbalną chemię, a nie monolog wyrodnego ojca, o tym jakim jego gnojem był jego własny rodzic.

Film nie jest zły. Podoba mi się przedstawienie dołów społecznych na Wyspach, lepszy w tym jest Meadows, ale to rzecz gustu. Brud, zepsucie, zniszczeni ludzie, miejsca i całe dzielnice dają się odczuć jako realne. Przemoc przedstawiona została bez żadnych ozdobników, jest surowa, brutalna i nie oszczędza nikogo.

Smaczku dodaje fakt, że Oldman czerpał z własnego dzieciństwa tworząc ten film.
Dedykował go ojcu

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Jankes
105 pkt.
2
coledunham
90 pkt.
3
Kristo
59 pkt.
4
Sweet_Foxy
20 pkt.
5
jacks
11 pkt.
6
Hsi_Nao
10 pkt.
7
wayzee
8 pkt.
8
A_Biel
5 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…