Ukryta gra 7.1

Październik 1962 roku. U szczytu kryzysu kubańskiego agenci CIA zmuszają Joshuę Mansky’ego – mającego problemy z alkoholem geniusza matematycznego, emerytowanego profesora Princeton, by wystąpił w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Tak naprawdę turniej jest przykrywką do szpiegowskiej rozgrywki, która ma dać Amerykanom odpowiedź na temat tego, czy Rosjanie rzeczywiście umieścili na Kubie głowice nuklearne.

Obsada

Reżyseria
Średnia
Łukasz Kośmicki -
Karina Brdak (asystent) -
Daniel Burski (asystent) -
Laura Dębska (asystent) -
Mieszko Falana (asystent) -
Zuzanna Głowacka (asystent) -
Adam Santura
(asystent)
6.0
Marta Zygadło
(asystent)
-
Scenariusz
Średnia
Łukasz Kośmicki -
Marcel Sawicki -
Producenci
Średnia
Piotr Woźniak-Starak producent -
Krzysztof Terej producent -
Daniel Baur producent -
Oliver Simon producent wykonawczy -
Justyna Pawlak producent liniowy -
Magdalena Malisz kierownik produkcji -
Jakub Razowski nadzorca produkcji -
Agnieszka Sulikowska kierownik produkcji (asystent) -
Aktorzy
Średnia
Bill Pullman
Joshua Mansky
7.2
Lotte Verbeek
Stone, agentka
7.3
James Bloor
White, agent
5.0
Corey Johnson
Donald Novak
6.0
Aleksey Serebryakov
Krutov
-
Robert Więckiewicz
Dyrektor Pałacu Kultury i Nauki
7.5
Nicholas Farrell
G. Moran
-
Evgeniy Sidikhin
Gavrylov
-
Zdjęcia
Średnia
Paweł Edelman 7.5
Kompozytorzy
Średnia
Łukasz Targosz -
Kostiumy
Średnia
Ewa Gronowska -
Małgorzata Trzaskowska (garderoba) -
Michalina Łukasik (asystent) -
Montaż
Średnia
Robert Gryka -
Krzysztof Arszennik -
Wolfgang Weigl -
Charakteryzacja
Średnia
Ewa Drobiec
charakteryzator
-
Agnieszka Hodowana charakteryzator -
Olga Dackiewicz charakteryzator (asystent) -
Monika Medyńska charakteryzator (asystent) -
Scenografia
Średnia
Allan Starski
scenograf
8.0
Tomasz Figura rekwizytor -
Marek Kukawski projektant wnętrz -
Joanna Pęzińska dyrektor artystyczny -
Karol Saloni-Marczewski projektant wnętrz -
Eryk Żuberek rekwizytor -
Dźwięk
Średnia
Jarosław Bajdowski dźwięk -
Michał Fojcik dźwięk -
Bartłomiej Bogacki dźwięk -
Mariusz Andrasik
mikser
-
Jarosław Bajdowski operator dźwięku -
Michał Fojcik nadzorujący montaż dźwięku -
Marcin Kucharski mikser -
Efekty specjalne
Średnia
Piotr Krzyczmonik nadzorca efektów specjalnych -
Pozostała Ekipa
Średnia
Jeremy Zimmermann dobór obsady -
Nadia Lebik
dobór obsady
-
Paweł Tybora nadzorca efektów wizualnych -
Tomasz Krzemieniecki
koordynator kaskaderów
6.0
Maciej Edelman operator kamery (druga ekipa) -
Adam Karczewski elektryk -
Michał Kozon elektryk -
Tomasz Kuzio operator kamery -
Cezary Lisowski oświetlenie -
Marcin Macioszek elektryk -
Piotr Macioszek elektryk -
Jarosław Wierzbicki
operator steadicam
-