Ukryta Gra 7.1

Październik 1962 roku. U szczytu kryzysu kubańskiego agenci CIA zmuszają Joshuę Mansky’ego – mającego problemy z alkoholem geniusza matematycznego, emerytowanego profesora Princeton, by wystąpił w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Tak naprawdę turniej jest przykrywką do szpiegowskiej rozgrywki, która ma dać Amerykanom odpowiedź na temat tego, czy Rosjanie rzeczywiście umieścili na Kubie głowice nuklearne.

Zgłoś naruszenie Zwiastun #1 PL (napisy)

Komentarze 5

Animek84 5

Szału nie ma.

Kaminsky

Wizualnie majstersztyk, perfekcyjny pod każdym względem. Widać wiele pracy włożonej w odtworzenie ówczesnych strojów i zbudowanie naprawdę sugestywnej atmosfery głębokiego PRLu. No i chyba jedne z najbardziej klimatycznych ujęć na Pałac Kultury.

Co do samego filmu, to mógłby on być głębszy, czy bardziej zagmatwany aby zbyt szybko nie odkrywać swoich kart, ale mimo to oglądałem go z przyjemnością. Myślę, że wybierając się na niego do kina nie będziecie zawiedzeni. O ile oczywiście nie macie koszmarnie wyśrubowanych wymagań, bo wtedy zamiast dobrze się bawić i chłonąć klimat, będziecie marudzić na dość nieskomplikowaną historię szpiegowską.

pajki_filmaniak 8

nie spodziewałem się tak dobrego filmu spokojnie można obejrzeć ja się nie zawiodłem

Alienka9

Dobry, naprawdę dobry film. Oddany klimat komuny idealnie. Do tego gra aktorska i fabuła, to coś co mnie powaliło na kolana, w pozytywnym znaczeniu tegoż słowa

PolepioneKadry

Co do wizualnej strony to po Edelmanie i Starskim mniej spodziewać się nie należało:-) Trochę przykro będzie mi natomiast, jeżeli Twoja recenzja Bernadetto okaże się ze wszech miar trafiona. Społeczeństwo ma ten zły nawyk, że ludzi, których już z nami nie ma zapamiętuje z ostatnich dokonań. Wolałbym, żeby zmarłego Piotra zapamiętano z tak wybitnej produkcji, jak Bogowie, a nie przeciętnej ledwie (o ile masz rację) Ukrytej Gry.